Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ok nasao sam (bio lijen da trazim)

 

COVID-19 – Entry Conditions | Ministry of Foreign Affairs (mfa.gov.rs)

 

Quote

7) Minors up to 12 years of age;

 

9) Citizens of the Republic of Serbia and foreign nationals with approved temporary or permanent residence in the Republic of Serbia who are fully vaccinated (vaccinated with two doses, or a single dose if vaccinated using the AstraZeneca COVID-19 vaccine) and holding a certificate of vaccination issued by а healthcare institution, e.i. competent authority of the country where the person has been vaccinated.

 

Link to comment

Za avion je potrebno ono sto je potrebno na destinaciji. Pre 2 meseca kad sam leteo iz Istanbula za Beograd drzavljanima srbije niko nista nije gledao na ulazu u avion, a bila je neka grupa Kazahstanaca kojima su trazili PCR test na uvid.

Link to comment
1 minute ago, Delija67 said:

Za avion je potrebno ono sto je potrebno na destinaciji. Pre 2 meseca kad sam leteo iz Istanbula za Beograd drzavljanima srbije niko nista nije gledao na ulazu u avion, a bila je neka grupa Kazahstanaca kojima su trazili PCR test na uvid.

Plus može i tranzit napraviti problem. Poznanici pre mesec dana nisu dali da se ukrca u KLM zbog tranzita u AMS za koji nije imala test. Dzaba je bilo i sto je bila dvaput vakcinisana u USA...

Link to comment

ne znam. ja kupio karte da letim lufthanzom za bg s presedanjem u becu u odlasku i minhenu u povratku, idem krajem jula. zvao lufthanzu, kazu ako srbija ne trazi test nego radi dupla vakcina, to je to. tranzit nije problem jer se ne ulazi ni u austriju ni u nemacku.

 

doduse, nista ja nikom ne verujem. ici cu dosta ranije pa ako bude trebao test, ima brzi na aerodromu. kazu mi ljudi koji su u ovoj ujdurmi putovali da pravila ne postoje nego kako se kome zalomi. moze osoblje da te ne pusti u avion nezavisno od toga sta pishe na zvanicnom sajtu i agencije i drzave. a ti kad te ne puste na let i vratis se kuci, svadjaj se do sudnjeg dana. a mogu da puste i nekog ko nema ni test ni vakcinu al ima temperaturu i kaslje ko magarac al naleteo na dobru dushu i ubedio tuznom pricom. kazu - sve je lutrija.

 

mogu ja i ranije da odradim test al necu da ne bih dosao u situaciju da si jedem dzigericu. ako test kasni, em se nerviram cekajuci, em moram da radim ovaj aerodromski i platim duplo pa se posle svadjam da mi vrate novce. troje ljudi koje dobro znam su leteli na razlicite destinacije u zadnjih par nedelja i upravo to im se desilo. redovno se testirali kod privatnika 72 sata ranije s garancijom da testovi stizu u sledeca 24 sata (nhs testove ne priznaju, treba da kaplje kinta) i nisu im stigli rezultati na vreme. morali da se testiraju na aerodromu i zovu i ubedjuju da im se vrate novci. aerodromsko osbolje reklo da je to redovna pojava. kazu, najmanje 30 posto rezultata ne stigne na vreme.

Link to comment
19 minutes ago, adam said:

a treba li unapred popuniti neki online formular il nesto pre ulaska u srbiju?

 

verovatno sam retard i pitam gluposti al bolje retard nego nespreman.

Apsolutno nista. Za avion se raspitaj sa prevoznikom, al vidim da si ih vec zvao.

Link to comment
3 minutes ago, maheem said:

Apsolutno nista. Za avion se raspitaj sa prevoznikom, al vidim da si ih vec zvao.

Hvala. Da, to sam zvao. Zvacu opwt pred put al nadam se da nece biti nikakvih promena. 

Link to comment
4 minutes ago, adam said:

Hvala. Da, to sam zvao. Zvacu opwt pred put al nadam se da nece biti nikakvih promena. 

 

Hoces raditi Test to Release da izadjes iz samoizolacije posle 5 dana, ili planiras celih 10?

Link to comment
Just now, jms_uk said:

 

Hoces raditi Test to Release da izadjes iz samoizolacije posle 5 dana, ili planiras celih 10?

Radim od kuce tako da sumnjam al ako mi nesto iskrsne radicu. Ustedeo sam na karti, imao nekih lufthanzinih bodova pa ako treba i treci test, platicu. Samo da ostanemo amber. 

Link to comment
2 minutes ago, adam said:

Radim od kuce tako da sumnjam al ako mi nesto iskrsne radicu. Ustedeo sam na karti, imao nekih lufthanzinih bodova pa ako treba i treci test, platicu. Samo da ostanemo amber. 

 

:thumbsup:

 

Ako ti se posreci, do tada mozda i uvedu da duplovakcinisani (Britanci) ne moraju da se samoizuluju posle dolaska iz amber zemalja...

Link to comment

Javlja mi se da ce tako i biti cim se raspuste skole i parlament. Do sad su i mogli da talasaju al sumnjam da ce parlamentarci pristati na jos jedno leto bez sunca i plaze. Verovatno ce se sve resiti do avgusta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...