Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

5 minutes ago, gospa buba said:

onda ili pcr ili karantin kod njih.

sent from bubamoto
 

Kod njih? U hr? Pa ide samo na par sati tamo.

Link to comment
Kod njih? U hr? Pa ide samo na par sati tamo.
pa zato ti i kazem, pcr, teshko da ce uspeti da im objasni da ide na par sati, ne znam da li uopshte imaju opciju za kratak ulazak.

mislim, oni su nekad super nekad olosh. ako ima njihove papire neka se objashnjava unsure.gif

moja iskustva sa objashnjavanjem su bash mrljava, mene i nashi i njihovi nekako percipiraju kao neprijatelja. a i ne greshe mnogo s_p.jpg


edip. shta je uopshte ostalo od mirkovaca, jel zivi iko tamo. imala sam nekad jednog zeta odande.

sent from bubamoto




  • Hvala 1
Link to comment

@Hamlet Strašni evo kaze mater 12 sati za hrvatsku ulazak i izlazak, da ne mora prijava policiji/rezervacija, ali kaze da mora pcr.

ai pitaj josh nekog.

sent from bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment

Iskreno sam zgrožen jačinom psihoze koja je nastala zbog letovanja. 

Poslednja tri meseca ljudi iz mog okruženja ne pričaju gotovo ni o čemu drugom osim o tome. 

Stampedo na poslu koji je nastao za korišćenje godišnjeg odmora u junu je doveo do toga da se maltene lutrijom odlučivalo ko može da ode na odmor u junu a ko ne. 

 

Juče sam imao raspravu sa rodjenim kumom koji je u fazonu Grčka il ladna Morava - objašnjavam mu da su cene naduvali, da mu treba bar 350e za PCR da radi samo jedan granični prelaz iz MKD i to skraćeno, da na ulici i u prodavnici moraju da se nose maske, da će ga svaka temperatura tamo koštati izmedju 50 i 100e najmanje,  - i naposletku, da niko ne može da garantuje da se uslovi neće pooštriti u roku od recimo 5 do 7 dana.

Dao sam mu predlog da organizujemo letovanje za npr avgust kad će mnogo toga biti jasnije. 

Avaj, a pričao stolu a njemu - isto. 

 

Jutros sam se probudio i pomislio da živim u Norveškoj. 

  • Haha 1
Link to comment

mi planiramo (nadamo se) Tursku krajem Juna.

trenutno se kolebamo.

 

oboje smo vakcinisani, a Turci priznaju to umesto PCRa.

i za decu ne treba PCR.

tako da je taj deo finansijski osetno povoljniji nego putovanje u Grčku preko Makedonije.

 

e sad... ovo ako tamo se nešto prehladimo (ne-COVID19 bolest)... pretpostavljam da može da nam zagorča ozbiljno letovanje.

 

prošle godine nismo ni pomišljali o izlasku van, bez obzira što su neki iz našeg okruženja jurišali na more.

ove godine već... 

Link to comment
1 hour ago, steins said:

Iskreno sam zgrožen jačinom psihoze koja je nastala zbog letovanja. 

Poslednja tri meseca ljudi iz mog okruženja ne pričaju gotovo ni o čemu drugom osim o tome. 

Stampedo na poslu koji je nastao za korišćenje godišnjeg odmora u junu je doveo do toga da se maltene lutrijom odlučivalo ko može da ode na odmor u junu a ko ne. 

 

Juče sam imao raspravu sa rodjenim kumom koji je u fazonu Grčka il ladna Morava - objašnjavam mu da su cene naduvali, da mu treba bar 350e za PCR da radi samo jedan granični prelaz iz MKD i to skraćeno, da na ulici i u prodavnici moraju da se nose maske, da će ga svaka temperatura tamo koštati izmedju 50 i 100e najmanje,  - i naposletku, da niko ne može da garantuje da se uslovi neće pooštriti u roku od recimo 5 do 7 dana.

Dao sam mu predlog da organizujemo letovanje za npr avgust kad će mnogo toga biti jasnije. 

Avaj, a pričao stolu a njemu - isto. 

 

Jutros sam se probudio i pomislio da živim u Norveškoj. 

Da, ljudi su jako nešto podivljali za more ove godine...

 

Ja sam razmišljao, ali ne hvala, za sad...

 

AKo vidimd a je u avgustu se stvarno sve smirilo, Istra će moj novčanik verovatno sa radošću dočekati...

 

 

Link to comment

Ja trenutno trazim po Istri i toliko je toga vec bukirano da je neverovatno.

Zvao onaj Valemar booking servis da pitam nesto i kaze pre vas je na cekanju 14 ljudi.

 

Za vikend napravio mali izlet u Gornjoj Austriji, deciji hotel. Svi tereni/atrakcije/bazeni su bilo krcati i pored ocajnog vremena.

Hteo da iskoristim priliku i osisam se u tom malom mestu i nema sanse. Svi frizerski bukirani naredne dve nedelje jer ima raspust u nekoliko nemackih pokrajina.

Mislim da je ovde u Austriji pa i juznoj Nemackoj srednji sloj ustedeo dosta para za vreme ovog lockdown-a i nakupio godisnjeg.

Na drugoj strani nagrabusio je ogroman broj ljudi koji radi u turizmu/kulturi/ugostiteljstvu i oni ce vecina odraditi neki godisnji u Austriji.

 

 

Link to comment

podivljali = umorni od ovog stanja koje traje.

bar u mom okruženju je tako.

ide se po Srbiji. ali nije to to.

ne kažem da je ispravo razmišljanje.

samo dajem neko opravdanje.

verovatno bi JA od prošle godine rekao ovogodišnjem JA da je idiot i išamarao ga, al jbg.

 

edit: odgovor Radiši. uleteo bags.

Edited by Svarog
Link to comment
2 minutes ago, Svarog said:

podivljali = umorni od ovog stanja koje traje.

 

Ovo je dobar opis stanja i u mom okruzenju. Ljudi kojima godisnji nikad nije bio neka velika stvar sad uzimaju po dve,tri  nedelje i istresaju bas veliku kintu. Dosta su ljudi ustedeli za vreme ovog zadnjeg lockdown-a a zbog rada od kuce odradjeno je bas puno prekovremenog.

 

Ja sam prelomio Istru jer ipak mi je nekako rano i rizicno za avion. Nekoliko kolega se rutinski zarazilo cak i na kratkim letovima po evropi. Ja da mazem decu dezinfekcijom decu od galve do pete svakih 15 minuta i govorim im da ne pipaju sve sto vide stvarno ne mogu. Pogotovo na godisnjem.

Link to comment

Mi smo isli prosle godine u Istru pocetkom Avgusta kada je situacija bila tamo prilicno mirna (jednocifren broj zarazenih dnevno), a prosle nedelje smo bili u Egiptu. Buduci da smo vakcinisani i da smo prelezali COVID i da smo izmerili antitela kapirao sam da je rizik dosta mali u toj situaciji. Sad vec razmisljamo opet da ponovimo Istru krajem jula na 7 dana ako bude prostora i situacija bude koliko toliko normalna.

Edited by nick1986
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...