Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Meni je keva umrla u bolnici prošle godine, tokom noći i uredno su mi sami javili ujutru...

 

Nadam se da bar ne muvaju sa zbirom preminulih koji objavljuju svakog dana u 15h. Daj Bože da je zaista toliki.

Link to comment
4 hours ago, gone fishing said:

 

- btw voleo bih da znam koje su to fabrike zatvorene zbog korone, nisam čuo ni za jednu kod nas

Uh.. bas ih dosta ili ne radi ili radi smanjenim kapacitetom. Prvo one koje uvoze nesto od sirovina iz Italije ili su im kupci u Italiji. A i ove druge, jer se traznja za svim smanjila. Ako ne radi salon namestaja ni ovde ni preko, sto bi fabrika radila ? Ako je traznja za rezervnim delovima drasticno pala, sta ce fabrike...

Bas je losa situacija

Link to comment
4 hours ago, gone fishing said:

- btw voleo bih da znam koje su to fabrike zatvorene zbog korone, nisam čuo ni za jednu kod nas, jedino što ne radi su kladionice (realno mogu ostati zatvorene dok ne počne da se igra fudbal u evropi jer će im promet biti mizeran) frizerski saloni, ne znam ko je lud da sada ide kod frizera koji ima po 30 mušterija dnevno i ko im mora po prirodi stvari biti na manje od metra od nosa i kafići, kao i autoprevoznici, realno oni mogu da zarađuju ako bi ih pustili, ali opet koliki je to deo ekonomije 5-10%?

Yazaki u Šapcu koji zapošljava oko 800 ljudi ne radi jedno dve nedelje. Čim je kupac prestao da radi prestali su i oni. 

Link to comment
17 minutes ago, Redoran said:

Ako u zvaničnim statistikama nema 33-godišnje medicinske sestre iz KBC Zvezdara onda možemo polako da zaključujemo koliko zapravo vrede sve zvanične brojke koje ovi iznose na svojim dnevnim brifinzima.

Ako je verovati onome što piše na wikiju, a verujem da su to zvanični podaci, sve žene koje su do sada umrle u Srbiji su 50+godina (muškarci 40+).

Link to comment

Ja sam odavno cuo za tu sestru. sad nemam u ovoj izolaciji orjentaciju o vremenu ali rekao vih pre 10ak dana. Rekli su mi i da je imala prekomernu tezinu.

Link to comment
Meni je keva umrla u bolnici prošle godine, tokom noći i uredno su mi sami javili ujutru...
 
Nadam se da bar ne muvaju sa zbirom preminulih koji objavljuju svakog dana u 15h. Daj Bože da je zaista toliki.
Pa sa čim drugim će da muvaju?
Na žalost...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
2 minutes ago, ideja said:

Testovi u Nemačkoj pokazali da je 14 % ljudi već steklo imunitet na Covid19:

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/testovi-u-njemackoj-pokazali-da-je-14-posto-ljudi-vec-steklo-imunitet-na-koronavirus/200411123

Biće zanimljivi rezultati za Švedsku.

 

 

Drosten iz Charite-a je malo kritikovao Streeck-a zbog ovog objavljivanja u smislu da je trebalo da se sačeka da bude prvo objavljen kao rad, na šta je ovaj replicirao da je to dug proces i da bi bilo neodovorno da se podaci ne objave

Link to comment
6 minutes ago, yabadaba said:

Rekli su mi i da je imala prekomernu tezinu

 

Setila sam se i ja..i tada su spomenuli da su rizične grupe osobe sa dijabetesom, bubrežni bolesnici, kardiovaskularni bolesnici i gojazni.  

 

 Obelodanili su na nekoj KZŠ da ima obolele dece i beba..

 

Što se tiče broja umrlih..zaista ne znam...Po nekoj logici, da je umrlo više ljudi i da to kažu na KZŠ sve ove mere izolacije i policijskog časa poštovalo bi i onih 2-3 posto ljudi koji ne poštuje sada..

 

I kao @Shitgenstein postavljam isto pitanje- da li je neko apsolutno zdrav, bez hroničnih bolesti preminuo samo i isključivo samo od komplikacija koje je izazvao COVID 19?

Link to comment
13 minutes ago, ideja said:

Testovi u Nemačkoj pokazali da je 14 % ljudi već steklo imunitet na Covid19

...u mestu koje je među najgorima u celoj državi po registrovanom broju zaraženih u odnosu na broj stanovnika, a ne u celoj državi kako netačno proizlazi iz tvoje poruke.

 

Pisano je o tome na ovom forumu još u četvrtak (link), no si ti prespavao, kao i činjenicu da si ulovljen u laži kad si tvrdio da je R0 gripa između 2 i 3 (link).

Edited by vememah
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...