Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

u grckoj ima mesta za svakog [emoji4]
 
Kako za Bugarsku ne treba PCR ali zato se pre par meseci Godpođa Ministarka se sa grcima dogovorila da (ne) priznaju vakcine? PRC!

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, mlatko said:

Kako za Bugarsku ne treba PCR ali zato se pre par meseci Godpođa Ministarka se sa grcima dogovorila da (ne) priznaju vakcine? PRC!

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

pitaj boga sa kim i oko cega se ministarka dogovorila. :D

 

  • +1 1
Link to comment

Hesen u Nemackoj, mislim mozete misliti kakav je to pozeljni raj u odnosu na toplu Grcku i spanska ostrva, sa svojim jezercima-baricama koje nas troje izistinski volimo - od kraja juna do sredine avgusta nema maltene nigde mesta, osim po nekim suterenima kuca ili deljenjem sa drugim porodicama, ili tipa 50km od najblizeg mesta za razonodu (nacionalni park, jezerce). A bas samo po njivama da vozimo bajs mozemo i u lokalu. :unsure:

 

Ne mislim da su ljudi podivljali. Nekima je stvarno dosta kuce. Evo ja moj lepi stan ne mogu da smislim vise, a u njemu smo samo od aprila prosle godine. Potrebno mi je da odem negde nedelju dana, pa makar da vidim i druga igralista sa drugim klupama, i da nedelju dana neko drugi za nas kuva. Mislim da ne trazim mnogo. Mi smo prosle godine bili nedelju dana u Frankoniji, zbilja sam se preporodila, a radili smo isto sta i ovde, malo jezera, bajs, igralista, sladoled, neka tvrdjava spolja - sama ta promena lokacije je dovoljna coveku da se izluftira.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 7
Link to comment

Ma da. Mi sad preko vikenda kada smo dosli na ovo igraliste deca kao da nikad tobogan nisu videla. ( a imaju skoro identican kod kuce smao druge boje)

Isto tako bila neka platforma sa visokim merdevinama i kad su se popeli kao da su na mont everestu. I taman kad sam pomislio da su ovi moji stvarno kognitivno nazadovali stiglo je jos dece u ranom skolskom uzrastu i odusevilo se sirokom klackalicom. :laugh:

 

A i ovaj home office je doveo do toga da mi se frizider i kuvanje ogadilo. Probali smo par put sa menjanjem prodavnica tj. da promenimo sto vise marki ovih standardnih artikala ali sve posle par dana ima isti ukus. 

 

Edited by bags
  • +1 2
Link to comment

Na prvi znak moguces "bekstva" iz Srbije, uplatio sam i pobegao iz iste. Na drugi znak, opet koristim sansu. Jul cu verovatno provesti u BG, a u avgustu na more, nadam se. Nisam 100% siguran da ce biti sve normalno, mozda samo promenim formu mora, neki rizort sa 4 ili 5* sve placeno, nema mesanja sa radnim narodom i gradjanima, osim u avionu i to je to.

 

A da me je pukla putnicka groznica opet, definitivno jeste.

 

P.S. sledece godine 1.5. pada u nedelju, sto znaci da se ne radi ponedeljak i utorak, i ako slavite Djurdjevdan to je za 2 dana odmora, dobijete 9 dana. Mislite o tome! :D 

  • Haha 1
Link to comment

Podestio si me na jedog kolegu iz bivse firme sto je svakog 1.1. uzimao sve najbolje dane da ispoveze sa neradnim. Imao je neki algoritam kako najbolje iskoristiti 25 dana. Ja mislio da me ljudi zajebavaju kad su pokazali i da ce sefica njemu to ponistiti. Gledalo se po radnom stazu u firmi ko ima prednost, a taj lik je bio u kasnim 50-tim a poceo u firmi kao praktikant. 

Edited by bags
Link to comment
10 minutes ago, Milosh76 said:

P.S. sledece godine 1.5. pada u nedelju, sto znaci da se ne radi ponedeljak i utorak, i ako slavite Djurdjevdan to je za 2 dana odmora, dobijete 9 dana. Mislite o tome! :D 

 

:cry: Smilujte se nama u zemljama u kojima se praznici koji padnu na vikend ne prenose. Iduca godina ce biti havarija, prakticno nista ni od Bozica ni od NG (ukupno 1.5 umesto 4 dana), hvala katolickoj crkvi sto nam daje ta neka tri dana na kasno prolece koja padaju u cetvrtak i ponedeljak, nemam pojma ni sta su ali dala bih im dinar za svaki! Makar se Nemacka 2022. ujedinjuje u ponedeljak.

Link to comment
8 minutes ago, bags said:

Podestio si me na jedog kolegu iz bivse firme sto je svakog 1.1. uzimao sve najbolje dane da ispoveze sa neradnim. Imao je neki algoritam kako najbolje iskoristiti 25 dana. Ja mislio da me ljudi zajebavaju kad su pokazali i da ce sefica njemu to ponistiti. Gledalo se po radnom stazu u firmi ko ima prednost, a taj lik je bio u kasnim 50-tim a poceo u firmi kao praktikant. 

 

Sretenje je odlican za spajanje i bekstvo u toplije krajeve, 1.1. nikad ne spajam, jer nemam zelju da putujem za NG. Ali zato ne pamtim, osim prosle i ove godine (namerno jer sam uzeo nedelju dana posle Djurdjevdana i spojio 5 za 10), kad sam bio u BG za Uskrs, 1.5. i Djurdjevdan.

Link to comment

Da li je neko ko je putovao u Hrvatsku u poslednjih godinu dana, popunjavao neki formular za ulazak?

 

https://entercroatia.mup.hr/

Upisom Vaših kontakt podataka (telefon i email adresa) dobit ćete potvrdu o najavi koju Vas molimo istaknite na vjetrobranskom staklu Vašeg vozila za lakši prijelaz preko granice. Osim toga dobit ćete sve potrebne informacije vezano uz Vaš sigurni boravak u RH.

 

Traze podatke, broj pasosa, dokaz o vakcinaciji/pcr testu, gde idem kako se zove smestaj i adresa smestaja... nesto slicno kao za ulaz u Grcku.

 

Popunio sam i poslao i dobio papir u pdf bez pecata gde pise da je razlog za ulazak u HR turisticki, vremenski okvir do kad sam u HR, i broj najave ulaska u HR.

 

To se drzi u vetrobranskom staklu da bi brze trajala procedura, tacnije sve sto me pitaju, sam im elektronski dostavio.

 

 

Edited by Milosh76
Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

Da li je neko ko je putovao u Hrvatsku u poslednjih godinu dana, popunjavao neki formular za ulazak?

 

https://entercroatia.mup.hr/

Upisom Vaših kontakt podataka (telefon i email adresa) dobit ćete potvrdu o najavi koju Vas molimo istaknite na vjetrobranskom staklu Vašeg vozila za lakši prijelaz preko granice. Osim toga dobit ćete sve potrebne informacije vezano uz Vaš sigurni boravak u RH.

 

Traze podatke, broj pasosa, dokaz o vakcinaciji/pcr testu, gde idem kako se zove smestaj i adresa smestaja... nesto slicno kao za ulaz u Grcku.

 

Popunio sam i poslao i dobio papir u pdf bez pecata gde pise da je razlog za ulazak u HR turisticki, vremenski okvir do kad sam u HR, i broj najave ulaska u HR.

 

To se drzi u vetrobranskom staklu da bi brze trajala procedura, tacnije sve sto me pitaju, sam im elektronski dostavio.

 

 

tako je bilo i prosle godine (naravno bez vakcina, vec samo sa potvrdom o PCR testu) tada je to bilo samo kao opcija za brzi ulazak, ali kako nije bilo guzvi mi to nismo obavili. samo na granici pokazali pcr i pasos, cak nam ni prijavu boravka nisu trazili. nisu trazili ni prijavu i placenu boravisnu taksu, na izlasku, mi smo to bili obavili u turistickoj u splitu, na granici nisu ni pomenuli. no, prosle godine nas je zaista bilo jako malo na letovanju u hrvatskoj, pa je moglo tako. ja planiram i ove godine, jula i avgusta hrvatsko more, kod sina u francusku septembra, a izrael (ako sve bude ok) oktobra. vazno da ja imam plan, nekako sam tako navikla da se nosim sa ovom mojom bolescu i kontrolama. od leta do leta, od putovanja do putovanja. kontrole su usputne stanice koje tako lakse prebrodim. 

  • +1 2
Link to comment

 Pokusavam da nadjem koje su mere za Ruse, da li ce preplaviti CG ili im je zabranjeno letovanje. Ima li neko neki info? Jel su vec rezervisali smestaj:laugh:

 

Link to comment

infografika-letovanje-N1-uslovi-za-ulaza

 

Najstrože uslove za ulazak u zemlju ima Egipat, u koji se može ući isključivo uz negativan PCR test, ne stariji od 72 sata. To važi za sve putnike, pa tako i za državljane Srbije koji su vakcinisani protiv kovida-19, a testiranje je obavezno i za decu stariju od šest godina.

Ipak, ukoliko niste u mogućnosti da PCR test uradite u Srbiji, možete to učiniti u Egiptu nakon sletanja aviona, po ceni od 30 američkih dolara (oko 3.000 dinara).

Edited by Milosh76
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...