Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, dillinger said:

 

 

Gde se jos moze procitati da je zena 1987 godiste umrla od covid-a? Lazna vest ili..? 

To se pojavilo u uticajnoj FB grupi koja okuplja zdravstvene radnike 2. aprila. Devojka je bila dugogodišnji ugovorac. Dva dana pre smrti se onesvestila, pre toga je radila jer nije htela da bude optužena kako eskivira. Nije testirana,  sumnja se da je covid. Inače je u pitanju DZ Zvezdara.

Link to comment
29 minutes ago, vememah said:

...u mestu koje je među najgorima u celoj državi po registrovanom broju zaraženih u odnosu na stanovništvo.

 

Pisano je već o tome, no si ti prespavao, kao i činjenicu da si ulovljen u laži kad si tvrdio da je R0 gripa između 2 i 3.

 

Čak i u radu koji si ti citirao piše da je kod nekih sojeva virusa R0 daleko veći od 3.

 

Podaci izneti u mom postu su preneti sa  ovog članka:

https://www.newsweek.com/how-contagious-new-coronavirus-how-does-it-compare-flu-sars-1493385

 

"Severe acute respiratory syndrome (SARS) has an R0 between less than one to 2.75, while seasonable flu's ranges from 2 to 3.

One team at the U.K.'s Imperial College London in the U.K. initially put the R0 of the COVID-19 virus at between 1.5 to 3.5, while the Chinese Academy of Sciences Institute of Automation said 4.08 was more likely."

 

Naravno da se R0 snižava sa merama socijalne distance i da je viši u gusto naseljenim mestima kakvi  su kineski gradovi, školama, kolektivnim smeštajima i sličnim objektima, tako da je trenutno R0 Covid 19 sasvim sigurno niži nego kod sezonskog gripa bez ikakvih mera prevencije.

 

Druga stvar, preko 15 ljudi na ovom forumu je reagovalo na moje poruke i nemam nameru da se sa svima raspravljam. Nemam svađalački mentalitet kao ti, ne shvatam forume kao mesta gde ću nekog vređati ili hvatati u laži i likovati zbog toga.  Te stvari su mi totalno beznačajne i tričave, dok su tebi koji gradiš forumsku karijeru izgleda veoma značajne. I ja sad zaista moram da te razočaram i da te obavestim da me nisi uhvatio u laži i da ti nije odmah odgovoreno samo zato što mi je diskusija s tobom zadnja rupa na svirali. 

 

 

 

 

Edited by ideja
Link to comment
1 hour ago, Dzudi said:

 

Setila sam se i ja..i tada su spomenuli da su rizične grupe osobe sa dijabetesom, bubrežni bolesnici, kardiovaskularni bolesnici i gojazni.  

 

 Obelodanili su na nekoj KZŠ da ima obolele dece i beba..

 

Što se tiče broja umrlih..zaista ne znam...Po nekoj logici, da je umrlo više ljudi i da to kažu na KZŠ sve ove mere izolacije i policijskog časa poštovalo bi i onih 2-3 posto ljudi koji ne poštuje sada..

 

I kao @Shitgenstein postavljam isto pitanje- da li je neko apsolutno zdrav, bez hroničnih bolesti preminuo samo i isključivo samo od komplikacija koje je izazvao COVID 19?

Ja sam čula da je zdrav bio pacijent od 44 godine iz Čačka a i drugi od 59, isto iz Čačka. E sad koliko nas smatra da je zdrava osoba a da ne zna za neki problem koji ćuti u miru i ne smeta ni malo a udružen sa virusom će da bukne i načisto pobudali. 

Link to comment

Oni verovatno i dalje ne racunaju onog coveka koji je preminuo u Sapcu jos u martu za kog je direktor zavoda za javno zdravlje potvrdio da je imao covid i da je testiran nakon smrti. Vucic i DKT su i nakon toga govorili da nije utvrdjen uzrok smrti, da ih ne zanima sta je neko izjavio za novine.

Link to comment
6 hours ago, Shitgenstein said:

Zaista, šta se kod nas tačno broji kao smrt od korona virusa?

 

Smrt kod osobe koja je testirana i bila pozitivna na covid.

Ko umre, a nije stigao za testiranje, umro od... nečega. Mislim da umrle ne testiraju, makar ne sa ovim smešnim brojem testiranja dnevno.

Link to comment

Ovo oko "komplet zdravih" žrtava COVID - a citiraću moju doktorku :
Nema zdravih ljudi, ima samo nepregledanih.

[emoji19]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

U svakom slučaju je u ovom trenutku interes da broj žrtava bude manji. Ako je bilo vrijeme kada je trebalo zastrašivati, ono je odavno iza nas. Ko do sada nije skapirao beznadežan je slučaj.

Link to comment

Za početak bi bilo lepo da ih ima u većini apoteka makar i za 100 dinara, da ne moraš da juriš dojave po netu u koju apoteku su stigle.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...