Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, zgembo said:

Ne vidim poentu u produžavanju policijskog časa, ako bude od četvrtka u 17h, u četvrtak ujutru će biti kolona od Mostara do Bubanj Potoka. Taj koji će da zapali iz BG-a za Uskrs će da zapali, no matter what. 
Jedino što bi imalo smisla je da se zabrani izlazak iz BG-a i većih gradova.

 

izolacija Beograda od ostatka zemlje je trebalo da bude među prvim merama, nezavisno od praznika

 

a ako bude produžavanje pol. časa, ideja bi bila ista kao i za vikend, da se spreče izleti i roštiljanja

Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

u prodavnici hrpa ljudi vozi hrpu kolica. sto se tokom policijskog casa ustedi na kontaktima, potrosi se vec na odjeljenju sa vocem i povrcem. 

jooj, voće i povrće jese najveći problem :sad:

ja nekako odolevam, ali nije daleko čas kad ću krenuti da kriziram 

 

ne razumem ovo sa pijacama, mislim da su pijace mnogo bezbednije od marketa

Link to comment
22 minutes ago, levi said:

 

izolacija Beograda od ostatka zemlje je trebalo da bude među prvim merama, nezavisno od praznika

 

a ako bude produžavanje pol. časa, ideja bi bila ista kao i za vikend, da se spreče izleti i roštiljanja

 

Cija ideja?

Link to comment
8 minutes ago, dùda said:

ne razumem ovo sa pijacama, mislim da su pijace mnogo bezbednije od marketa

 

Mislim da se tu radi o bezbednosti onih koji dolaze u Beograd da prodaju, ideja je da se oni zastite.

Po gradovima ce ljudi negde svakako kupiti voce/povrce, dal na pijaci dal u Maksiju, kontakti su tu neizbezni, ali seljak/nakupac ce da sedi kod kuce i izbegne zarazu.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Da li je izvesan lockdown od 4 dana i ako ga bude, kada se očekuje objava? Kapiram da ne mogu da kažu danas za sutra.

 

Reče vođa pre nekog vremena da će najavljivati 48h unapred. Sad, da li mu verovati, drugo je pitanje. Ja ću svakako danas ili sutra obaviti što imam u supermarketu jer mi potraje 7-10 dana... Malopre zapravo nije bilo redova u ovim manjim lokalnim prodavnicama, prijatno iznenađenje.

 

8 minutes ago, mirjam said:

Mislim da se tu radi o bezbednosti onih koji dolaze u Beograd da prodaju, ideja je da se oni zastite.

Po gradovima ce ljudi negde svakako kupiti voce/povrce, dal na pijaci dal u Maksiju, kontakti su tu neizbezni, ali seljak/nakupac ce da sedi kod kuce i izbegne zarazu.

Ne kažem da nisi u pravu, al zar ne važi isto to za zaposlene u supermarketima? Ne žive ni oni svi blizu svojih radnih mesta.

Moje nagađanje je malo u tinfoil fazonu... pijace ne pune baš državni budžet kao prodavnice.

Šta ćemo, uostalom, sa svim tim propalim voćem i povrćem? Šteta.

Link to comment
32 minutes ago, Shitgenstein said:

Odolevaš čemu, kriziranje za čim?

Odolevam nestašici (kod mene u frižideru) svežeg voća i povrća, na isto se odnosi i kriziranje :D.

 

Na pijacama su mogli da propišu da prodavci budu drugačije (ređe) raspoređeni. Verovatno bi to bilo moguće jer teško da bi došli svi, kao iz najboljih vremena 

Edited by dùda
Link to comment

Uhapšen direktor Gerontološkog centra Niš, koronom zaraženo 135 korisnika

Autor:A. S.
Izvor:Južne vesti

Policija i BIA uhapsili su, kako piše u saopštenju MUP-a, direktora Gerontološkog centra Niš, jer nije preduzeo adekvatne mere zaštite od virusa korona, pa je u ovoj ustanovi trenutno zaraženo kovidom 135 korisnika i četvoro zaposlenih.

Apeli stručnjaka su bili da korona nikako ne sme da uđe u domove za stare, jer se u inostrantsvu pokazalo da je smrtnost u tim slučajevima bila velika.

Nažalost, u niškom Gerontološkom centru je 135 zaraženih korisnika, prema poslednjim informacijama, a lisice su stavljene na ruke direktora M. S.

Sumnja se da on, kao ovlašćeno lice Gerontološkog centra u Nišu, nije preduzeo sve neophodne mere i radnje kako bi sprečio širenje zarazne bolesti COVID-19, usled čega je u ovoj ustanovi zaraženo 135 korisnika usluga i četvoro zaposlenih - piše u policijskom saopštenju.

Njemu se na teret stavlja teško krivično delo “protiv zdravlja ljudi u vezi sa krivičnim delom prenošenje zarazne bolesti”.

Do danas je bilo poznato da je u ovoj ustanovi bilo zaraženo 6 korisnika i 2 zaposlenih, a da je cela zgrada bila u karantinu.

Ipak, poslednji rezultati su poražavajući, pa je sada na lekarima da sačuvaju živote zaraženih.

Podsetimo, virus korona u Srbiji, kako su rekli stručnjaci, stavljen je pod kontrolu i do danas nije bilo naglih skokova u broju obolelih - on se kretao od 200 do 250 svakog dana.

Očekivao se njegov pad, a jedini problem kako je govorio doktor Predrag Kon, mogli su da naprave centri za stare ukoliko bi korona ušla u te ustanove, što se upravo u Nišu dogodilo.


https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Uhapsen-direktor-Gerontoloskog-centra-Nis-koronom-zarazeno-135-korisnika.sr.html
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

dovoljn je pročitati ovo

 

''"Kada pogledate kartu Evrope, mi smo ostali kao ostrvo izolovano od korone. Dobro su prošle i Češka, Slovačka. Imali smo dobru organizaciju, malo sreće sa lepim vremenoom. Situacija je stvarno dobra, sada već možemo da planiramo nekim redosledom šta će se dešavati", naveo je on.''

 

pa da ne čitaš dalje

jeste, ostrvo smo, ali kakvo :ph34r:

Spinalonga :ph34r:

Spavam celo pre podne, valjda pred kisu, a kola pice napolju kao da zivim na autoputu, i komsija rece da je po gradu haos, po bankama, mesnicama, prodavnicama

 

Ako stave da se ne radi od cetvrtka to je totalna glupost. Ko u onom vicu 'najvise strada zadnji vagon pa resenje da se otkaci ', uopste to sabijanje ljudi koji (opravdano il ne) obavljaju sta imaju u sto manje vremena mi nije jasno. Cak razmisljam koliko se potencijalno zarazi sabijeni po malim stanovima, kad im asimpromatski naduvaju u 60h dovoljno virusa da obole a inace ne bi

 

:okret-na-2.stranu-nastavljanje-spavanja:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...