Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

On 16. 7. 2023. at 15:14, zorglub said:

Šta ciljaš, koji su ti uslovi/standardi ispod kojih nećeš ići? Kupuješ za vikendicu, život s porodicom i decom, ili penzionisanje?

bio u futogu, lepo ono izgleda, ali su mnogo zbijene kucice jedna do druge. mada ni cene nisu niske

 

samo parcela valjda 50k

Link to comment
1 hour ago, extragluv said:

bio u futogu, lepo ono izgleda, ali su mnogo zbijene kucice jedna do druge. mada ni cene nisu niske

 

samo parcela valjda 50k

Jbg, Futog je predgradje Novog Sada, idi malo dalje, možeš za te pare da nađeš kuću i da je reboviraš komplet, još da ti i ostane love.

Link to comment
3 minutes ago, Shan Jan said:

Da nije ovog suludog dolaska Rusa verujem da bi imali pad cena nekretnina u BGu.

Ne bi...

 

Balon ce se duvati dokle god je SNS na vlasti, minimum...

  • +1 5
  • Tužno 1
Link to comment
Da nije ovog suludog dolaska Rusa verujem da bi imali pad cena nekretnina u BGu.

Mislim da ne bi bio "izduvavanje" samo ne bi bilo one histerije...





...shiit has hit the fan
Link to comment
2 hours ago, Shan Jan said:

Da nije ovog suludog dolaska Rusa verujem da bi imali pad cena nekretnina u BGu.

sumnjam.

od kad pratim vesti, a to je odavno, uvek su 'strucnjaci' za nekretnine smatrali  da ce trenutne cene potrajati najvise godinu-dve te da se nakon toga moze ocekivati pad cena.

tih godinu-dve traju vec tridesetak godina.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, foto said:

sumnjam.

od kad pratim vesti, a to je odavno, uvek su 'strucnjaci' za nekretnine smatrali  da ce trenutne cene potrajati najvise godinu-dve te da se nakon toga moze ocekivati pad cena.

tih godinu-dve traju vec tridesetak godina.

 

Kako se mafija dohvatila trajace jos toliko

 

Jedino sto je trziste mozda ipak ograniceno

Edited by villiem
Link to comment
4 minutes ago, foto said:

ne znam kako je funkcionisalo trziste nekretnina u SFRJ?

ako neko zna mogao bi da napise koju.

JNA je bila najvezi narucilac,to znam za Bg.

Link to comment

ne to. znam za liste po preduzecima, stambene kredite i kako se dolazilo do stanova.

zanima me kako je funkcionisalo trziste medju fizickim licima. prodaja, kupovina, devize, dinari,  kako su se kotirale razne lokacije...

Link to comment
ne to. znam za liste po preduzecima, stambene kredite i kako se dolazilo do stanova.
zanima me kako je funkcionisalo trziste medju fizickim licima. prodaja, kupovina, devize, dinari,  kako su se kotirale razne lokacije...

Toga je bilo vrlo malo, pa je "mali uzorak".
Sećam se menjanja "stan za stan" to poslednjih ihaha godina nisam čuo





...shiit has hit the fan
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, foto said:

ne to. znam za liste po preduzecima, stambene kredite i kako se dolazilo do stanova.

zanima me kako je funkcionisalo trziste medju fizickim licima. prodaja, kupovina, devize, dinari,  kako su se kotirale razne lokacije...

Bilo je toga 80ih,firme su delile stanove,bilo je i veze i svega. Vec 80ih je bio veoma tesko dobiti stan,mnogi su tako izvisili i docekali 90ete.

Link to comment

Nije postojalo trziste u SFRJ, nisi imao stan kao licnu svojinu, imao si stan koji ti je dodeljen na upotrebu, pa si ga mozda zamenio za drugi u dogovoru sa drugim stanarom. Tako je funkcionisala velika vecina stanovnistva.

 

Pocetkom 90ih su pocela zvanicna pripisivanja i otkupi tih stanova od drzave za neke dosta sitne pare. Od tada postoji slobodno trziste nekretnina, a (imho) to tada je bio raj za mufljuze i mafijoze, prevarante i ostale probisvete koji prodaju jedan stan na deset razlicitih ugovora itd, jer jednostavno ni drzavni aparat ni stanovnistvo nisu bili skroz spremni i edukovani za tako nesto, plus rat i generalno stanje.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...