Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

On 5.6.2021. at 22:15, Ros said:


nije ni panduru bilo jasno. kad mi je pomenuo tih 14 dana posle druge vakcine, ja mu kažem da to ne piše nigde zvanično. on samo odmahne rukom: “ma znam”

Zvanicno priznajemo samo vakcinacije nekih zemalja sa kojima imamo sporazum o medjusobnom priznavanju, a ako je pandur priznao njemacku potvrdu, to je bilo na njegovu ruku:

(iz share-ovanog linka, na koga se obaveza PCR testa ili karantina za drzavljane ne odnosi):

Quote

8) на лица која су вакцинисана у Републици Србији и која о томе поседују одговарајућу потврду,  као и држављане држава са којима Република Србија има закључене споразуме о признавању сертификата о вакцинацији, који су вакцинисани у тој држави и поседују одговарајућу потврду издату од стране надлежног органа те државе - тзв. ковид вакциналне легитимације (државе: Мађарска, Турска, УАЕ, Словенија*, Чешка). У оба случаја, лица морају бити потпуно вакцинисана (вакцинисани са две дозе, односно са једном дозом – акoсу вакцинисани са AstraZeneca COVID-19 Vaccine и Јohnson & Johnson’s Janssen (J&J/Janssen) COVID-19 Vaccine);

 

Edited by Spooky
Link to comment
On 5.6.2021. at 19:22, Milosh76 said:


Kod HR carinika, kratki razgovor, papir da smo se prijavili na sajtu, dokaz o vakcinaciji, dokaz o rezervaciji smestaja, pasosi I za 3 minuta smo prosli.

 

 

Miloše, šta je ovo: "papir da smo se prijavili na sajtu"?

Hvala unapred.:)

Link to comment
47 minutes ago, Deda Drda said:

 

Miloše, šta je ovo: "papir da smo se prijavili na sajtu"?

Hvala unapred.:)

 

 

 

https://entercroatia.mup.hr/

Upisom Vaših kontakt podataka (telefon i email adresa) dobit ćete potvrdu o najavi koju Vas molimo istaknite na vjetrobranskom staklu Vašeg vozila za lakši prijelaz preko granice. Osim toga dobit ćete sve potrebne informacije vezano uz Vaš sigurni boravak u RH.

 

Traze podatke, broj pasosa, dokaz o vakcinaciji/pcr testu, gde idem kako se zove smestaj i adresa smestaja... nesto slicno kao za ulaz u Grcku.

 

Popunio sam i poslao i dobio papir u pdf bez pecata gde pise da je razlog za ulazak u HR turisticki, vremenski okvir do kad sam u HR, i broj najave ulaska u HR.

 

To se drzi u vetrobranskom staklu da bi brze trajala procedura, tacnije sve sto me pitaju, sam im elektronski dostavio.

 

Carinik je preko pasosa proverio da li su podaci u sistemu, bili su, onda je trazio digitalni zeleni sertifikat za vakcinaciju i preko QR koda proverio i trazio potvrdu o rezervaciji/placenom smestaju i za 5 minuta sve bilo gotovo.

 

Prakticno sve sto sam dao kao info preko sajta me je pitao, samo sto je to vec upisano u sistem, verovatno nije morao sam da unosi, zato ide brze.

  • Hvala 1
Link to comment

Ako Merkelka pusti samo Fajzer i AZ kao ovaj Makron, ja ću se obesiti. Još kod Makrona mora i potvrda o vakcini i PCR; nije problem, izvadila bih da je Nemačka ali odakle mi fajzer i az kao osnovni uslov.

 

Neću u Grčku hoću u Nemačku:(

 

 

Link to comment
32 minutes ago, Milosh76 said:

 

 

 

https://entercroatia.mup.hr/

Upisom Vaših kontakt podataka (telefon i email adresa) dobit ćete potvrdu o najavi koju Vas molimo istaknite na vjetrobranskom staklu Vašeg vozila za lakši prijelaz preko granice. Osim toga dobit ćete sve potrebne informacije vezano uz Vaš sigurni boravak u RH.

 

Traze podatke, broj pasosa, dokaz o vakcinaciji/pcr testu, gde idem kako se zove smestaj i adresa smestaja... nesto slicno kao za ulaz u Grcku.

 

Popunio sam i poslao i dobio papir u pdf bez pecata gde pise da je razlog za ulazak u HR turisticki, vremenski okvir do kad sam u HR, i broj najave ulaska u HR.

 

To se drzi u vetrobranskom staklu da bi brze trajala procedura, tacnije sve sto me pitaju, sam im elektronski dostavio.

 

Carinik je preko pasosa proverio da li su podaci u sistemu, bili su, onda je trazio digitalni zeleni sertifikat za vakcinaciju i preko QR koda proverio i trazio potvrdu o rezervaciji/placenom smestaju i za 5 minuta sve bilo gotovo.

 

Prakticno sve sto sam dao kao info preko sajta me je pitao, samo sto je to vec upisano u sistem, verovatno nije morao sam da unosi, zato ide brze.

Hvala ti na brzom odgovoru. Danas sam uzeo onaj zeleni sertifikat, ali mi smo Sinopharm. Valjda neće da nas drndaju. Imamo rezervaciju za hotel ali nije plaćena. Plaća se na licu mesta. Na sajtu MUP ili MIP Hrvatske piše da smeštaj mora biti uplaćen unapred. Videćemo.

Pozdrav

 

Edited by Deda Drda
Greška
Link to comment

Ima li nekih nagoveštaja za Italiju da će puštati vakcinisane turiste?

 

Na sajtu njihove ambasade stoji vest od 18.5. ko može ući. Vakcine se ne pominju u tom kontekstu.

Link to comment
16 minutes ago, Deda Drda said:

Hvala ti na brzom odgovoru. Danas sam uzeo onaj zeleni sertifikat, ali mi smo Sinopharm. Valjda neće da nas drndaju. Imamo rezervaciju za hotel ali nije plaćena. Plaća se na licu mesta. Na sajtu MUP ili MIP Hrvatske piše da smeštaj mora biti uplaćen unapred. Videćemo.

Pozdrav

 

Molim te da ostavis info kako si prosao sa ulaskom u Hrvatsku ako ides uskoro. Idem tek 12. jula.  Zanima me za Sinofarm i oko smestaja da li mora biti placen unapred 

Link to comment
26 minutes ago, Deda Drda said:

Hvala ti na brzom odgovoru. Danas sam uzeo onaj zeleni sertifikat, ali mi smo Sinopharm. Valjda neće da nas drndaju. Imamo rezervaciju za hotel ali nije plaćena. Plaća se na licu mesta. Na sajtu MUP ili MIP Hrvatske piše da smeštaj mora biti uplaćen unapred. Videćemo.

Pozdrav

 

 

6 minutes ago, Sandradjer said:

Molim te da ostavis info kako si prosao sa ulaskom u Hrvatsku ako ides uskoro. Idem tek 12. jula.  Zanima me za Sinofarm i oko smestaja da li mora biti placen unapred 

 

Za Sinofarm ne znam, ali mene nisu cimali sto nije uplacen smestaj, i ja sam imao samo rezervaciju i cena koja ce biti uplacena u hotelu.

Edited by Milosh76
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Hvala @Milosh76.

Jos za kineza da saznam,  inace cu zavrsiti sama na odmoru :D

 

Prolazi sinofarm. Pre nedelju dana sam prešao sa kinezom. 

  • Hvala 1
Link to comment

I za decu su kontradiktorne informacije.
Na hrvatsku mislim.
Jedni kažu, samo da su roditelji vakcinisani. Negde piše do 7 godina, negde čak i 12 ne treba ništa. preko antigenski...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...