Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

4 hours ago, BarryWhite said:

2 zanimljive informacije vezane za izdavanje od prijatelja koje se odnose 1 za izdavanje 2 za prodaju stanova u Beogradu.

Prijatelji koji izdaju stan na Karaburmi kazu da su pre mesec dana jednog stanara iz Rusije zamenili sa drugim, cena je ostala ista 600 evra za namesten stan od 76m2 u novoj zgradi. Ono sto je zanimljivo je da se taj rus koji je stanovao vratio u Rusiju jer je donet dekret po kome su oni koji rade u IT industriji izuzeti od mobilzacije. Naravno i dalje ima dosta rusa koji se nece vratiti u Rusiju iz ideoloskih razloga ali deluje da vise nema onih koji dolaze a ocigledno ima i onih koji odlaze iz Beograda.

 

Takođe ima Rusa koji odlaze iz Srbije u druge zemlje zbog boljih plata. Moji stanari Rusi su se recimo odselili u Crnu Goru jer je muž dobio bolji posao u Podgorici a stan koji iznajmljuje je 150 evra skuplji od iznosa koji je plaćao meni. Drugi Rus iz kraja se preselio u...Izrael. Isto nisam menjao zakupninu.

Link to comment
On 15. 4. 2024. at 13:28, đorđe geprat said:

kako gledate na višedecenijsko prisvajanje zajedničkih prostorija.

- kod mene u gepratovoj smo od pre WW2 imali zajednička kupatila (3 za svaki sprat po jedno) i zajedničku vešernicu. tokom šezdesetih pretvarali smo ostave u kupatila a te prostorije, mi starosedeoci smo stavili pod sopstvene ključeve. do danas a sa prodajom stanova u paketu su išle i te prostorije.

- ovde u soliteru već sam napisao da je bar polovina proširila svoj prostor za 6 m2 na račun hodnika a prostor koji je bio namenjen za istovar đubreta u tunel od otprilike 4 - 5m2 pod ključ su stavili vlasnici stanova pored

- isto u soliteru je prostor namenjen tim kontejnerima ispod tunela kao i zajednička prostorija namenjena okupljanju stanara pretvorena u stanove.

- na vidikovcu, u onim stepenastim zgradama postoji prostor na spratovima namenjen biciklima, sušenju veša......... isto prisvojen od stanara.

 

bar je deset sličnih situacija no, da ne dužim. kako je kod vas?

Predivno.

Nije mi jasno:

- ko normalan pristane da plati uz stan izdvojenu prostoriju koja se nikako ne moze vlasnicki pripojiti tom stanu

- ko normalan dobrovoljno na ulazu u svoj stan napravi mracni tunel od 3x2m

- ko ko normalan otme zajednicki prostor koji je povrh svega mracan i smrdljiv

 

Ne znam ni jedan slucaj ni da je "obicno" zastakljivanje terase podiglo kvalitet stanovanja u nekom stanu, a likovi koji rade ove vratolomije odozgo su za pregled psihijatra. Znam slucaj domacina koji je rusio fasadni zid debljine pola metra da bi prosirio kuhinju za sirinu frizidera. Ajde sto je upropastio citavu zgradu, nego se u tom cosku vise nikad nece odbraniti od budji i vlage. Ali Srbin je popravio originalni projekat i opet nekoga zaebao:s_w:

 

  • +1 1
Link to comment

šta da ti kažem. to je stvarno. u ovom mom soliteru kupuju se prodaju stanovi uvećani za 6 kvadrata, u mojoj zgrdi u gepratovoj isto. šupe nisu uknjižene, nikome ne smetaju, zna se ko koristi.

Link to comment

stanovi se kupuju đuturetm teško da neko može da povisi cenu npr za 10k€ ako računa podrum (koji njie sastavni deo stana) od 5m2

 

to korišćenje podrumskih prostorija mislim da ne može da uđe u kupoprodajni ugovor

Link to comment

moraću da pitam snaju da li je u ugovoru bio i ovaprostorija u podrumu u kome držim raznorazno.

 

vidite,u ovoj "mojoj" zgradi u gepratovoj u dvorištu je bilo ozidano 18 šupa za 18 stanova. te šupe nisu uknjižee kao sastavni deo stana ali kod kuporodaje (vlasnike je promenilo 16 stanova) ovi vlasnici su uz stan dobili i šupe. neka bude na korišćenje, zakonski, ali nije bilo problema. nikad. i ovde u soliteru niko nije pravio pitanje kad se novi vlasnik "proširio" za tih 6 m2 hodnika.

 

mislm da u ova dva slučaja niko neće ni da pravi pitanje/problem ni da ruši niti da otima. i, kupoprodavaće se i dalje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Posted (edited)

zanimalo šta će da nikne na gomili navučene zemlje koju gledam sa terasezmeđu "lidla" i "eko" pumpe u kneza višeslava. i našao sam šta se planira. ne znam da li može to da se sazida, zemlja je pre 2 -3 meseca na kosini. nisam primetio da su pobodeni šipovi, naprosto je zatrpana šuma. ova tamna zgrada, već je useljena, reklamirana je sa "predivnim pgledom" na avalu. od koganeće ostati ništa.

Edited by đorđe geprat
Link to comment

Zar tu nisu vec Vrtovi Ceraka ili tako neki "kreativan" naziv? Ili je ostalo jos mesta da se nesto ugura..

Link to comment
Posted (edited)

"vrtovi ceraka" je ova građevina desno. prva faza u izgradnji. ova građevina u izgradnji u sredini je obustavljena odavno. levo je već puštena u promet. iza te tri je nasuta silna zemlja na kojoj planiraju ovo čudo

 

edit: na google mapi se lepo vidi prva faza nasipanja. sada je to prošireno i poravnato.

Edited by đorđe geprat
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...