Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

On 10.6.2021. at 13:01, Milosh76 said:

 

 

 

https://entercroatia.mup.hr/

Upisom Vaših kontakt podataka (telefon i email adresa) dobit ćete potvrdu o najavi koju Vas molimo istaknite na vjetrobranskom staklu Vašeg vozila za lakši prijelaz preko granice. Osim toga dobit ćete sve potrebne informacije vezano uz Vaš sigurni boravak u RH.

 

Traze podatke, broj pasosa, dokaz o vakcinaciji/pcr testu, gde idem kako se zove smestaj i adresa smestaja... nesto slicno kao za ulaz u Grcku.

 

Popunio sam i poslao i dobio papir u pdf bez pecata gde pise da je razlog za ulazak u HR turisticki, vremenski okvir do kad sam u HR, i broj najave ulaska u HR.

 

To se drzi u vetrobranskom staklu da bi brze trajala procedura, tacnije sve sto me pitaju, sam im elektronski dostavio.

 

Carinik je preko pasosa proverio da li su podaci u sistemu, bili su, onda je trazio digitalni zeleni sertifikat za vakcinaciju i preko QR koda proverio i trazio potvrdu o rezervaciji/placenom smestaju i za 5 minuta sve bilo gotovo.

 

Prakticno sve sto sam dao kao info preko sajta me je pitao, samo sto je to vec upisano u sistem, verovatno nije morao sam da unosi, zato ide brze.

Opet te mučim.

Popunjavam sad ove podatke i problem. U polje "dokument potvrde" vezano za vakcinaciju ubacim pdf scan mog digitalnog zelenog sertifikata i ništa. Neće da prihvati, ne mogu da pošaljem. Šta tu treba da se postavi?

Izvini na maltretiranju.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
16 minutes ago, Deda Drda said:

Opet te mučim.

Popunjavam sad ove podatke i problem. U polje "dokument potvrde" vezano za vakcinaciju ubacim pdf scan mog digitalnog zelenog sertifikata i ništa. Neće da prihvati, ne mogu da pošaljem. Šta tu treba da se postavi?

Izvini na maltretiranju.

 

Hvala i pozdrav

Ja kad sam kliknuo na "dokument potvrde" imao sam opciju da izaberem dokument i kad sam izabrao i kliknuo OPEN tu mi se pojavilo ime dokumenta. Meni je proslo bez problema i za mene i za zenu, ne znam sto te zeza. Sad sam probao i sa docx dokumentom, cak prihvata i shortcut :D 

Da li ti izbaci neku gresku ili samo ostane prazan tekst? Kad se izabere dokument treba da se pojavi ime dokumenta, sta tebi pise?

Link to comment

Ja sam skenirao zelene sertifikate i imam ih kao pdf. Pojavi se ime dokumenta, ali ispod ostaje crvenim slovima "obvezan podatak". I "Slanje obrasca nije uspjelo. Molimo pokušajte ponovno."

Izvini što sam dosadan. Ići ću izgleda bez toga, pa šta nam bude.

image.thumb.png.078557fdd72ac0864b0bbda04dd72911.png

 

Ovako izgleda.

Link to comment

kada googlam bitola-zlatibor daje mi ovo dole. nesto pamtim da su oko cacka gradjeni autoputevi, i gledam da ima sledece

 

Preljina (intersection with A2) near Čačak - Kraljevo - Kruševac - Pojate (intersection with A1) 110km

 

moze potvrda za ovaj autoput (da sidjem kod Pojata, i da ne idem do Batocine) ?

 

image.thumb.png.61f5930e0727ed2e7c7115a44defe978.png

Link to comment
4 hours ago, cedo said:

kada googlam bitola-zlatibor daje mi ovo dole. nesto pamtim da su oko cacka gradjeni autoputevi, i gledam da ima sledece

 

Preljina (intersection with A2) near Čačak - Kraljevo - Kruševac - Pojate (intersection with A1) 110km

 

moze potvrda za ovaj autoput (da sidjem kod Pojata, i da ne idem do Batocine) ?

 

image.thumb.png.61f5930e0727ed2e7c7115a44defe978.png

Najbliže ti je autoputem do Prištine. Do Kraljeva ne gledaj Google jer on ne "pušta" preko administrativne linije Srbija-Kosovo.

Onda napravi pauzu, pomoli se bogu ako si vernik, pa u gužvu preko Čačka dalje do Zlatibora bez stajanja.

Ako ćeš ipak preko Niša, idi autoputem do Kragujevaca pa Knić (tu je lepo za pauzu) i Mrčajevce pa dalje isto preko Čačka. Možda je ovo i najbolja varijanta jer do Kragujevca ti je autoput sa jednim plaćanjem putarine od Preševa do Batoćine. 

Ovaj drugi preko Kruševca do Mrčajevaca je lošiji iako je krači.

  • Hvala 1
Link to comment

Da li neko zna uslove za ponasanje u Turskoj, pre svega na plazama, dokle rade radnje, da li vazi i policijski cas u turistickim centrima...?  @Redoran

 

Po informacijama koje je objavila YUTA, policijski cas je od 21 do 05, maske na otvorenom, a ne pominju da ta ogranicenja ne vaze u turistickim centrima, pa me zanima  pouzdana informacija.

 

https://cms.bigblue.rs/b2cDocuments/PDF/Turska/BB-Turska.pdf

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...