Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

54 minutes ago, Shan Jan said:

@BarryWhite pricaos o izdavanju ili kupovini? Cuo sam i ja da su cene izdavanja pale ali za kupovinu cini mi se nista se jos promenilo nije.

 

Prestale su da rastu cene, i to je promena. Gledam oglase i ne vidim skokove gde jedne nedelje gledam stan u nekom kraju i cene ga na x evra, da bi se za deset dana pojavio oglas stana iste kvadrature/tipa zgrade/stanja za koga traže x + 200e/kvadratu.

Edited by boldrock
  • +1 1
Link to comment

Eksplicitno je rečeno i da uopšte neće biti nikakve mobilizacije u Rusiji. Lično Putin je rekao. Pa je bila. 

 

Ko hoće da mu veruje samo napred, čovek nikada nije slagao ni obmanuo.

  • +1 5
Link to comment

Nije samo do toga da neki rusi odlaze, pre 2,3 meseca sam cuo da su se na Telegramu dogovorili da nude 30% manje za kirije jer su shvatili da su ih odraili. 

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mislim da je eksplicitno rečeno tamo da je IT izuzet od mobilizacije. 

 

Nisam znala, ali ja se ne bih spustavala na to uze. Pogotovo sto aplikacije za rusko trziste mogu da rade i remote...

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Nisu ni rusi sisali vesla. Uz to vec su otkrili da postoje i drugi gradovi u Srbiji, plus da nije centar BGa jedino mesto u samom BGu itd...

ima ih brdo i u CG,u coworkingu u Budvi samo ruski se prica. Mislim crnogorci da debaguju nesto....

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, Miki_belavista said:

ima ih brdo i u CG,u coworkingu u Budvi samo ruski se prica. Mislim crnogorci da debaguju nesto....

 

Priča mi drugar koji iznajmljuje u Baru da su kirije skočile zbog Rusa.

 

Nisam siguran da je pad samo zbog nekog ruskog dogovora. Ne znam da li je to zbog toga što je deo podstanara otišao u druge gradove, ili zato što je prestao dotok ljudi, a većina je našla stanove pa nema nadmetanja, ili su možda ljudi koji su izdavali na dan procenili da im je lakse da uzmu malo manje para uz mnogo manje cimanja, ili neki treći razlog, ali definitivno ima mnogo više stanova na oglasima nego pre par meseci.

Edited by boldrock
Link to comment

Rusima je Srbija bila idealna za dolazak iz vise raazloga, pre svega jer je lako dobiti vizu i otvoriti firmu, jer postoje direktini letovi za Moskvu i mislim pre svega sto su se ovde osecali dobrodoslim. Za mnoge je Beograd bio logican izbor a sad kako vreme prolazi neki se odlucuju da se ili vrate u Rusiju, da se presele negde van Srbije ili u neki manju grad u Srbiji.

Na to treba dodati one ljude koji su iznajmljivali stanove a koji su imali mogucnost da uzmu kredit pa kad su kiriije skocile duplo odlucili su se da kupe stan, i naravno oni koji nisu mogli da placaju velike kirije morali su da se odsele ili van centralnih gradskih opstina ili van Beograda. I onda se doslo u ovu situaciju da na trazistu ima puno stanova po cenama koje vise retko ko moze da prisuti a ima i onih koji mogu da prisute ali im je jasno da su kirije prenaduvane. 

  • +1 3
Link to comment
On 25. 4. 2023. at 14:31, Hamlet Strašni said:

Mislim da je eksplicitno rečeno tamo da je IT izuzet od mobilizacije. 

Zato je implicitno da je svaka takva izjava još jedan potez u operaciji dezinformisanja.

 

OnT: Da li neko zna nekog ko je pokušao do krova nad glavom pomoću priručnika grupe autora - 

Kako zajednički do krova nad glavom, prilog kreiranju stambenih politika u Srbiji, 2018.

 

 

 

Edited by makaronee
Link na pdf
Link to comment

Jel moze kupoprodaja da se odradi u kesu? Neki plac je u pitanju, kupac je gastos, oce da da u kesu. Baba prodaje, isto hoce u kesu. Ja mislio da moraju prrko racuna. Mala suma je u pitanju, 5,6 soma evra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...