Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ne idu te vesarnice celom duzinom stana, pogotovo kod ovih na coskovima jos i vise. Imaju velikih problema sa prokisnjavanjem, posto je to gore ravan krov i izolacija im je propala.

Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Edit: btw, zanima me, ako neko zna, koliko su zaista spremni ljudi da spuste cenu za kes?


5% se smatra pristojnim i ukalkulisanim u nešto za šta bi se moglo reći da je realna cena, za više treba da se pregovara

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
6 minutes ago, Eleniko said:

brate mili, ove kršine su bile 1000e pre nego što je krenula spirala ludila

 

2012te smo uzeli odlichan stan na Vozdovcu za 1200, mislim da je NBG bio i jeftiniji, i da je nash stan makar tad bio na boljoj lokaciji...

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Chika Spale said:

Ne idu te vesarnice celom duzinom stana, pogotovo kod ovih na coskovima jos i vise. Imaju velikih problema sa prokisnjavanjem, posto je to gore ravan krov i izolacija im je propala.

Aha, znaci sustinski zadnji sprat. Bez od toga ko djavo od krsta, muka je izboksovati kad se sranje desi da cela zgrada ucestvuje u popravci (iako mora po zakonu) a nije da se ne desava.

 

Edit: iz slicnih problema treba i prizemlje izbegavati.

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

brate mili, ove kršine su bile 1000e pre nego što je krenula spirala ludila

 

Nije to nikakva spirala ludila nego posledica inflacije. Svi su zaslepljeni time što je cena m2 skočila u nekom periodu izraženo u evrima. Dinar  međutim godinama unazad praktično ima fiksiran kurs prema evru (više puta sam objasnio kako i zašto). Sa druge strane sve cene i sva primanja su u istom periodu drastično porasli izraženo u dinarima. 

Primer: Od kada sam otišao u penziju 2019. ona je do danas porasla 74%. 2018. sam kupio stan (novogradnja) i cena m2 na toj lokaciji za novogradnju je porasla za cca 74%.

Ne mora naravno to uvek da se poklapa 100% ali jasna je poenta. Cene svega (materjali, energenti, rad) izraženo u dinarima su strahovito porasli pa kad te cene podeliš sa fiksni kursom evra dobiješ taj strahoviti rast cena m2 izražen u evrima.

  • +1 3
Link to comment

kada bi ova teorija bila tačna, sve što bi srbi trebalo da rade je da kupuju inflacijom oklocani evro u srbiji i sa njim odlaze da kupuju u instranstvo sa neuporedivo nižom inflacijom od nas. kuće ne jugu evrope, kola u nemačkoj, hranu gde god.

 

ali jbga nije tačno, niti vrednost evra zavisi od kursa u srbiji.

Link to comment
1 minute ago, Eleniko said:

kada bi ova teorija bila tačna, sve što bi srbi trebalo da rade je da kupuju inflacijom oklocani evro u srbiji i sa njim odlaze da kupuju u instranstvo sa neuporedivo nižom inflacijom od nas. kuće ne jugu evrope, kola u nemačkoj, hranu gde god.

 

ali jbga nije tačno, niti vrednost evra zavisi od kursa u srbiji.

 

Pa i kupuju nekretnine na jugu Evrope to je poznato. :fantom:

 

Očigledno ne možeš da razumeš šta sam napisao pa da te ne zadržavam.

Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

2012te smo uzeli odlichan stan na Vozdovcu za 1200, mislim da je NBG bio i jeftiniji, i da je nash stan makar tad bio na boljoj lokaciji...

sta znaci makar tad? vozdovac je meni najgori infra kraj u bgu.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Kad smo kod Vozdovca, juce prosao kroz Trosarinu, majko moja koji je ono urbanisticki zlocin. Milion novih zgrada a nema igla izmedju njih da padne. Pakao.

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, Mr.Mxyzptlk said:

@Luther na koju si foru uzeo gajbu poslednje godine na poslu? ustedjevina?

 

Prodao jedan stan, pa kupio drugi veći. Razlika plaćena iz kredita koji je uzeo sin pošto sam njemu prepustio još veći stan (velika porodica). Imao sam sreću da u tih nekoliko meseci od prodaje jednog do kupovine drugog cene u evrima nisu rasle. Ludilo je počelo posle 2020. kad su počele da se "bacaju pare iz helikoptera".

Meni poznata osoba je prošle godine "pukla" jer nije odmah zatvorila konstrukciju prodaja/kupovina nego se premišljala pa cenjkala i sad ne može ništa da kupi za evre koje je dobila od prodaje.

 

Edited by Luther
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...