Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, mirjam said:

Otvaranje zelenih pijaca jedna od prvih mera

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2020&mm=04&dd=13&nav_id=1674886

 

za desetak dana, predlog, otvaranje pijaca u ogranicenom kapacitetu, sta god to znacilo. :sleep:

 

odlicno, mozda nije trebalo ni da ih zatvaraju, pogotovo one koje pijace koje su imale potencijala da se uspostavi bezbedan rezim rada, ili su vec imale dobar rezim, npr obavezan smer kretanja, ogranicen broj ljudi na pijacnom prostoru (pretpostavka da je ogradjen), razmak izmedju tezgi (da radi svaka druga) i sl. na pijacama ionako postoji veci red i stepen kulture nego u hipermarketima.

Link to comment
16 minutes ago, Krošek said:

 

odlicno, mozda nije trebalo ni da ih zatvaraju, pogotovo one koje pijace koje su imale potencijala da se uspostavi bezbedan rezim rada, ili su vec imale dobar rezim, npr obavezan smer kretanja, ogranicen broj ljudi na pijacnom prostoru (pretpostavka da je ogradjen), razmak izmedju tezgi (da radi svaka druga) i sl. na pijacama ionako postoji veci red i stepen kulture nego u hipermarketima.

daj ne zezaj

apsolitno ne postoji smer kretanja, na sirnom delu se roba testira prstima...

koja veća kultura? ove sirovine što valjaju krompir i luk namerno nisu hteli da stavljaju maske, rukavice...

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

“Meni je malo dugačko – petak, subota, nedelja, ponedeljak je neradni dan. Videćemo, ja bih predložio, bez obzira što je to policijski čas, da se ostave neke prodavnice, možda, koje bi radile na primer u subotu neki period vremena, da ljudi nešto dokupe”, rekao je Nestovorić.

Prodavnice da budu otvorene, ali niko ne može u kupovinu jer policijski čas. Genijalno!

Link to comment
52 minutes ago, vememah said:

 

Krckalicom za orahe nazivo mu lomiti kost po kost..>Kad se primeti da ce da rikne od bolova, oporaviti ga i nastaviti...cilj  je polomiti mu bar 2/3 kostiju i pustiti ga da umre od bolova...

 

to je otprilike adekvatna kazna... od tih 135, bice cudo da prezivi 20%...

 

katastrofa!

Link to comment

Zamišljam taj armagedon ako bi u subotu pred uskrs ostavio "neke" prodavnice otvorenim.

A ovo u Nišu djeluje kao potpuna katastrofa. Kako je moguće da je skok toliki, da niko nije ništa znao?

Link to comment

Nakon iskustva iz danasnje kupovine jedino sto mogu da kazem je da se nadam da je ovo poslednji vikend tokom kojeg se odrzava totalna zabrana kretanja. Hajde mozda jos i ovo oko Uskrsa ali to bi moralo da bude to ako neko u tom kriznom stabu ima makar malo mozga. Danas je ovde u centru licilo na sasvim obican prolecni dan, osim sto su kafici zatvoreni pa ljudi uglavnom gluvare okolo u malim grupama. Ocigledno je dobar deo stanovnistva shvatio da je poenta da se strpe za vikend a onda svi na ulicu u preostala cetiri dana. Kad se na to dodaju kupci koji popunjavaju zalihe ispraznjene tokom vikenda dobija se aranzman na ulicama koji je upravo suprotan onome sto se hoce postici, da se smanji kontakt medju ljudima.

Link to comment

U Mekatoru mnogo vise ljudi nego inace, red se formira potpuno spontano... ja sam usao kad je bilo 4-5 kolica, a kad sam izlazio bilo je bar 10ak kolica, a red je postojao.

Ljudi blizu jedni drugima, maske uglavnom imaju, caskaju, zezaju se... Unutra nema razmaka od 2m samo slucajno.

 

Posta na NBG kod Novog Merkatora red jedno 20 ljudi ispred ceka... Red za MTS jedno 5-6 ljudi, kod SBB 2-3 coveka napolju...

 

AKo zatvore i cetvrtak... ljudi ce poludeti do ponedeljka...

Link to comment
6 minutes ago, Milosh76 said:

 

Krckalicom za orahe nazivo mu lomiti kost po kost..>Kad se primeti da ce da rikne od bolova, oporaviti ga i nastaviti...cilj  je polomiti mu bar 2/3 kostiju i pustiti ga da umre od bolova...

 

to je otprilike adekvatna kazna... od tih 135, bice cudo da prezivi 20%...

 

katastrofa!

 

Polako s tim krckanjem. Koliko mi znamo o ovoj vlasti moze lako da se desi da covek bude zrtveni jarac kako bi vlast skinula odgovornost sa sebe. Pise da se sumnja da nije sproveo sve mere zastite, nigde ne pise da to nije uradio.

Link to comment

naravno da nije trebalo zatvarati pijace. kao sto nije trebalo ni uvoditi policijski cas al mora da se pravi privid da se ozbilljno bori s virusom jer je sve ostalo u rasulu. 

 

ljudi vecinski postuju preporuke, nije ni bilo potrebe da se primenjuje sila koliko god neko mislio da smo mi srbi neposlusniji od ostatka planete. svakom je svoj i zivot bliskih mio. 

 

meni je i dalje najjaci i najneprijatniji utisak koliko ljudi podrzava i priziva tu cvrstu ruku. gledam ovde u uk svako malo istrce ti kriticari javnosti i oni koji prizeljkuju cvrstu ruku sve zahtevajuci da se kaznjava vise i drasticnije i da policija sparta svugde i uvek. kao da ta cvrsta ruka volsebno nestane cim prodje frka. i kao da nije dobra indikacija mandrilima na vlasti dokle mogu da se shire. 

 

pricao juce s komsijom preko tarabe, zapenio covek sto ljudi ne idu u pravcu kazaljke na satu kad setaju pa mora raznima da se sklanja umesto da ispred njega ide pandur i deli kazne onima sto setaju na sve strane. a i ja sam pizda, cutao i smeskao se... ko velim, valja ziveti s budalom, bolje da se ne zameram. 

 

@Ravanelli - pipaci pipaju i na pijaci i u radnji. a sirovine sto valjaju krompir i luk na pijaci ne drze odstojanje nigde nego duvaju ljudima u facu u supermarketu, ispred trafike, u apoteci, na ulici... nije da su izolovani cim neko zamandali pijace. 

 

ako cemo tako razmisljati, onda svi moramo u aps jer lopovi... 

Link to comment
55 minutes ago, vememah said:

nevezano za post koji sam kvotovao

 

zamolio bih te kad budes sledeci put radio one uporedne grafike, da ukljucis broj stanovnika

bilo bi mi zanimljivo videti (a verujem da nisam jedini) kako stojimo u odnosu na komsiluk, ove najpogodjenije drzave, kad se uzme u obzir broj stanovnika

npr na 100k gradjna ili koja god vec merna jedinica

 

daleko od toga da je u tom slucaju uporedjivanje idealno, ali mi se cini da je ipak daleko bolje od poredjenja "apsolutnih brojeva"

to je nesto sto mi od starta svega ovog potpuno neverovatno

pa onda imamo sulude slucajeve da se porede npr kina i islnad sa ukupnim brojem slucajeva

 

jos manje ima smisla takvo poredjenje kad se za pocetnu vrednost uzme npr datum kad su dve drzave imale po 100 zarazenih

100 zarazenih za cgoru je nesto sasvim drugo u odnosu na 100 zarazenih za srbiju sa preko 10 puta vise stanovnika i tu bi mnogo vise imalo smisla da se uzme neka vrednost npr 100 zarazenih na milion gradjana odredjenih drzava

 

 

obracam se tebi, nisi naravno u obavezi, vec sto vidim da ti najcesce prenosis takve vesti  i "crtas slicne grafike" :)

inace pm inbox ti je pun (osim ako ti nisam blokiran)

pokusavao sam ti poslati slicnu poruku pre 2, 3 nedelje u vise navrata, ali bezuspesno

 

 

ako je broj zaarazenih, zbog sumnje u broj testiranih, upitan, a jbg realno jeste

mozda je broj umrlih na (npr) 100k gradjana zapravo najbolji za poredjenje, makar kad smo mi i okruzenje u pitanju

Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Polako s tim krckanjem. Koliko mi znamo o ovoj vlasti moze lako da se desi da covek bude zrtveni jarac kako bi vlast skinula odgovornost sa sebe. Pise da se sumnja da nije sproveo sve mere zastite, nigde ne pise da to nije uradio.

 

Jbg Harpere...nije sproveo mere... Zabrana poseta je prva mera, u domu mog caleta 7.3. doneta odluka, dan posle prvog zarazenog! Dezinfekcija svega sto ulazi u Dom, zaposleni spavaju u domu vec 2 nedelje unazad i rotiraju se.

Neke stvari ne mora drzava da naredi, prosta logika i zdrav razum.

 

A u pravu si, krckanje je blaga kazna...

Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

bilo bi mi zanimljivo videti (a verujem da nisam jedini) kako stojimo u odnosu na komsiluk

Nema na onom sajtu mogućnost da se iscrtavaju grafici u odnosu na populaciju.

 

Evo ovako tabelarno na milion stanovnika, Srbija i šire okruženje:

 

Registrovani slučajevi:

 

GqMccb3.png

 

Umrli:

41OKB8f.png

 

Testirani:

pnvFcak.png

 

https://covidly.com/ (dodati željene zemlje u favorite klikom na njihovu zastavu, zatim pritisnuti "More data" i izabrati podatke koje želite da prikažete i kliknuti na naslov kolone za sortiranje po njoj)

Edited by vememah
Link to comment
38 minutes ago, mraki said:

Prodavnice da budu otvorene, ali niko ne može u kupovinu jer policijski čas. Genijalno!

 

Još jedno u nizu naprdnjačkih dostignuća.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...