Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

8 hours ago, Matilda Ivancic said:

 

nece, dace cenu po kojoj mogu odmah da prodaju i uzmu proviziju

 

+1

 

Dalje od agenata svih fela, katastar u ruke ili se raspitajte u kraju ako imate mogućnosti.

Link to comment

Oglasi? Ja bih verovatno pokusao da nadjem sto vise oglasa za stanove u tom kraju pa vadio neki prosek.

 

Al ako se odlucis da upadnes u kandze agenata pitacu zeta da li je zainteresovan. Pitao bih ga ovako cisto za info al je tezak i meni da ucini pa izbegavam da ga cimam.

Link to comment
42 minutes ago, katamaran said:

Oglasi? Ja bih verovatno pokusao da nadjem sto vise oglasa za stanove u tom kraju pa vadio neki prosek.

 

Al ako se odlucis da upadnes u kandze agenata pitacu zeta da li je zainteresovan. Pitao bih ga ovako cisto za info al je tezak i meni da ucini pa izbegavam da ga cimam.

 

oglasi su samo izraz zelje prodavca, 

posebno sto ok stanovi u tim pristojnim zgradama cuce na oglasima samo ako su precenjeni ili s nesredjenom dokumentacijom

dobra ti preporuka za agenta, vidi se da je kul lik

jbt kako  losa iskustva s tom felom imam

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment

Ko je rekao da je kul? :) Jako tezak covek

 

Al koliko znam dobar je u tom poslu.

 

Mozda mogu da popricaju pa da mu da neku procenu. Iskreno pojma nemam ni da li bi bio zainteeresovan al verovatno bi jer radi NBGD. Svakako bih morao da ga pitam.

 

edit: i ja bih verovatno bezao od agenata (generalno) al valjda su nuzno zlo kad ti treba ovako nesto.

Edited by katamaran
Link to comment
4 minutes ago, Matilda Ivancic said:

 

jbt kako su losa iskustva s tom felom imam

ја нпр имам јако фина, за препоруку

а тако сам и дошао до гђе преко препоруке. ваљда тако функционише у тој фели

 

 

или сам имао среће

Link to comment

I ja sam npr. imao dobra iskustva sa agentom, ali momak je bio komšija i to dugogodišnji vrata do vrata stana koji smo prodavali, pa možda naš odnos nije bio "realan"...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

I ja sam npr. imao dobra iskustva sa agentom, ali momak je bio komšija i to dugogodišnji vrata do vrata stana koji smo prodavali, pa možda naš odnos nije bio "realan"...


...shiit has hit the fan....

 

jasno, kad se prodaje stan, ili se ne angazuje agent ili se angazuje po preporuci, jedino sto moze da bude lose je sto sam naveo, da se sugerise niza cena od ostvarive

 

 

ali iz pozicije kupca morate naletati na razne spodobe.  vecih se idiotluka, neznanja i lazi nisam nikad naslusao

 

 

 

 

Link to comment

Nista nije sigurno ali znam da upise u katastar trenutno rade vrlo azurno a koliko sam cuo svi novi predmeti imaju prioritet u odnosu na starije slucajeve koji se vuku po katastru zbog nepotpune dokumentacije. Ako su svi papiri ok upis u katastar traje par nedelje, tj za par nedelja stigne resenje.

Link to comment
29 minutes ago, djeneralche said:

Nista nije sigurno ali znam da upise u katastar trenutno rade vrlo azurno a koliko sam cuo svi novi predmeti imaju prioritet u odnosu na starije slucajeve koji se vuku po katastru zbog nepotpune dokumentacije. Ako su svi papiri ok upis u katastar traje par nedelje, tj za par nedelja stigne resenje.

Ja nesto sto sam gledao gde je bio upis u jednom slucaju, i skidanje hipoteke u drugom uradili brzo, nedelju dana jedan, tri nedelje drugi.

Mislim, ja sam gledao svaki dan i nije mi bilo brzo, no ispalo je brze nego sto je , recimo banka odradila sa ostalim papirima...

Link to comment

Kad ste vec tu oko katastra, moze par pitanja:

 

fxoJLEq.png

 

Kako mogu da saznam od cega je broj predmeta  u zabelezbi posebnog dela? U formatu je 111-11-1-111/11 XXX [ovo poslednje su slova, ostalo sve brojevi]. Ako je pitanju sudsko resenje, znam da moze da se vidi za neke sudove, da li postoji nesto slicno ako je samo kod notara odradjeno?

 

Stan u pitanju je deo nekoliko ostavinskih rasprava [koje su mislim sad vec i sve zavrsene]. Upisana kao vlasnik u katastru [pod stavkom Naziv] je osoba koja je prodala stan pre 20+ godina. Kupac se u medjuvremenu nije uknjizio [moguce da je bilo i pitanje nekog neplacenog poreza tu] i preminuo.

 

U opisu u zabelezbi posebnog dela je samo jedan od nekoliko naslednika kupca. Da li bi se ti naslednici upisivali pod teretom na posebnom delu [ili je to za hipoteke i sl]? Da li moraju svi naslednici biti upisani? Ko podnosi zahtev da se to upise u katastar?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...