Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 1 month later...
48 minutes ago, Time Crisis said:

Batutov izveštaj o kvalitetu/ispravnosti vode za piće iz 2020, možda nekom bude od koristi. Nisam ni znao da ima baš toliko mesta po Vojvodini s praktično 100% neispravnom vodom :ph34r:

 

https://www.batut.org.rs/download/izvestaji/Izvestaj vode za pice 2020.pdf

 

kako to? kakva situacija je bila u sfrjot?

meni je neverovatno da zrenjanin nema pitku cesmovacu.

pa to je onda srednji vek

Edited by bradilko
Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

kako to? kakva situacija je bika u sfrjot?

meni je neverovatno da zrenjanin nema pitku cesmovacu.

pa to je onda srednji vek

 

Isto je bilo, mislim da sam negde pročitao da je isto problem bio još i 50-ih i 60-ih godina prošlog veka. Ali daleko od toga da je samo Zrenjanin - Temerin, Ada, Srbobran, Kikinda, Šid, Senta, Novi Bečej, Stara Pazova, Titel itd, praktično sve blizu 100% neispravno

  • +1 1
Link to comment

Ispada da opštine oko Zrenjanina imaju duplo lošiju vodu od grada. Nikad nisam čuo da je neko dobio bilo koju bolest ili da mu se razvilo neko stanje zbog banatske vode, a slušam o tome da je užasna otkako znam za sebe. Ništa mi tu nije jasno.

 

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
8 minutes ago, napadaj said:

Ispada da opštine oko Zrenjanina imaju duplo lošiju vodu od grada. Nikad nisam čuo da je neko dobio bilo koju bolest ili da mu se razvilo neko stanje zbog banatske vode, a slušam o tome da je užasna otkako znam za sebe. Ništa mi tu nije jasno.

 

 

Kako se uzme. Na primer:

 

Quote

Long-term exposure to low levels of inorganic arsenic in drinking water is known to cause human health problems including: cancer, thickening and discoloration of the skin, problems with blood vessels, high blood pressure, heart disease, nerve effects including numbness and/or pain

 

Srbija je među vodećima u Evropi po kardiovaskularnim oboljenjima. Naravno ne tvrdim da je to samo zbog vode, ali sigurno da ima uticaja

Link to comment

Ne znam stvarno. Verovatno može kao i kod aflatoksina da pomeriš zarez i teraš dalje, ali verovatno ima razlog zašto su te vrednosti postavljene tako kako su. Meni je lično bilo bitno jer sam gledao neke kuće u okolini NS-a i posle ovog i ostalog što sam čitao neka mesta definitivno preskačem.

Link to comment
6 hours ago, napadaj said:

Ispada da opštine oko Zrenjanina imaju duplo lošiju vodu od grada. Nikad nisam čuo da je neko dobio bilo koju bolest ili da mu se razvilo neko stanje zbog banatske vode, a slušam o tome da je užasna otkako znam za sebe. Ništa mi tu nije jasno.

 

 

 

 

Zar tamo iko pije česmovaču? Ljudi u selima oko Kovačice kupuju vodu barem 20 godina unazad. Doduše stoka se napaja običnom.

 

Zrenjaninska voda je poznata odavno po boji i pesku, moja mama se šalila kao mlada da joj je kupanje u kadi izgledalo kao da je na moru.

Link to comment
4 hours ago, Time Crisis said:

 Meni je lično bilo bitno jer sam gledao neke kuće u okolini NS-a i posle ovog i ostalog što sam čitao neka mesta definitivno preskačem.

Kupujes kuću u NS? Gde tačno?

Edited by noskich
Link to comment
On 16. 7. 2023. at 23:14, zorglub said:

Šta ciljaš, koji su ti uslovi/standardi ispod kojih nećeš ići? Kupuješ za vikendicu, život s porodicom i decom, ili penzionisanje?

I mene ovo interesuje. @Time Crisis

Link to comment
  • 1 month later...
11 hours ago, Shan Jan said:

 

 

Jel cenite da treba da se jos ceka ili da se uzima? Ono, verujem da ce pasti cena u nekom trenutku ali ako infalcija bude i dalje divljala dzaba ti ustedjevina...

Sigurno će pasti ali ja to pričam 15 godina 😁

Da mi je neko pre 10 godina pričao da će stan od 33 kvadrata u potkrovlju u SM vredeti preko 50k bilo bi mi ga žao ludog, ali evo i to se prodaje. 

 

Mada, sa druge strane je pitanje u čemu vrednujemo taj stan. I 2013. i 2023. taj stan otprilike vredi kao npr nov Audi a4.

 

Što kaže Zec, dobar Ford je koštao kilu zlata i pre vek i danas, kums stop, tako da sve je to relativno. 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...