Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

imam pitanje oko godišnjeg poreza na imovinu. naime, pre 16 godina sam kupila stan, platila sam porez na prenos apsolutnih prava, ali nikada nisam podnela prijavu za godišnji porez na tu nekretninu. juče me je preko fejsbuka kontaktirala žena od koje sam kupila taj stan i moli me da odem da se prijavim jer ona ima problema, i ne može više da plaća moj porez.

sad me zanima šta mogu da očekujem kad budem otišla u poresku upravu. 

Link to comment

ako je nbgd psihološki se spremi. otiđi tamo oko 5am, naoružaj se strpljenjem, navežbaj disanje na dijafragmu, ponesi sdo(suvi dnevni obrok), a i nije loše da poneseš kakvo hladno oružje da odbraniš mukom stečeno mesto u redu, od raznoraznih, što bi samo da uđu i priupitaju nešto

 

 

 

ako je bivša vlasnica uredno izmirivala obaveze, biće ok, a ako nije neka ti je svevišnji u pomoći

Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ako je nbgd psihološki se spremi. otiđi tamo oko 5am, naoružaj se strpljenjem, navežbaj disanje na dijafragmu, ponesi sdo(suvi dnevni obrok), a i nije loše da poneseš kakvo hladno oružje da odbraniš mukom stečeno mesto u redu, od raznoraznih, što bi samo da uđu i priupitaju nešto

 

ako je bivša vlasnica uredno izmirivala obaveze, biće ok, a ako nije neka ti je svevišnji u pomoći

nije nbg, ali ne verujem da je nešto prijatnije bilo gde...

to je sve bilo mnogo davno. sećam se da su prvih godina stizala ona rešenja sa uplatnicama i dok smo još bile u kontaktu posle prodaje, da mi je rekla da ona to plaća.

vremenom su prestale da stižu uplatnice i ja sam kapirala da će me poreska već nekako automatski naći kad bude trebalo da se plati, ali to se nije dogodilo... moguće da je ona sve vreme to plaćala.

 

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa jel išla ona da "uradi presek"...

Ona je mogla sa kupoprodajnim ugovorom da se "odjavi"... 

Koliko se sećam ...

 

ne znam za presek. mislim da joj je prvih godina iz nekog razloga odgovaralo da plaća. čini mi se da ona od tih para od prodaje stana nije ništa kupila, pa sam ja tad pretpostavila da se ona na neki način tim plaćanjem krije od nekog drugog poreza ili tako nešto, i zato to nisam dirala...

u ovim porukama što mi je poslala pište da ne može da registruje auto i da je još uvek terete iako je sve odjavila...

 

Link to comment

O pa vas dve ste se "malo zaigrale". Miljane ste, bilo dobro i jednoj i drugoj, ali sad će malo poreska da vas taslači...

 

Sad sam se konsultovao sa "koalicionim" .

Kada je došla da prijavi stan koji smo kupili od prodaje, teta je pitala

-jel imate još onaj stan u NN

- Ne prodala sam...

-A pa vaš kupac nije prijavio

- Dajte kupoprodajni da uradimo presek

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

O pa vas dve ste se "malo zaigrale". Miljane ste, bilo dobro i jednoj i drugoj, ali sad će malo poreska da vas taslači...

 

Sad sam se konsultovao sa "koalicionim" .

Kada je došla da prijavi stan koji smo kupili od prodaje, teta je pitala

-jel imate još onaj stan u NN

- Ne prodala sam...

-A pa vaš kupac nije prijavio

- Dajte kupoprodajni da uradimo presek

ne razumem kako misliš da smo se zaigrale.

ona je očigledno odnela kupoprodajni ugovor gde je trebalo ali meni ništa nikad nije stiglo a ona ne može da se oslobodi obaveze.

Link to comment
36 minutes ago, slepa živana said:

 

 

ne znam za presek. mislim da joj je prvih godina iz nekog razloga odgovaralo da plaća. čini mi se da ona od tih para od prodaje stana nije ništa kupila, pa sam ja tad pretpostavila da se ona na neki način tim plaćanjem krije od nekog drugog poreza ili tako nešto, i zato to nisam dirala...

u ovim porukama što mi je poslala pište da ne može da registruje auto i da je još uvek terete iako je sve odjavila...

 

Njoj odgovaralo, a ti pristala...

A kao što sam ti napisao gore videla si kako je moja žena prošla u poreskoj kad je ova pitala da li je još vlasnik...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Postoji li neki sajt preko koga se mogu izlistati ponude za najam stanova? Našla sam 4zida.rs samo, sve ostalo sta sam ubola su bile pojedinačne agencije, a i na tom 4zida su većinom agenti (barem kada je Beograd u pitanju)

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Njoj odgovaralo, a ti pristala...

A kao što sam ti napisao gore videla si kako je moja žena prošla u poreskoj kad je ova pitala da li je još vlasnik...

ih tvoja zena je demontirala poresku na atome i sastavila ponovo kako joj se svidelo :hihi:

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

ih tvoja zena je demontirala poresku na atome i sastavila ponovo kako joj se svidelo :hihi:

Slušaj, ona je uspela i da 1 PIN pa da prati odkuće!

No smeši joj se porez na kapitalnu dobit!

E to ako uspe da "reši" , onda stvaaaaarno ....

Link to comment

јел има 6 месеци да купи шупу испод степеница :hihi:

 

или да просто победи :D

Edited by gospa buba
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

јел има 6 месеци да купи шупу испод степеница :hihi:

 

или да просто победи :D

3 meseca i mislim da mora da bude odgovarajuća vrednosti ili plati pa imaš godinu dana da ti povrate...

Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

nije nbg, ali ne verujem da je nešto prijatnije bilo gde...

 

Na Starom gradu, pre nekoliko godina, isla sam da prebacim porez za mamin stan u kome zivi moja sestra i koju nije zanimalo da placa porez :) pa nije imala ni uplatnice, nakupilo se za par godina, tuzbe, pretnje sa 50 000 kazne u medijima (sredina avgusta bila) itd. Prethodni vlasnik ... ne znam sta je bilo sa njim, stan je mali pa godinama nije ni bilo poreza, kupljen je 1995. godine.

Elem, sve je bilo OK. Trazili su mi ugovor, kevinu licnu kartu, odstampali mi koliko da platim za tih neplacenih 5 godina i to je to. Rade po dva tri slucaja u isto vreme, pa sam odslusala kako su nekog nesrecnika navukli da prizna da ima tavan u koji moze da stane bicikl, pa su mu i to oporezovali. Ako ti ne pise u ugovoru, ne priznaj nista! :P Tavan, podrum, terasa, sve se racuna.
To sve naravno, kad sam usla, nakon 3-4 sata cekanja, mozda nije tako uvek i svuda.

Link to comment
1 hour ago, mirjam said:

 

Na Starom gradu, pre nekoliko godina, isla sam da prebacim porez za mamin stan u kome zivi moja sestra i koju nije zanimalo da placa porez :) pa nije imala ni uplatnice, nakupilo se za par godina, tuzbe, pretnje sa 50 000 kazne u medijima (sredina avgusta bila) itd. Prethodni vlasnik ... ne znam sta je bilo sa njim, stan je mali pa godinama nije ni bilo poreza, kupljen je 1995. godine.

Elem, sve je bilo OK. Trazili su mi ugovor, kevinu licnu kartu, odstampali mi koliko da platim za tih neplacenih 5 godina i to je to. Rade po dva tri slucaja u isto vreme, pa sam odslusala kako su nekog nesrecnika navukli da prizna da ima tavan u koji moze da stane bicikl, pa su mu i to oporezovali. Ako ti ne pise u ugovoru, ne priznaj nista! :P Tavan, podrum, terasa, sve se racuna.
To sve naravno, kad sam usla, nakon 3-4 sata cekanja, mozda nije tako uvek i svuda.

danas sam zvala korisnički servis poreske uprave i poslali su me u opštinu. u tom smislu tvoje iskustvo mi je uštedelo odlazak na bar jedan šalter :) hvala puno!

5 hours ago, I*m with the pilots said:

Postoji li neki sajt preko koga se mogu izlistati ponude za najam stanova? Našla sam 4zida.rs samo, sve ostalo sta sam ubola su bile pojedinačne agencije, a i na tom 4zida su većinom agenti (barem kada je Beograd u pitanju)

samo na sajtu halo oglasa postoji opcija da pretražuješ isključivo oglase vlasnika. ujedno to je i sajt sa najvećom ponudom. postoji i sajt city expert, oni su sami neka vrsta agencije, kod njih proviziju plaćaju vlasnici, ali nije velika ponuda i značajno su više cene stanova. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...