Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

20 minutes ago, maheem said:

Kako jedu govna. Kako se neki rat nije poveo zbog svega ovoga?

Još nije kasno, može da bude. Nego, ovde počeo da dominira stav "jeee, ne traže mi ništa za ulazak u...". Samo korak dalje od toga je "zajebali smo ih na granici, pokazali im lažne testove".

Link to comment

Ako ovako nastavi sa "variranjem" biće verovatno više varanja nego varenja. Nova opsesija na vidiku. Došlo je do toga da se diktira: "stegni kajš ako ne želiš da te kajš stegne tebe..." štagod to značilo. Order New World

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

shta to znachi, ne radi nam zeka?




 

Ne mora ništa da znači, post ranije je vest da u Hrvatsku, tj EU možemo ući kao i pre korone, samo sa putovnicom.

Link to comment

Turska, letovanje u Antalija regiji, iz prve ruke

 

- Za suprugu i mene izvađen digitalni sertifikat o vakcinaciji. Za decu u tom slučaju ne treba ništa. 

- Sertifikat nam je i tražen pre pasoške kontrole, na onom prvom punktu na aerodromu u Beogradu. 

- Na aerodromu u Beogradu prilično pusto. Po tabli letova u tom jutarnjem periodu dana (7-12) samo za Tursku, CG i Cirih 😀 se išlo. Kažu nam prijatelji koji su 2 dana ranije putovali za CG da je na aerodromu bilo haos ljudi, tako da je možda i do tajminga. 

- U avionu sva mesta popunjena, ali bukvalno sva. Istina, putnici i osoblje s maskama. Ipak u nekom trenutku su posluženi piće i sendviči, što mora obzirom na dužinu leta, tako da su maske pale 😉 Osećao sam se prilično nelagodno, al sve vreme razmišljam da je za ulaz u avion bila potrebna neka od potvrda pa je valjda ok. 

- Na turskom aerodromu tona ljudi u redu za pasoš. Obeležena mesta na podu za distancu su otprilike jedina mera (uz maske) koju sam video. 

- Na pasoškoj kontroli su nam tražili neki dokument koji se unapred popunjava Online i nosi odštampan. To je jedan od onih "nisam, majke mi" formulara gde se samo zaokružuje "ne". Besmisleno. 

- Od aerodroma do hotela busom. S maskama svi, jer je naglašeno da u suprotnom i vozač i agencija mogu da imaju ozbiljnih problema. 

- U hotelu na ulazu merili temperaturu i tražili još neki "nisam bolestan, majke mi" formular da popunimo. 

 

Mere u hotelu: svi zaposleni nose maske i napolju i unutra (kažu da zaposlene i proveravaju redovno na simptome), hrana se služi iza staklenih paravana a nije self-service, escajg je spakovan unapred u kesicama, stolovi u restoranima se čiste čim neko ustane, na svakom ćošku sredstva za dezinfekciju. I to je manje više to. Čitav hotel je oblepljen znacima upozorenja, markerima za distancu, ležaljke odaljene... Al to niko od gostiju ne jebe 2 posto, a Turci nema šanse da jure i sprovode neku kontrolu i kaznenu politiku nad gostima, tako da u tome nema razlike u odnosu na pre i bliski kontakti su non-stop. Isto tako gosti hotela ne nose maske nakon prijavljivanja. Mislim da je kapacitet hotela smanjen, to cenim odokativnom metodom. Ali izgleda da to nije zbog najavljivanog pravila o 50% korišćenja kapaciteta, već do toga što je Rusima tek pre neki dan odobren ulaz u Tursku. Možda može @Redoran više o ovome, ako zna nešto. U nekom papiru koji smo dobili, a kog ima i online, ovaj lanac hotela između ostalog kaže i da dezinfikuju sobe i drže ih praznim 24h pre nego sledeći gosti uđu. Ne mogu ovo da tvrdim ili ne, ali sam skeptičan da je tačno.

 

Sinoć smo prošetali do lokalnog bazara. Deo gostiju poneo maske, deo ne, a svi lokalci bez. Al ajd, to je napolju. 

 

Sve u svemu - i putovanje i smeštaj - pandemijski gledano ovo sve je vrlo upitno koliko je funcionalno. Jedino za šta možeš da se uhvatiš kao neku nadu je da svi koji su doputovali su ili vakcinisani ili preležali ili imaju svež PCR. Al onda se setiš da su zemlje odakle su gosti uglavnom Srbija, Rusija i ostali ex-sovjeti, i da tu sigurno ima muljanja sa papirima. U principu, najveća nada mi je moja vakcina 😉

Edited by Svarog
  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

To je to, u principu. Turski ugostitelji se uglavnom drže Covid pravilnika koje im je propisalo nadležno ministarstvo ali, kao što Svarog kaže, sigurno neće da uvode redarsku službu koja će po hotelu i na plaži da se raspravlja sa ponosnim srbendama i ostalim Rusima. Gost je mio, ma koliki antivakser bio. Jbg.

 

Uz malo cimanja mogu da se naću neki skriveni dragulji gde na plaži stvarno postoji distanca i nije krkljanac u restoranu. Mainstream je otprilike onakav kako piše gore.

Link to comment
3 hours ago, Svarog said:

Turska, letovanje u Antalija regiji, iz prve ruke

 

 

- Sertifikat nam je i tražen pre pasoške kontrole, na onom prvom punktu na aerodromu u Beogradu. 

- Na aerodromu u Beogradu prilično pusto. Po tabli letova u tom jutarnjem periodu dana (7-12) samo za Tursku, CG i Cirih 😀 se išlo. Kažu nam prijatelji koji su 2 dana ranije putovali za CG da je na aerodromu bilo haos ljudi, tako da je možda i do

Do tajminga je, u nedelju oko 11 je na aerodromu izgledalo kao u paklu, imao sam osećaj da je par hiljada ljudi tamo, nabijeno kao sardine...

 

A u stavri je izgledalo kao normalan dan pre korone, verovatno...

Link to comment

Za ulazak u srbiju, avionom, da li je dovoljna potvrda o vakcinaciji (dupla + mjeses dana nakon zadnje doze, fajzer) ili mora i PCR test?

I da li je za avion potreban PCR test ili samo potvrda o vakcinaciji?

Da li te mjere (PCR test) vaze i za djecu <10 godina?

 

Hvala na odgovorima

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...