Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

41 minutes ago, mraki said:

Prodavnice da budu otvorene, ali niko ne može u kupovinu jer policijski čas. Genijalno!

 

Moze Nestorovic. Mozda ne voli da gomila zalihe, pa da dokupi sta mu treba bez guzve.

Link to comment
23 minutes ago, Milosh76 said:

 

 

AKo zatvore i cetvrtak... ljudi ce poludeti do ponedeljka...

 

Meni sad rekli u maksiju da ce i ponedeljak biti neradan, barem za njih.

Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Nema na onom sajtu mogućnost da se iscrtavaju grafici u odnosu na populaciju.

 

Evo ovako tabelarno na milion stanovnika, Srbija i šire okruženje:

 

Registrovani slučajevi:

 

GqMccb3.png

 

Umrli:

41OKB8f.png

 

Testirani:

pnvFcak.png

 

https://covidly.com/ (dodati željene zemlje u favorite klikom na njihovu zastavu, zatim pritisnuti "More data" i izabrati podatke koje želite da prikažete i kliknuti na naslov kolone za sortiranje po njoj)

axa, ok hvala

mada nisam ni ciljao na konkretno neki sajt

moze to i rucno da se odradi

 

ako nadjem vremena mozda se i sam upustim u to

 

ponavljam, iako naravno nije idealno (postoji jos citav niz drugih faktora od koji mi za pocetak kao bitno pada npr  gustina, te i "raspored" naseljenosti), opet je daleko bolji uvod od prostih brojeva

to mi od pocetka bode oci

a pogotovo npr kad se porede neke drzave sa velikom razlikom u broju stanovnika, a izvlace zakljcuci iz "apsolutnih brojeva"

slovenija i srbija su mozda ponajbolji primer

nebrojeno puta smo ovde mogli procitati kako je situacija kod njih neuporedivo bolja (iglavnom na osnovu ukupnog broja testiranih,zarazenih, pa i umrlih)

a kad se npr pogleda broj umrlih na broj stanovnika, srbija stoji daleko bolje od slovenije (gotovo tri puta manje umrlih na broj stanovnika)

plus se prvi slucaj smri kod nas desio ranije nego kod njih

 

jasno, ne izvlacim iz ovoga zakljucak da je kod nas situacija zbog tog podatka zasigurno bolja

ali sa druge strane takodje mislim da jeste nesto sto se mora uzeti u obzir

Link to comment

potpuno je logično da i u ponedeljak bude pol. čas, drugi dan uskrsa je dan kada se prave žurke po grobiljima, pa se tu vide prijatelji koji se nisu videli od prošlog uskrsa, gastosi itd pa kad se izgrle i izljube, šlog da strefi dariju pet dana kasnije :D

Link to comment
51 minutes ago, Ravanelli said:

daj ne zezaj

apsolitno ne postoji smer kretanja, na sirnom delu se roba testira prstima...

koja veća kultura? ove sirovine što valjaju krompir i luk namerno nisu hteli da stavljaju maske, rukavice...

hrvati su to reshili bez ikakvog uzbudjenja. tezga ima stubove koji drze strehu, oko stubova ide providna folija, nema pipanja, kad dodjesh kuci peri prokleti krompir, polivaju narod dezinfekcijom na ulasku, pushtaju po nekoliko, mislim, drugari srbi, vec je 1 uskrs bio, vec je neko mislio o tome. nego mi prvi u svetu da se suochimo sa poshastima otvorene pijace.

 

29 minutes ago, harper said:

Pise da se sumnja da nije sproveo sve mere zastite, nigde ne pise da to nije uradio.

onda i onaj genijalni veseljak iz fronta shto nije hteo da plashi trudnice, zar nije za aps?

 

lepo ce oni sve ovo da iskoriste za sve shto im treba. (ne kazem da nije kriv, nemam pojma. ako sudimo po medijima, takvih ima ihahaj, tih nije-to-nishta likova. predvodjenih najsmeshnijim nestorom, kog su mnogi slushali, a neki i shvatali ozbiljno. najverovarnije shereti slichni njemu, kojih medu medicinskim upravljachima im ko zna koliko :unsure: )

Edited by gospa buba
Link to comment

kakva je to priča o postavljanju barijera za dezinfekciju obuće na ulazima stambenih zgrada? jel ima to već? može slika za nas priglupe?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, pbg12345 said:

nebrojeno puta smo ovde mogli procitati kako je situacija kod njih neuporedivo bolja

Slovenija je danas imala 7 slučajeva.

 

Mrzi me da ponovo kopam, pa ću reprizirati poruku od prekjuče pošto je malo verovatno da su se stvari iole bitno promenile kada su u pitanju novi slučajevi - tu smo najgori u okruženju.

 

On 11.4.2020. at 16:15, vememah said:

Novi slučajevi kod komšija i u nešto širem okruženju danas:

 

Rumunija +523 (više od nas u apsolutnom iznosu, ali manje u odnosu na broj stanovnika)

Srbija +275

Mađarska +120

Austrija +69

Grčka +56 (jučerašnji podaci, današnji još nisu okačeni)

Makedonija +49

Hrvatska +39

Slovenija +28

BiH +28

Albanija +17

Bugarska +13

Crna Gora +7

Edited by vememah
Link to comment
4 minutes ago, mlatko said:

kakva je to priča o postavljanju barijera za dezinfekciju obuće na ulazima stambenih zgrada? jel ima to već? može slika za nas priglupe?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Zamisli otirac preko koga je krpa natopljena dezinfekcionim sredstvom, i eto ti slike :D

Link to comment
Just now, pasha said:

U Srbiji vec dva dana znacajno skace broj obolelih ali se nekim cudom smanjuje broj ljudi na respiratoru.

To su te moderne metode srpske medicine. Svaka cast.

Pričali su da ima dosta asimptomatskih.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...