Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Logicna posledica visokih kamatnih stopa. Kad se stisa inflacija i padne EURIBOR krenuce ponovo krediti za stan da se vise traze.

  • +1 1
Link to comment

Da, kod kredita je sve jasno i tu nema šta, ali voleo bih videti imal gdegod još koja zemlja gde se >90% nekretnina finansiraju kešovinom :fantom:

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
21 hours ago, x500 said:

Stan u izgradnji nosi svoj rizik, kao sto je vec receno, i zato je jeftiniji.

Druga stvar, 2 godine u trenutku kada je trziste "vruce" bi napravile razliku u ceni u svakom slucaju. 

Sacometrijom, imam utisak, da cene godisnje, poslednje 2-3, idu gore 10 do 15%.

 

Recimo stan u zgradi kod moje majke je 2013 prodat za 62.000. Isti takav je prosle godine prodat za 108.000. Dakle, u proseku za 10 godina cena je otisla 7.5% godisnje.

 

 

Nerd on:

Treba da se nadjegeometrijski prosek, zobg kumulativnog rasta. U tom smislu, goddisnji rast je 5.76%.

 

 

 

  • Hvala 2
Link to comment

ćera i zet su u postupku da pazare u bloku37 za 2400€ /m2 sa sitnim prepravkama/sređivanjem. držim im palčeve.

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
25 minutes ago, đorđe geprat said:

ćera i zet su u postupku da pazare u bloku37 za 2400€ /m2 sa sitnim prepravkama/sređivanjem. držim im palčeve.

Prelep blok! I cena je odlicna, javi kako su uspeli tako nesto da nadju, ocu i ja ako ima jos :D 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, zema said:

kako cena odlicna? 50+ godina staro, borba za parking...

Hm... ja ovo sto gledam, za te pare i vece u bloku 37 imas neke teske raspade za koje moras bas mnogo da ulozis (tipa ono osnovno sto apsolutno moras da renoviras - prozori, kupatilo i kuhinja od pre 50 godina). A pre bih bio u toj starogradnji nego u pola novogradnji sto se tice same zgrade. Parking vec ne znam koliko je problem u tom bloku.

  • +1 1
Link to comment

problem je u svim tim blokovima 33, 34, 37, 38 za parking

zvucna izlocija je slaba, ali ajde to mozes delimicno da sredis ako sredjujes stan (i ok ti je da malo skratis zapreminu stana)

sve te starudije kupci sredjuju pa ces uzivati  u zvuku busilice

...

Link to comment
32 minutes ago, zema said:

kako cena odlicna? 50+ godina staro, borba za parking...

 

 

odlicna cena za tu lokaciju, a 50+ godina je makar garancija kvaliteta, ljuti pravoslavni armirani beton...

nego ocekujem da ima neka falinka, tipa pod kosinom, cetvrti bez lifta...suvise je dobra cena

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, Shan Jan said:

Hm... ja ovo sto gledam, za te pare i vece u bloku 37 imas neke teske raspade za koje moras bas mnogo da ulozis (tipa ono osnovno sto apsolutno moras da renoviras - prozori, kupatilo i kuhinja od pre 50 godina). A pre bih bio u toj starogradnji nego u pola novogradnji sto se tice same zgrade. Parking vec ne znam koliko je problem u tom bloku.

Koja velicina?

 

Brzinski nadjoh npr. ovo, dvostran, renoviran, nije poslednji sprat, a visina smanjuje buku i zagadjenje. :)

 

Prednost je i sto nije agencija, a verovatno bi za kes spustio odmah na 160.

 

https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/blok-37-milutina-milankovica/5425643963397?kid=4

 

 

Link to comment
3 minutes ago, bebaguza said:

Koja velicina?

 

Brzinski nadjoh npr. ovo, dvostran, renoviran, nije poslednji sprat, a visina smanjuje buku i zagadjenje. :)

 

Prednost je i sto nije agencija, a verovatno bi za kes spustio odmah na 160.

 

https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/blok-37-milutina-milankovica/5425643963397?kid=4

 

 

Hm... cekaj, jel ovaj ima parket, kuhinju i kupatilo? 

 

Edit: btw, zanima me, ako neko zna, koliko su zaista spremni ljudi da spuste cenu za kes?

Edited by Shan Jan
Link to comment

Cenu za keš spuštaju možda samo oni koji ne žive u stanu i ako nešto u papirima nije ok. Mesec dana je sasvim razuman rok da se isprocesuira kredit i da stanari organizuju selidbu.

  • +1 1
Link to comment

ovaj gore oglas jeste poslednji  sprat ali ima vesernica iznad stana

 

 

krajem godine je bilo spustanje cene za 10%  i odmah je otisao stan - 2240e krajnja cena

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...