Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

15 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Može, do 10 hiljada evra. 

E hvala, baba nema nikog svog pa me uhvatila da pregovaram sa kupcem i da svw organizujem da je ne zeznu.

I odemo kod notara, on napravi ugovor , potpisu i da joj pare pred njim? I to je to?

Link to comment
Just now, munze said:

E hvala, baba nema nikog svog pa me uhvatila da pregovaram sa kupcem i da svw organizujem da je ne zeznu.

I odemo kod notara, on napravi ugovor , potpisu i da joj pare pred njim? I to je to?

Ne pravi notar ugovor. Notar proverava ugovor koji mu pošalješ. Najbolje da se pare daju neposredno pred potpisivanje ugovora kod notara i za to se da priznanica. Neki notari ne dozvoljavaju da se pred njima daju pare. 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Hamlet Strašni said:

Može, do 10 hiljada evra. 

 

Sto do 10? Znam za unosenje u zemlju da je ta cifra zbog pranja para ali ako se ima papir od institucije gde su podignute pare onda je poreklo novca utvrdjeno i samo treba da se popuni obrazac prijave porekla novca i toeto.

Link to comment

Закон о спречавању прања новца и финансирања тероризма 

Ограничење готовинског пословања

Члан 46.

Лице које се бави продајом робе и непокретности или вршењем услуга у Републици Србији не сме од странке или трећег лица да прими готов новац за њихово плаћање у износу од 10.000 евра или више у динарској противвредности.

Ограничење из става 1. овог члана важи и у случају ако се плаћање робе и услуге врши у више међусобно повезаних готовинских трансакција у укупном износу од 10.000 евра или више у динарској противвредности.
 

Ово не би требало да се односи када једно физичко лице од другог купује стару некретнину али нотари често не дозвољавају било какву готовинску трансакцију преко 10 хиљада евра. 

  • +1 1
Link to comment

Živo me interesuje da li će ovi poslednji nemili događaji uticati na pad cene nekretnina u Srbiji i odliv stanovništva van. Predviđanja?

  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Daj bre noskich o cemu ti razmisljas :isuse:

covek logicno razmislja. ko je pametan prodaje gajbu centru Bg i kupuje 2 u Spaniji.

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, Miki_belavista said:

covek logicno razmislja. ko je pametan prodaje gajbu centru Bg i kupuje 2 u Spaniji.

Ili 4 u Grčkoj. :agreed:

Link to comment
  • 2 weeks later...

još uvek varim sinoćnu informaciju da je kvadrat u “starogradnji” na nbgd za 7 godina otišao sa 1050€/mna 2500€/m2

 

što se kaže u izvornom stanju

 

identični stanovi, u istom kraju

 

:ph34r:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Welcome to my personal hell :sad:

 

Drze se cene starogradnje na NBG i sve sto je 100 evra po kvadratu jeftinije odmah nestane. Tako da nece ovo skoro dole...

Link to comment

ja sam stan na nbgd paltio 96k pre 5-6 godina, sad geldam cene na oglasima i rutinski ide za preko 200k. one stare garaze se prodaju za preko 20k evara, ludnica. 

  • +1 2
Link to comment
On 5. 5. 2023. at 10:47, Barti66 said:

Dok je narod sluđen, vlada ukinula konverziju građevinskog zemljišta uz naknadu.

Ne dangube ič :fantom:

šta to znači u praksi?

pitam jer mi za kuću i plac u selu stoji hipoteka da nisam platio za preimenovanje 5 ari iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište. tada je trebalo platiti reda 50€, mene je mrzelo da se petljam s tim. upotrebna dozvola je dobijena bez toga.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Za Vas ništa, pošto je za fizička lica svakako bila besplatna. Katastar bi trebalo po službenoj dužnosti da donese odluku o pretvaranju prava korišćenja u pravo svojine, ali uglavnom to ne radi, pa treba da podnesete zahtev.

  • Hvala 1
Link to comment

Upravo tako, za fiz lica ostaje praktično isto sve, ali zato nekom pravnom licu se poklanja odnosno oprašta neka sumanuta cifra za koju grad, država, odnosno budžet ostaju kratki. Npr zemljište IMTa ili luke Beograd se praktično poklanja investitorima a vrednost se meri u stotinama miliona evra, ako ne i više.

  • Tužno 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...