Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

33 minutes ago, BarryWhite said:

Cisto sumnjam da je ispod 2000 evra po m2 sa PDV-om ali hvala na predlogu. Svraticu da pogledam a lokacija je dobra, ja sam ziveo relativno blizu u Cvijicevoj pa dobro poznajem taj kraj.

 

Ja sam isto u tom kraju, bacicu pogled kad uhvatim vremena.

Da li postoji neki sajt gde se oglasavaju stanovi koji su tek u izgradnji? Mislim da nisam na to nailazio, a moglo bi biti zgodno, pogotovo ako ih uhvatis u ranoj izgradnji, investitor moze da ti izadje u susret i da ti pregradi stan onako kako ti zelis.

Link to comment
16 minutes ago, goofs said:

 

Ja sam isto u tom kraju, bacicu pogled kad uhvatim vremena.

Da li postoji neki sajt gde se oglasavaju stanovi koji su tek u izgradnji? Mislim da nisam na to nailazio, a moglo bi biti zgodno, pogotovo ako ih uhvatis u ranoj izgradnji, investitor moze da ti izadje u susret i da ti pregradi stan onako kako ti zelis.

Mislim da nema toga.

A da se prodaje dok jos investitor nije lopatu zabio , prodaje se.

Pisao sam tako je prodato dosta stanova recimo ono u Gramsijevoj...

Link to comment

Naravno da može da ga obradi™.

Meni nije jasno zašto tražiš mišljenje na forumu za ovakvo pitanje, tebi treba advokat ako si se zaintačio za taj stan. A i sve da budeš u pravu ako dođe do nekog spora, nisi siguran da ćeš ga dobiti u majčici Srbiji.

Link to comment

Sad ozbiljno.

 

Nije isto pitati advokata preko foruma, koristeći sopstvenu interpretaciju slučaja, i sesti sa advokatom i doneti svu potrebnu dokumentaciju, nakon čega on/a može da proveri sve u katastru i na druge uobičajene i neuobičajene načine (sudska, notarska i izvršiteljska praksa, i sl).

 

Ako razmišljaš o kupovini stana za 130.000+ EUR, izdvoji novac za advokata. 

 

Edit: ja sam pre godinu dana bio u neviđenoj paranoji prilikom kupovine stana. A sve je bilo 1/1 uredno, uključujući i rešenje suda o poravnanju među suvlasnicima, izjavu naslednika jednog od suvlasnika da nema pretenzije na stan (overeno kod notara iz inostranstva), provere vlasništva i ostalih parametara u katastru. Naravno, sve preko (ispostaviće se, pouzdanog) agenta i mog advokata (ok, to je bila usluga koju smo prebili na druge načine).

Edited by pacey defender
Link to comment
23 hours ago, BarryWhite said:

Cisto sumnjam da je ispod 2000 evra po m2 sa PDV-om ali hvala na predlogu. Svraticu da pogledam a lokacija je dobra, ja sam ziveo relativno blizu u Cvijicevoj pa dobro poznajem taj kraj.

 

22 hours ago, goofs said:

 

Ja sam isto u tom kraju, bacicu pogled kad uhvatim vremena.

Da li postoji neki sajt gde se oglasavaju stanovi koji su tek u izgradnji? Mislim da nisam na to nailazio, a moglo bi biti zgodno, pogotovo ako ih uhvatis u ranoj izgradnji, investitor moze da ti izadje u susret i da ti pregradi stan onako kako ti zelis.

 

Почиње изградња зграде у Владетиној, између Далматинске и Цвијићеве.

 

Ови зидају:   https://www.jugogradnja.rs/

 

 

d9dc73_1d198002faa6402ba07365684bed94d8~

 

 

Link to comment
10 hours ago, dekki said:

 

 

Почиње изградња зграде у Владетиној, између Далматинске и Цвијићеве.

 

Ови зидају:   https://www.jugogradnja.rs/

 

 

d9dc73_1d198002faa6402ba07365684bed94d8~

 

 

Prodaju samo stanove od 77 i 87m2 a cena u izgradnji je 2200 evra + PDV. Meni sve to deluje previse skupo.

Link to comment
11 hours ago, BarryWhite said:

Prodaju samo stanove od 77 i 87m2 a cena u izgradnji je 2200 evra + PDV. Meni sve to deluje previse skupo.

 

Колико је онда квадрат код Израелаца у оном компаунду код Дома Здравља :unsure:

Link to comment

isto toliko, ako ne i koja stotina više

 

51.5m= 113125€

 

ovo su izraelci u dalmatinskoj

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
2 hours ago, dekki said:

 

Колико је онда квадрат код Израелаца у оном компаунду код Дома Здравља :unsure:

2014 ili 2015 su krenuli sa prodajom 1800 evra po m2 + PDV. Mene drugar koji je radio na tom objektu ubedjivao da uzmem stan a ja mislio da je to skupo. Sledeci put kad sam dosao 2016 godine vec su cene bile od 2200 do 2400 evra + PDV po m2.

Evo ovaj stan je na primer ocigledno prodat:

https://www.halooglasi.com/nekretnine/prodaja-stanova/central-garden-izuzetna-pozicija-stana-garaza/5425633796850

Link to comment

a koliko je kvadrat u 70-om, 45-om? jos me interesuje dzona kenedija, stari merkator, fontana pa sve do auto puta, studentska, 30-i i zemun oko karadjordjevog trga, parka, soliteri oko keja? 

Link to comment

Sta mislite koliko je pametno seliti se u zgradu bez lifta, na cetvrti sprat?

 

Trenutno zivim isto tako, zapravo ceo zivot sam ziveo tako, nije mi predstavljalo nikakav problem, ali...godine ne idu u nazad :/ selidba ce biti smrt u malom, a i frka mi jednog dana kada dodju deca, bice svakodnevno tegljenje gore/dole. Mozda preterujem, al mozda nisam ni svestan koliki je to problem.

Link to comment

Mi 2013 prodali za 1300 (sa Pvc stolarijom starom 5 godina) prodali takav (mislim da je ko kumsov) i baš zbog toga smo i prodavali. I bogami uglavnom je to bio glavni minus...

Realno zajebano je...  E sad Jbga if price is right...

Link to comment
24 minutes ago, goofs said:

Sta mislite koliko je pametno seliti se u zgradu bez lifta, na cetvrti sprat?

 

Trenutno zivim isto tako, zapravo ceo zivot sam ziveo tako, nije mi predstavljalo nikakav problem, ali...godine ne idu u nazad :/ selidba ce biti smrt u malom, a i frka mi jednog dana kada dodju deca, bice svakodnevno tegljenje gore/dole. Mozda preterujem, al mozda nisam ni svestan koliki je to problem.

 

 

a što ne bi bilo?

 

1. uštedeće ti xy evara koje bi plaćao neko gymu da šetaš po traci i treniraš mozak da ne zaboravljaš stvari

2. može da ti bude ozbiljan adut u pregovorima

3. podnošljiv kompromis za veću kvadraturu/lokaciju

4. nema niko iznad tebe da ti skače po lubanji

5. za 40ak€ rešiš potencijalni problem hidroizolacije sa garancijom 10ak godina

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...