Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

rusi uložili preko 180m € u srpske nekretnine nova ekonomija

 

2,1 milijarda € je bilo vredno tržište nekretnina u beogradu, 61% srbije


:shock4:

 


stranci ‘22 oko 3%, ‘23 skočilo na 5%
 

Nema veze sa nekretninama ali ima sa strancima, retko sam bg restoranima/kafićima ali primećujem da je osoblje koristi isključivo eng. jezik. 

Nešto slično sam video u Zagrebu, tu tek nema šanse da čuješ maternji.

A ti ljudi trebaju negde živeti. 

Link to comment
35 minutes ago, Mel said:

Pa tad kad sam ja kupovala, imam utisak da je ovaj kraj u kom smo mi uzeli stan bio vishe na ceni od NBGa. Sad je drugachije.

I ja se tako neceg secam. NBG dugo nije vazio za popularnu destinaciju jer nista nije imao od sadrzaja. Sad se to malo promenilo a glavni bum je nastao doseljavanjem ogromnog broja banaka i IT firmi.

  • +1 3
Link to comment

@Shan Jan o kom periodu pricate. mi smo jos pre 20 godina isli sa cukarice preko gazele u kupovinu na nbg - merkator/roda, posle i delta, jer cuka nije imala nista to. 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

@Shan Jan o kom periodu pricate. mi smo jos pre 20 godina isli sa cukarice preko gazele u kupovinu na nbg - merkator/roda, posle i delta, jer cuka nije imala nista to. 

Bas o tom nekom periodu pricam. Ja sam 2002. dosao na NBG i tek je "oplemenjivanje" bilo u povoju. Takodje, nije bilo puno kancelarija na njemu. Sad ne znam za Cuku, ali i ja imam rodjake u Vojvode Stepe i to je tada licilo na Las Vegas u odnosu na NBG :) 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
19 minutes ago, Shan Jan said:

I ja se tako neceg secam. NBG dugo nije vazio za popularnu destinaciju jer nista nije imao od sadrzaja. Sad se to malo promenilo a glavni bum je nastao doseljavanjem ogromnog broja banaka i IT firmi.

Da, da sećam se da je bio period kada se gajbe na NBG skoro nisu ni gledale. Bilo je ili munze ili stari deo grada. Onda su došle strane firme, Arena, TCovi ...

  • +1 1
Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Da, da sećam se da je bio period kada se gajbe na NBG skoro nisu ni gledale. Bilo je ili munze ili stari deo grada. Onda su došle strane firme, Arena, TCovi ...

 

mož misliti..... brte nazovimo to pravim imenom, došli ovi ometeni iz provincije kojima beton izgleda kao 22. vek i kojima je život u liniji stan lift garaža posao supermarket garaža stan 1 apsolutni vrh vrhova...

  • +1 2
  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
6 minutes ago, Shan Jan said:

Bas o tom nekom periodu pricam. Ja sam 2002. dosao na NBG i tek je "oplemenjivanje" bilo u povoju. Takodje, nije bilo puno kancelarija na njemu. Sad ne znam za Cuku, ali i ja imam rodjake u Vojvode Stepe i to je tada licilo na Las Vegas u odnosu na NBG :) 

 

Meni je taj stan bio na 5 min od Stepe pjehe. Tad Stepa nije bila zakrchena ulica, nisam osecala neki nedostatak velikog trznog centra jer si mogao da nadjesh sve shto treba, a do Banjichkog trznog se stizalo brzo.

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

do Banjichkog trznog se stizalo brzo.

 

kome je taj tc, ako se taj konglomerat privatnih radnjica tako može nazvati, bio bitan za bilo šta u životu, ni pakao mu neće pasti.

 

dobar deo života sam živeo u 200m od njega, ušao sam možda dvaput. možda...

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

 

Meni je taj stan bio na 5 min od Stepe pjehe. Tad Stepa nije bila zakrchena ulica, nisam osecala neki nedostatak velikog trznog centra jer si mogao da nadjesh sve shto treba, a do Banjichkog trznog se stizalo brzo.

Pa da i ja se secam da je tako bilo. Plus si mogao 100 metara iza da izadjes i onda imas Bulevar Oslobodjenja sa divnim starim kucama sa jedne strane i sumom sa druge. Bio je potpuno drugaciji vajb, ja sam bas voleo da dolazim tu u posetu.

 

Novi Beograd je u medjuvremenu napredovao u sadrzajima (od osnovnih stvari tipa prodavnice svega i svacega u ovim mall-ovima do kafana, bioskopa itd...). Jos je to jako daleko od centra al bar za mene sasvim dovoljno. Druga stvar je sto je NBG zadrzao svoje zelenilo i sirinu i sto upravo zbog dobrog plana se ne osecaju toliko guzve. Imas bulevare sa po tri trake u jednom smeru a ides trotoarima koji su nenormalno siroki a ne puni parkiranih automobila izmedju kojih se provlacis ko po ostatku grada. I naravno, ako radis u ITu, mozes brzo da stignes do posla, cesto i peske, bez da se glavis na mostovima i u guzvama sa druge strane reke.

 

Tako da je NBG u medjuvremenu postao mnogo privlacnija destinacija nego sto je bio dok je vecina ostatka grada nazadovala pa otud hajp oko njega danas. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

 

kome je taj tc, ako se taj konglomerat privatnih radnjica tako može nazvati, bio bitan za bilo šta u životu, ni pakao mu neće pasti.

 

dobar deo života sam živeo u 200m od njega, ušao sam možda dvaput. možda...

 

 

Kapiram te skroz shta kazesh, ali obrni okreni chesto bash tamo imam najbrzu lokaciju gde mogu da zavrshim sve shto mi treba. I blizu mi je autom trenutnom mestu stanovanja.

 

U vreme o kome pishem, kad sam bila u pomenutom stanu blizu Autokomande, Banjica mi fakat nije ni neshto trebala. Milion radnjica za sve i svashta si imao po Stepi i dole prema Dushanovcu, a ulice paralelno sa Stepom su bile stvarno lepe za shetnju.

 

Eto, sad sam onaj deda shto evocira uspomene iz mladosti po sistemu neka me neko zaustavi...

Link to comment
Just now, Shan Jan said:

Pa da i ja se secam da je tako bilo. Plus si mogao 100 metara iza da izadjes i onda imas Bulevar Oslobodjenja sa divnim starim kucama sa jedne strane i sumom sa druge. Bio je potpuno drugaciji vajb, ja sam bas voleo da dolazim tu u posetu.

 

Imash :heart: za ovo. Atmosfera cela na toj lokaciji tad... Ma bila sam srecna svaki put kad dodjem u taj stan ni ne znash gde cesh pre da protezesh nogice.

 

sve te ulichice i prema bulevaru i prema Kumodrashkoj od Stepe sad su pokrchili, ne znam, nema vishe tog shmeka. dole prema Kumodrashkoj sam jednom ushla da vidim kako sad izgleda i teshko me je smorilo na koji nachin se promenilo.

  • Tužno 1
Link to comment
4 minutes ago, Mel said:

I generalno nije akcenat zivota bio na koliko mi treba do mola.

ne pricam o molu, vec vise o velikim marketima sa kvalitetnom robom i lepezom proizvoda, popustima itd, kojima si mogao da pridjes kolima.

 

@Eleniko doslovno si opisao zivot 95% forumasa i obicnih ljudi svuda u svetu. dodas posao i neko sitno dete i eto ti. jbg, nemamo svi luksuz prodavanja zjala 24/7 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Sve je to vezano za saobraćaj, otprilike istih godina, sredina 2000ih je gomila velikih firmi shvatila da ima modernije i bolje poslovne prostore na NBG, zajedno sa parkingom, a gomila radnika da gubi po sat i po dnevno u prevozu prelazeći most dva puta u špicu.


Prateći sadržaj je samo posledica, molovi i dućani niču tamo gde ima ljudi. Karaburma ima trenutno najveći tržni centar u gradu, bukvalno u sred ničega.

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...