Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Svidja mi se stil progresije:

- 70m2 se prodaje

- ustvari 64m2 sa terasama

- tj. 55m2 grejne povrsine

 

Samo fali deo, parketar izmerio 75m2 kad je hoblovao parket. A komsija iznad ima i dobrih 80m2, merio kad je lepio tapete ;)

 

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
20 hours ago, reg said:

Meni je glavno razočarenje Rajiceve izostanak bioskopa, a toliko ih je u centru zatvoreno početkom 2000-ih, sigurno postoji publika, posebno od kada je Takvud odlučio da ne menja sedišta i projektore sa kraja 90ih. Drugo, sporedno, je izostanak nekog ok restorana ili kafića gore na terasi.

meni je krivo sto su zatvorili fontanu. lep bioskop. super ekipa, nema klinaca. uvek polupun

  • +1 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

ćera i zet su finalizirali u bloku 37. peti sprat, pogled na unutrašnji prostor 60 m2 grejne površine + 4 m2 u dve lođe, "šupa"/"podrum" na vrhu zgrade. potrebno krečenje, parketiranje i pločice/laminat na 15m2

ugovoreno 150000€, agentici 1.5% (2250€). notar će da uzme 19000, katastar 5000, za porez ne znaju.

  • +1 4
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, đorđe geprat said:

ćera i zet su finalizirali u bloku 37. peti sprat, pogled na unutrašnji prostor 60 m2 grejne površine + 4 m2 u dve lođe, "šupa"/"podrum" na vrhu zgrade. potrebno krečenje, parketiranje i pločice/laminat na 15m2

ugovoreno 150000€, agentici 1.5% (2250€). notar će da uzme 19000, katastar 5000, za porez ne znaju.

Jesu to oni "uvučeni" spratovi ili klasični zadnji spratovi. Jel ima lift?

Link to comment
2 hours ago, đorđe geprat said:

ćera i zet su finalizirali u bloku 37. peti sprat, pogled na unutrašnji prostor 60 m2 grejne površine + 4 m2 u dve lođe, "šupa"/"podrum" na vrhu zgrade. potrebno krečenje, parketiranje i pločice/laminat na 15m2

ugovoreno 150000€, agentici 1.5% (2250€). notar će da uzme 19000, katastar 5000, za porez ne znaju.

 

Porez na prenos apsolutnih prava je 2.5% od ugovorene cene, osim ako je ta cena niža od tržišne vrednosti.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, goofs said:

da, ali postoji oslobadjanje do odredjene kvadrature, ako im je prva nekretnina

 

Da, do 40 m2 za kupca i do 15 m2 po članu porodičnog domaćinstva.

Link to comment
11 hours ago, Frank Pembleton said:

Jesu to oni "uvučeni" spratovi ili klasični zadnji spratovi. Jel ima lift?

mislim da je jedna od one četiri valjda osmospratnice koje prave četvorougao. da, ima lift.

Link to comment
12 minutes ago, đorđe geprat said:

mislim da je jedna od one četiri valjda osmospratnice koje prave četvorougao. da, ima lift.

E pa dobro znači nije "zadnji pod pločom"...

Link to comment

kako gledate na višedecenijsko prisvajanje zajedničkih prostorija.

- kod mene u gepratovoj smo od pre WW2 imali zajednička kupatila (3 za svaki sprat po jedno) i zajedničku vešernicu. tokom šezdesetih pretvarali smo ostave u kupatila a te prostorije, mi starosedeoci smo stavili pod sopstvene ključeve. do danas a sa prodajom stanova u paketu su išle i te prostorije.

- ovde u soliteru već sam napisao da je bar polovina proširila svoj prostor za 6 m2 na račun hodnika a prostor koji je bio namenjen za istovar đubreta u tunel od otprilike 4 - 5m2 pod ključ su stavili vlasnici stanova pored

- isto u soliteru je prostor namenjen tim kontejnerima ispod tunela kao i zajednička prostorija namenjena okupljanju stanara pretvorena u stanove.

- na vidikovcu, u onim stepenastim zgradama postoji prostor na spratovima namenjen biciklima, sušenju veša......... isto prisvojen od stanara.

 

bar je deset sličnih situacija no, da ne dužim. kako je kod vas?

Link to comment

Kod nas toga nema...

A ovo što si opisao može da postane problem prilikom prodaje stana jer retko ko to "upiše" u katastar.

Nevezano zabto ja sam protiv tih "egzibicija" principijelno. E sad ako se stanari slože...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...