Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

To tek sumnjam da ima ali pitaću. Ne bi bio problem ni test ali tamo videh da mora biti star do 48h a let ima u ponedeljak oko podneva :D

 

ed. neverovatno mi je (ako sam ja dobro ono rastumačio) da srb priznaje vakcine iz par zemalja a mi sa našim potvrdama možemo kojekude

 

Edited by variola
Link to comment
6 minutes ago, variola said:

To tek sumnjam da ima ali pitaću. Ne bi bio problem ni test ali tamo videh da mora biti star do 48h a let ima u ponedeljak oko podneva :D

 

ed. neverovatno mi je (ako sam ja dobro ono rastumačio) da srb priznaje vakcine iz par zemalja a mi sa našim potvrdama možemo kojekude

 

Mislim da nezvanicno pustaju i ljude iz ostalih zemalja al ajde znaj.

Jel ima naše prebivalište? Neki dokaz o našem državljanstvu?

Link to comment
4 minutes ago, maheem said:

Mislim da nezvanicno pustaju i ljude iz ostalih zemalja al ajde znaj.

Jel ima naše prebivalište? Neki dokaz o našem državljanstvu?

 

Naše prebivalište joj je valjda upisano u našem pasošu i lk ali su oni (verovatno i lk) istekli.

Link to comment
9 minutes ago, variola said:

 

Naše prebivalište joj je valjda upisano u našem pasošu i lk ali su oni (verovatno i lk) istekli.

a mozda da ponese nevazeci pasos kao dokaz o drzavljanstvu? i slozi neku pricu da ce da izvadi novi u srbiji i da nije bilo vremena i tako to.... mozda prodje?

 

ili da okrene telefonom ambasadu da pita da li je nevazeci pasos dokaz o drzavljanstvu?

 

edip - mnogi nemaju vazeci pasos al to ne znaci da nisu drzavljani.

Edited by adam
Link to comment

A u pitanju je starija osoba sa dugogodišnjim lošim iskustvima u komunikaciji sa našom tamošnjom ambasadom. To je bio i jedan od bitnijih razloga da posle dosta godina uzme i ch državljanstvo. Svakako hvala svima na odgovorima.

Link to comment

cekaj, cekaj ja uopste nisam shvatila da full vakcinisanim strancima (USA drzavljanin, Pfizer pre mesec i vise) i dalje treba negativan PCR test da bi usli u Srbiju? :O

jel to moze neko ovo da potvrdi?

Link to comment

 

 

Ovo je apdejt od danas:

 

 

https://www.mfa.gov.rs/lat/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

 

Quote

EŽIM ULASKA ZA STRANE DRŽAVLjANE

Stranim državljanima je dozvoljen ulazak u Republiku Srbiju pod uslovom da poseduju jedan od sledećih dokumenata:

  1. Negativan RT-PCR test na prisustvo virusa SARS-CoV-2 ili negativan Antigen FIA Rapid test ukoliko lice dolazi iz Sjedinjenih Američkih država, ne stariji od 48 časova od datuma izdavanja rezultata (ako postoji kašnjenje prilikom ulaska u Republiku Srbiju, koje se ne može pripisati krivici putnika već je posledica spoljnog događaja koji se nije mogao predvideti, izbeći ili otkloniti - kašnjenje/odlaganje leta, polaska autobusa, voza i sl, onda test ne može biti stariji od 72 sata prilikom ulaska u Republiku Srbiju);
  2. Sertifikat o potpunoj vakcinaciji izdat od Republike Srbije, odnosno strane države sa kojom Republika Srbija ima zaključen sporazum o priznavanju vakcinacije ili sa kojom postoji faktički reciprocitet u priznavanju sertifikata o vakcinaciji;
  3. Potvrdu o preležanoj bolesti COVID-19 – sertifikat ili drugi javni dokument u kome se konstatuje da je nosilac dokumenta preležao bolest izazvanu virusom SARS-CoV-2, odnosno da je kod tog lica utvrđeno prisustvo virusa SARS-CoV-2, s tim da od prvog testiranja ne može proći manje od 14 dana, niti više od šest meseci i koji je izdao zavod za javno zdravlje osnovan za teritoriju Republike Srbije, odnosno nadležni organ države sa kojom Republika Srbija ima zaključen sporazum ili faktički reciprocitet o priznavanju takvih dokumenata.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

pa zato se cudim "jedan od sledecih dokumenata"... Dakle full vakcinisani sa sertifikatom bi trebalo da budu good to go!

E sad pitanje je sta ovo znaci: 

od strane drzave sa kojom je zaključen sporazum o priznavanju vakcinacije ili sa kojom postoji faktički reciprocitet u priznavanju sertifikata o vakcinaciji":unsure:

Link to comment
3 minutes ago, Moonwalker said:

 

Ovo je apdejt od bukvalno malopre :D jer sam ja gledao pre pola sata. Ovo je novo - odnosno nadležni organ države sa kojom Republika Srbija ima zaključen sporazum ili faktički reciprocitet, ranije je tu bilo nabrojano samo 5-6 država a sad stoji neodređeno pa ti znaj. @lostfanforever za državljane USA može i negativan Antigen FIA Rapid test :)

Link to comment
Just now, lostfanforever said:

pa zato se cudim "jedan od sledecih dokumenata"... Dakle full vakcinisani sa sertifikatom bi trebalo da budu good to go!

E sad pitanje je sta ovo znaci: 

od strane drzave sa kojom je zaključen sporazum o priznavanju vakcinacije ili sa kojom postoji faktički reciprocitet u priznavanju sertifikata o vakcinaciji":unsure:

To je bilo 5 zemalja pre 3 nedelje.

Link to comment
1 minute ago, variola said:

 

Ovo je apdejt od bukvalno malopre :D jer sam ja gledao pre pola sata. Ovo je novo - odnosno nadležni organ države sa kojom Republika Srbija ima zaključen sporazum ili faktički reciprocitet, ranije je tu bilo nabrojano samo 5-6 država a sad stoji neodređeno pa ti znaj. @lostfanforever za državljane USA može i negativan Antigen FIA Rapid test :)

Vidim , ali kaze ne stariji od 48 h a oni idu preko hrvatske (stop over od par dana) :dry:

Link to comment
5 minutes ago, maheem said:

To je bilo 5 zemalja pre 3 nedelje.

 da, sad citam, lista je vrlo relevantna: Turska, Madjarska, UAE, Grcka

 :rolleyes:

 

Dakle mozes na more i to je to...

Link to comment
16 minutes ago, variola said:

Ovo je apdejt od bukvalno malopre :D jer sam ja gledao pre pola sata.

 

Znam i ja sam. Promenili samo datum kako mi se cini, sustinski nista. Prethodno saopstenje datirano na 17.06. Ja ocekivala da ce da se usklade sa EU od 1.07. Mada je i tu svaka vaska obaska, ali se bar sertifikati o vakcinisanju priznaju.

Edited by Moonwalker
Link to comment
2 minutes ago, Moonwalker said:

 

Znam i ja sam. Promenili samo datum kako mi se cini, sustinski nista. Prethodno saopstenje datirano na 17.06. Ja ocekivala da ce da se usklade sa EU od 1.07. Mada je i tu svaka vaska obaska, ali se bar sertifikati o vakcinisanju priznaju.

 

Pa dobro, ranije je, što reče @maheem tu bilo nabrojano 5 država čije sertifikate naši priznaju, sad je spisak sigurno širi jer dosta njih priznaje naše sertifikate.

Link to comment

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/travel-during-coronavirus-pandemic_en#restrictions-on-travel-from-third-countries-to-the-eu

 

Predlog Evropske komisije za niz zemalja ukljucujuci i Srbiju da budu stavljene na listu sigurnih zemalja

 

Quote

A temporary restriction on non-essential travel to the EU is currently in place from many non-EU countries. The European Commission presented a proposal for a Council Recommendation setting out a progressive approach to lifting the travel restriction for a list of non-EU countries agreed by Member States, based on the following criteria:

  • the health situation
  • the ability to apply containment measures during travel
  • reciprocity considerations

EU Member States should gradually lift the travel restrictions at the external borders for residents of the following third countries: 

  • Albania

  • Australia

  • Israel

  • Japan

  • Lebanon

  • New Zealand

  • Republic of North Macedonia

  • Rwanda

  • Serbia

  • Singapore

  • South Korea

  • Thailand

  • United States of America

  • China, subject to confirmation of reciprocity

Travel restrictions should also be gradually lifted for the special administrative regions of China Hong Kong and Macao. The condition of reciprocity for these special administrative regions has been lifted.


Under the category of entities and territorial authorities that are not recognised as states by at least one member state, travel restrictions for Taiwan should also be gradually lifted.

Residents of Andorra, Monaco, San Marino and the Vatican should be considered EU residents for the purpose of the recommendation. Schengen associated countries (Iceland, Lichtenstein, Norway, Switzerland) also take part in this recommendation.

 

The Council reviews the list of countries for which Member States should start lifting the travel restrictions every 2 weeks, and where relevant updates it. The Council last updated the list on 16 June 2021.

 

https://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2021/06/18/council-updates-the-list-of-countries-special-administrative-regions-and-other-entities-and-territorial-authorities-for-which-travel-restrictions-should-be-lifted/?utm_source=dsms-auto&utm_mediu

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...