Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Da li se za ulazak u Srb iz De priznaju nemacke papire za vakcinaciju (“impfpass”) kako bi se izbegao karantin ili PCR. Isto tako da li nije potreban PCR izlazak ako imaš potpunu vakcinaciju iz De?

Link to comment

Kod SRB carinika cekali pola sata, ne znam zasto.

Kod HR carinika, kratki razgovor, papir da smo se prijavili na sajtu, dokaz o vakcinaciji, dokaz o rezervaciji smestaja, pasosi I za 3 minuta smo prosli.

Kroz HR nema guzve na autoputu, vreme u Puli suncano I toplo biggrin.png

Link to comment
1 hour ago, Boycie said:

Da li se za ulazak u Srb iz De priznaju nemacke papire za vakcinaciju (“impfpass”) kako bi se izbegao karantin ili PCR. Isto tako da li nije potreban PCR izlazak ako imaš potpunu vakcinaciju iz De?


Pre 2-3 nedelje dosao drugar iz USA da obnovi radnu vizu, poneo papir o vakcinaciji i na ulazu mu rekli “a pa ne priznajemo ti mi to”, morao da radi PCR. Ne znam da li se ista promenili od onda.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Boycie said:

Da li se za ulazak u Srb iz De priznaju nemacke papire za vakcinaciju (“impfpass”) kako bi se izbegao karantin ili PCR. Isto tako da li nije potreban PCR izlazak ako imaš potpunu vakcinaciju iz De?

 

Imas ovde Rekla bih iz napisanog da je dovoljna vazeca potvrda o primljenim vakcinama. 

 

https://www.mfa.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Boycie said:

Da li se za ulazak u Srb iz De priznaju nemacke papire za vakcinaciju (“impfpass”) kako bi se izbegao karantin ili PCR. Isto tako da li nije potreban PCR izlazak ako imaš potpunu vakcinaciju iz De?

 

ja sam juce pokazao rezultate testa, a pitao sam da li bi bilo dosta da pokazem impfpass. rece mi pandur da jeste, ali da mora biti 14 dana posle druge. ali meni to sve labavo. uradi test, i miran si

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Pixie said:

 

Meni to nije baš tako jasno, nigde se konkretno ne pominje Nemačka ili EU? 🤔

 

 

Ne izdvajaju ni EU, ni Nemacku posebno idu pod "iz svih drzava sveta"

 

Quote

РЕЖИМ УЛАСКА ЗА СТРАНЕ ДРЖАВЉАНЕ

Ради заштите од уношења заразних болести на територију Републике Србије, лицима која у Републику Србију долазе из држава са неповољном епидемиолошком ситуацијом (из свих држава света), дозвољен је улазак у Републику Србију под условом да поседују негативан RT-PCR тест на присуство вируса SARS-CoV-2, издат од стране референтне лабораторије државе из које долазе, не старији од 48 часова од датума издавања резултата.

Ако постоји кашњење приликом уласка у Републику Србију, а које се не може приписати кривици путника већ је последица спољног догађаја који се није могао предвидети, избећи или отклонити (кашњење/одлагање лета, поласка аутобуса, воза и сл), онда тест не може бити старији од 72 сата приликом уласка у Републику Србију.

 

Najsigurnije je za sada ovo sto @Ros pise i gledati kad apdejtuju. 

 

40 minutes ago, Ros said:

ja sam juce pokazao rezultate testa, a pitao sam da li bi bilo dosta da pokazem impfpass. rece mi pandur da jeste, ali da mora biti 14 dana posle druge. ali meni to sve labavo. uradi test, i miran si

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Pixie said:

 

Meni to nije baš tako jasno, nigde se konkretno ne pominje Nemačka ili EU? 🤔


nije ni panduru bilo jasno. kad mi je pomenuo tih 14 dana posle druge vakcine, ja mu kažem da to ne piše nigde zvanično. on samo odmahne rukom: “ma znam”

Link to comment
On 4.6.2021. at 9:20, Milosh76 said:

Ipak, ukoliko niste u mogućnosti da PCR test uradite u Srbiji, možete to učiniti u Egiptu nakon sletanja aviona, po ceni od 30 američkih dolara (oko 3.000 dinara).

PCR je 30$?

Link to comment

jel zna neko koliko brzo stizu rezultati PCR testa iz recimo zavoda za javno zdravlje (29. Novembar)?

Tempiram da u utorak zakazem za let koji imam u cetvrtak popodne?

Link to comment

Ne znam cemu dilema, lepo na stranici MUPa stoji da se to za PCR ne odnosi na one koji imaju dokaz o vakcinaciji, nezavisno od drzavljanstva. Odstampati/sacuvati u pdfu na fonu tu stranicu i pokazati ako na pasoskoj "nisu sigurni"

 

  •  
  • на држављане Републике Србије и стране држављане који имају одобрен привремени боравак или стално настањење у Републици Србији који су потпуно вакцинисани (вакцинисани са две дозе, односно са једном дозом – акo су вакцинисани са AstraZeneca COVID-19 vaccine) који о томе поседују потврду издату од стране надлежне здравствене установе, односно органа државе у којој се лице вакцинисало.
Link to comment
17 minutes ago, lostfanforever said:

jel zna neko koliko brzo stizu rezultati PCR testa iz recimo zavoda za javno zdravlje (29. Novembar)?

Tempiram da u utorak zakazem za let koji imam u cetvrtak popodne?

U aprilu sam dobio rezultat istog dana uvece, a pred Novu Godinu kad je bila guzva je stigao sutradan oko podne.

Link to comment
12 hours ago, goofs said:


Pre 2-3 nedelje dosao drugar iz USA da obnovi radnu vizu, poneo papir o vakcinaciji i na ulazu mu rekli “a pa ne priznajemo ti mi to”, morao da radi PCR. Ne znam da li se ista promenili od onda.

 

12 hours ago, Moonwalker said:

 

Imas ovde Rekla bih iz napisanog da je dovoljna vazeca potvrda o primljenim vakcinama. 

 

https://www.mfa.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

 

11 hours ago, Ros said:

 

ja sam juce pokazao rezultate testa, a pitao sam da li bi bilo dosta da pokazem impfpass. rece mi pandur da jeste, ali da mora biti 14 dana posle druge. ali meni to sve labavo. uradi test, i miran si

 

6 hours ago, I*m with the pilots said:

Ne znam cemu dilema, lepo na stranici MUPa stoji da se to za PCR ne odnosi na one koji imaju dokaz o vakcinaciji, nezavisno od drzavljanstva. Odstampati/sacuvati u pdfu na fonu tu stranicu i pokazati ako na pasoskoj "nisu sigurni"

 

  •  
  • на држављане Републике Србије и стране држављане који имају одобрен привремени боравак или стално настањење у Републици Србији који су потпуно вакцинисани (вакцинисани са две дозе, односно са једном дозом – акo су вакцинисани са AstraZeneca COVID-19 vaccine) који о томе поседују потврду издату од стране надлежне здравствене установе, односно органа државе у којој се лице вакцинисало.


hvala svima na info! Letim u Julu po prvi put za Bg posle duzeg vremena pa da znam šta me čeka. Uzeću ipak PCR test pred let.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...