Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

1 hour ago, Ros said:

 

resenje je, u stvari, vrlo jednostavno.

 

nedostaje " pre 1 i " posle a

 

Dakle, ovako?

Quote

ja se vracam na 12 dana pre ulaska " pre 1 i "

 

 

if-you-were-this-waiting-for-a-sign-isit

 

 

 

 

  • Haha 3
Link to comment

čitam pravila za ulazak u srbiju iz inostranstva: https://www.mfa.gov.rs/gradjani/ulazak-u-srbiju/covid-19-uslovi-za-ulazak

 

pa da pojednostavimo:

Држављанима Републике Србије ... који долазе из држава са неповољном епидемиолошком ситуацијом (свих држава света), а не поседују негативан RT-PCR тест на присуство вируса SARS-CoV-2, издат од стране референтне лабораторије државе из које долазе, ..... , приликом пасошке контроле уручује се писано обавештење – здравствено упозорење о обавези придржавања мере карантина у кућним условима у трајању од 10 дана, од дана преласка државне границе и упозоравају се на обавезу пријављивања надлежној COVID амбуланти или територијално надлежном заводу за јавно здравље у року од 24 часа од часа преласка државне границе (путем електронске пријаве на електронску адресу: www.e-zdravlje.gov.rs).

 

Da li mogu i smem da uradim PCR test 24 h po ulasku u zemlju? I onda, po dobijanju tih negativnih rezultata, mi se ukida karantin?

 

Ili se samo prijavljujem da bi odradila 10 dana karantina? (bez mogućnosti da bude naknadno ukinut)?

:unsure:

 

 

Link to comment
Karantin se prekida kad se dobije negativan rezultat testa.
ako se (nekako već) uđe bez testa trebalo bi da se posle 10 dana samoizolacije radi test. mislim tako je bar ovde bilo

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

hvala, al sad ste me zbunili

 

upravo to je i bilo pitanje da li je uopste legalno uci u srbiju (recimo avionom) bez negativnog testa i odsetati istog dana ili sutra na test, sacekati rezultat i onda se slobodno kretati?

 

ili sto rece mlatko treba raditi test nakon samoizloacije? :unsure:

pretpostavljam da je to tvoje "ovde"u stvari u italji a ne u srbiji za koju ja pitam?

Link to comment
41 minutes ago, lostfanforever said:

upravo to je i bilo pitanje da li je uopste legalno uci u srbiju (recimo avionom) bez negativnog testa i odsetati istog dana ili sutra na test, sacekati rezultat i onda se slobodno kretati?

 Da, to je sve u redu. Posle negativnog testa si slobodna

 

Imas detaljnije na https://www.e-zdravlje.gov.rs/landing/

Edited by vanjapt
Link to comment

Apsurd, pretpostavlja se znači da neko može ući u avion negde u nedođiji, stupiti u kontakt sa hiljadu ljudi, prešaltati Beograd ili pola Srbije za dva dana i treći dan dobiti pozitivan rezultat na test?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
4 hours ago, mlatko said:

Apsurd, pretpostavlja se znači da neko može ući u avion negde u nedođiji, stupiti u kontakt sa hiljadu ljudi, prešaltati Beograd ili pola Srbije za dva dana i treći dan dobiti pozitivan rezultat na test?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

ne, koliko razumem smes samo do centra za testiranje i nazad u izolaciju do dobijanja rezultata.

E sad, naravno, ko kako i koliko kontrolise... :rolleyes:

Link to comment
20 hours ago, lostfanforever said:

hvala, al sad ste me zbunili

 

upravo to je i bilo pitanje da li je uopste legalno uci u srbiju (recimo avionom) bez negativnog testa i odsetati istog dana ili sutra na test, sacekati rezultat i onda se slobodno kretati?

 

ili sto rece mlatko treba raditi test nakon samoizloacije? :unsure:

pretpostavljam da je to tvoje "ovde"u stvari u italji a ne u srbiji za koju ja pitam?

 

Mislim da ne mozes uci u avion/cekirati se na salteru bez PCR/antigen testa ili potvrde o vakcinaciji (tj. mora da odgovora onome sto zemlja ulaska trazi) - nema ni logike da moze tek tako da se udje. Kojom aviokompanijom letis? Kod Lufthanze je provereno tako, mama je letela sa njima u oba smera i posto je imala da pokaze potvrdu o vakcinaciji, nisu joj trazili test. I kod Air Serbia-e je tako, cudilo bi me da druge aviokompanije imaju drugu politiku.

 

 

Link to comment
54 minutes ago, I*m with the pilots said:

PCR/antigen testa ili potvrde o vakcinaciji

AirSerbia u smeru JFK-BEG ne traži apsolutno ništa za putnike sa srpskim pasošem (za one sa stranim valjda treba test, bem li ga, ljubazni ali smotani Indus na šalteru reče i da strancima Srbi ne priznaju Fajzer pelc potvrdu, već samo Astrozeku, pa je upitno), a na graničnoj kontroli u Surčinu je CDC kartonče o fajzerizaciji prihvaćeno bez problema (a mogao sam da se opkladim da će se grohotom nasmijati na nešto pisano rukom).

Edited by papapavle
Link to comment
1 minute ago, papapavle said:

AirSerbia u smeru JFK-BEG ne traži apsolutno ništa za putnike sa srpskim pasošem (za one sa stranim valjda treba test, bem li ga, ljubazni ali smotani Indus na šalteru reče i da strancima Srbi ne priznaju Fajzer pelc potvrdu, već samo Astrozeku, pa je upitno), a na Surčinu je CDC kartonče o fajzerizaciji prihvaćeno bez problema.

 

Mom ocu trazili. Mozda je kod nase aviokompanije tako random :unsure: Rekao je i da ga na Surcinu niko nije ni pitao nista, tako da to kartonce nije ni pokazivao.

Ali kod LH su mu/mami svaki put od jeseni trazili PCR/sada vakcinu.

Link to comment

Moja žena treba da ide u Mirkovce na sahranu. Jel joj treba test da izdaje, tj šta će joj Hrvati tražiti. Posle kad se vrati, izolacija koju može test da zameni?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...