Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, slow said:

ne znam da li je bilo negde

Bilo je na ovoj istoj temi pre nekoliko strana, nakon čega je ustanovljeno i da je izgleda tačno da je od korone umrla medicinska sestra 1987. godište koja se ne pojavljuje u bilansu umrlih.

 

Pogledaj diskusiju iza ove poruke.

 

 

Link to comment
15 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Izvesno je...ove nedelje dan duže,sledeće još jedan dan duže i tako...

Mislim da će samo ove nedelje dan duže,a da od sledeće smanjuju lockdown.Da li je to dobro pitanje je,ali mislim da će tako biti.

Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Mislim da će samo ove nedelje dan duže,a da od sledeće smanjuju lockdown.Da li je to dobro pitanje je,ali mislim da će tako biti.

Misliš da će da skrate, a 1. maj u petak?

Link to comment
1 minute ago, zgembo said:

Misliš da će da skrate, a 1. maj u petak?

 

Pa nek blokiraju samo prvi maj tad, a i ti imbecili koji bi u inat otisli da peku prase u ovoj situaciji su stvarno za ozbiljno posmatranje

Link to comment
  Izvesno je...ove nedelje dan duže,sledeće još jedan dan duže i tako...

 

 

trebalo bi ove nedelje dva dana duže. od četvrtka poslepodne do utorka ujutru. videćemo

 

 

 

 

Link to comment
6 minutes ago, levi said:

 

trebalo bi ove nedelje dva dana duže. od četvrtka poslepodne do utorka ujutru. videćemo

 

 

 

 

Ne vidim poentu u produžavanju policijskog časa, ako bude od četvrtka u 17h, u četvrtak ujutru će biti kolona od Mostara do Bubanj Potoka. Taj koji će da zapali iz BG-a za Uskrs će da zapali, no matter what. 
Jedino što bi imalo smisla je da se zabrani izlazak iz BG-a i većih gradova.

Link to comment

Isto Nestorović:

Quote

Epidemiolog Branimir Nestorović izjavio je da će danas Krizni štab za borbu protiv koronavirusa razmatrati kakva će mera važiti za vreme Uskrsa, kao i da će njegov predlog biti da neke prodavnice rade u subotu.


On je za televiziju Pink, na konstataciju da se pominje u javnosti da će zabrana kretanja biti od četvrtka do ponedeljka koji je neradni dan, ili još duže, rekao da bi “najbolji rezultat bio da svi sede kod kuće neprekidno”. Kako je dodao, “ima puno razloga i ekonomske i druge prirode zbog čega je to teško izvesti”.

“Meni je malo dugačko – petak, subota, nedelja, ponedeljak je neradni dan. Videćemo, ja bih predložio, bez obzira što je to policijski čas, da se ostave neke prodavnice, možda, koje bi radile na primer u subotu neki period vremena, da ljudi nešto dokupe”, rekao je Nestovorić.

Mada, kako je dodao, “koliko vidi, građani su prošlog četvrtka kupili, valjda, sve što ima u prodavnicama”.

On je dodao i da će danas na sednici Kriznog štaba biti odlučeno koliko će trajati policijski čas tokom uskršnjih praznika.

 


https://nova.rs/drustvo/nestorovic-predlozicu-da-neke-prodavnice-rade-u-subotu/

Edited by vememah
Link to comment
9 minutes ago, vememah said:

dovoljn je pročitati ovo

 

''"Kada pogledate kartu Evrope, mi smo ostali kao ostrvo izolovano od korone. Dobro su prošle i Češka, Slovačka. Imali smo dobru organizaciju, malo sreće sa lepim vremenoom. Situacija je stvarno dobra, sada već možemo da planiramo nekim redosledom šta će se dešavati", naveo je on.''

 

pa da ne čitaš dalje

jeste, ostrvo smo, ali kakvo :ph34r:

Link to comment
12 minutes ago, zgembo said:
Quote

Epidemiolog Branislav Tiodorović izjavio je da će se građani Srbije, sudeći prema aktuelnoj epidemiološkoj situaciji, u normalne tokove života vratiti u junu.


"Najoptimističnija prognoza je da vrtići i škole prorade krajem maja, a možda čak i u junu. Fakulteti će pratiti rad škola, a o treninzima i sportu još je rano da razmišljamo", rekao je doktor Tiodorović za Blic.

On je objasnio da se normalizacija života može očekivati kada se bude javljao tek po neki sporadičan slučaj COVID-19 i kad "budemo sigurni da se deca neće razboleti".

Kada je reč o penzionerima, Tiodorović je rekao da oni ostaju u istom tretmanu, i dalje moraju da budu potpuno zatvoreni, jer su najosetljiviji i poslednji će biti oslobođeni mera.

 

 

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...