Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

36 minutes ago, Ravanelli said:

Ali, sad je Erdogan bacio rukavicu Psihomanu sa ovim produženjem policijskog časa. Moguće je da Psihoman sada uz pomoć kineskih eksperata™ pojača sve i da ubuduće saopštava samo kada neće biti policijski čas. Idenje u samoposlugu, samo jedan dan u nedelji, svaka grupa stanovništva po 1 i po sat.

Link to comment
3 minutes ago, Conspirator said:

Za početak bi bilo lepo da ih ima u većini apoteka makar i za 100 dinara, da ne moraš da juriš dojave po netu u koju apoteku su stigle.

 

 

apsolutno. toliko koliko misle o svojim gradjanima. samo pare pare pare. 

Link to comment

 

Quote

 

https://threadreaderapp.com/thread/1249400381110661120.html

 

Ovo je pogled iz moje bolesničke sobe u KBC "Zvezdara".
Naravno da kao lekar nisam imala dovoljno zaštitne opreme, naravno da sam radila sa COVID19 pozitivnim pacijentom za kog nismo znali da je + i naravno da sam ubrzo dobila simptome.

 

 

ne znam da li je bilo negde

Edited by slow
Link to comment
1 hour ago, Conspirator said:

Ko kaže da nema naših maski? Evo ih koliko hoćeš na sajtu za prodaju u Hong Kongu

Proizvedene su krajem februara i u martu. Cena za kutiju sa 50 komada je 3200 do 4900 dinara (230 do 350 hongkonških dolara). Kutija sa 50 takvih maski je pre pedesetak dana u Srbiji inače koštala od 150 do 450 dinara u zavisnosti od proizvođača.

 

Hor4X8X.jpg
https://hk.carousell.com/p/9-septembar-medical-surgical-mask-成人口罩-285899809/?t-id=m6XWs4ktnE_1586767422947&t-referrer_browse_type=search_results&t-referrer_request_id=QnpepTXDP1hqcwpp&t-referrer_search_query=9 septembar&t-referrer_sort_by=popular

 

OJomCn4.jpg
https://hk.carousell.com/p/📣有優惠📣9-septembar-medical-surgical-face-mask-歐洲醫護級高防疫成人口罩-50枚入-286717524/?t-id=m6XWs4ktnE_1586767422947&t-referrer_browse_type=search_results&t-referrer_request_id=1MggBtj9Wa3UYb3h&t-referrer_search_query=9 septembar&t-referrer_sort_by=popular

 

Edited by vememah
Link to comment
41 minutes ago, vememah said:

 

Ovo bi valjalo malo ispitati i pozabaviti se.

Datum prozivodnje je dan kada je prvi zvanicni slucaj virusa prijavljen u Srbiji. Dakle nije mogao tada da se izveze odmah vec kada je vlast znala da je virus usao u Srbiju.  To otvara neka pitanja.

Link to comment
36 minutes ago, Apollo Creed said:

Šta se dešava sa računima...infostan, mts, eps...dostavljaju li ih i dalje poštari?

Meni stiglo prošle nedelje sve sem struje, ali danas još nisam stigla da izadjem do sandučeta.

Link to comment
6 minutes ago, svashtabezneshto said:

izvoz je zabranjen 16.3. kad je stupilo na snagu vanredno stanje.

Još pre toga je bila preporuka.

 

8.3.2020.

Quote

Pokrajinski sekretar [za zdravstvo Zoran Gojković] navodi i da je Srbija, kada se infekcija pojavila krajem decembra i početkom januara, uspela da zadrži deo maski i da snabde zdravstvene centre.

“Cela Evropa vapi za zaštitnom opremom. Mi smo zamolili dve naše fabrike koje proizvode maske da trenutno ne prodaju maske dalje, već da ih zadrže za naše tržište. U ovom trenutku popunjavamo naše kapacitete, želimo da opskrbimo i apoteke, ali moramo da znamo da maske ne štite potpuno, već prvenstveno imaju ulogu da, ako imate respiratorne probleme, zaštitite druge”, istakao je Gojković.

https://www.nsreporter.rs/2020/03/gojkovic-oboleli-od-korona-virusa-stabilno-prati-se-stanje/

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

Da li je izvesan lockdown od 4 dana i ako ga bude, kada se očekuje objava? Kapiram da ne mogu da kažu danas za sutra.

 

Izvesno je...ove nedelje dan duže,sledeće još jedan dan duže i tako...

Link to comment
Just now, Apollo Creed said:

 

Izvesno je...ove nedelje dan duže,sledeće još jedan dan duže i tako...

 

aha, ne sva 4 dana, uskrs ovo ono? veliki petak do drugog dana uskrsa?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...