Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 hours ago, Frank Pembleton said:

 

 

 

 

:V 

 

 Svi su ispuzali istovremeno. Koji 'moja baka ima kestenjaste oči i srednjeg je rasta' uradak with a twist: 

 

Juče je Eliksir Fondacija članica Srpskog filantropskog foruma čiji sam izvršni direktor, uplatila 30 miliona dinara na račun RFZO za kupovinu resporatora i druge medicinske opreme. Čini mi se da je to do sada najveća donacija. Pustili smo informaciju medijima sa željom da se filantropski angažman zakotrlja još snažnije.

 

:heart:

 

Biljana bar ume da piše i kad perfidno diluje zlo i smeće uvaljano u urbanluk. 

Link to comment

Čuprija 41. Jel to sve poteklo od onog sto je došao iz Švedske pa se šetao po gradu 7 dana iako je trebao da bude u izolaciji pa posle objavio na Facebook-u da je zaražen?

Link to comment
Just now, BarryWhite said:

Čuprija 41. Jel to sve poteklo od onog sto je došao iz Švedske pa se šetao po gradu 7 dana iako je trebao da bude u izolaciji pa posle objavio na Facebook-u da je zaražen?

da

Link to comment
43 minutes ago, BarryWhite said:

Čuprija 41. Jel to sve poteklo od onog sto je došao iz Švedske pa se šetao po gradu 7 dana iako je trebao da bude u izolaciji pa posle objavio na Facebook-u da je zaražen?

 

Konjina glupa

Link to comment
Quote
Dvadesetčetvorogodišnja Jovana Popović iz Kikinde nalazi se u pritvoru u Zabeli nakon što je pre tri dana uhapšena zbog navodnog kršenja mere karantina o kojoj je, tvrdi, niko nije obavestio - niti je dobila zvanično rešenje o kućnoj izolaciji. Iz Komiteta pravnika za ljudska prava (YUCOM) kažu da im se obratilo više građana koji su sličnoj situaciji.
Popović je dan pre uvođenja vanrednog stanja, 14. marta došla u Srbiju iz Crne Gore gde je nastupala sa duvačkim orkestrom iz Kikinde.

Na granici joj, tvrdi, nije uručeno rešenje o obaveznoj izolaciji zbog situacije sa pandemijom koronavirusa, samo joj je policijski službenik rekao da, ukoliko je boravila u zemlji u kojoj je aktivna epidemija ovog virusa, smanji kontakte u narednih 14 dana.

U Crnoj Gori tada nije bio utvrđen niti jedan slučaj ove bolesti, a Popović je, u skladu sa onim što joj je rečeno, kako je izjavila na saslušanju u tužilaštvu, smanjila kontakte. Smatrala je da sme da izađe iz svog doma.

Deset dana nakon povratka u Srbiju, međutim, uhapšena je dok je bila u kući svog dečka.

Protiv nje je pokrenut krivični postupak jer je navodno prekršila Naredbu Vlade Srbije o sprovođenju i organizovanju karantina koja je doneta 17. marta, tri dana nakon što je ona prešla granicu.

Tužilac je kao dokaz priložio zapisnik Ministarstva zdravlja u kome piše da joj je usmeno saopšteno da je u karantinu, a koji nema ime i potpis službenika koji joj je navodno saopštio izolaciju.

Dokument nema broj, ni datum kada je sačinjen, kao ni pečat.

Njen advokat se žalio na predlog tužilaštva da ona bude pritvorena do 30 dana i istakao da je ovaj dokaz nevažeći.

Ipak, sud joj je odredio pritvor i ona se sada nalazi u istražnom odeljenju zatvora Zabela.

Sagovornici KRIK-a saglasni su u tome da je ovaj slučaj problematičan.

„Njeno hapšenje je potpuno nezakonito”, smatra advokat Vladimir Gajić. „Ne možete da budete u izolaciji i da nemate rešenje o obaveznoj izolaciji“.

On podseća da je javnost tek 18. marta obaveštena da je Vlada donela odluku da se ovakva rešenja saopštavaju usmeno - četiri dana nakon što je, kako tvrdi tužilaštvo, Jovani ono upravo na taj način saopšteno.

Jovanin slučaj nije usamljen, navode iz Komiteta pravnika za ljudska prava (YUCOM) i dodaju da im se za pomoć već obratilo više građana koji su sličnoj situaciji.

„U vanrednom stanju moguće je ograničiti pojedina ljudska prava, međutim, ukoliko građani nisu adekvatno informisani o svojim pravima i obavezama imamo ozbiljno ugrožavanje prava na pravnu sigurnost“, navodi za KRIK Milena Vasić iz YUCOM-a.

 

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

hvala, žile.

proveriću sve u vezi sa tim.

Hajd molim te, ja sam bila zapanjena skroz danas kad sam čula sa kojom lakoćom  se frljaju izrazima i opremom . Nisam u materiji kao  ti al znam propise i za ono sokoćalo koje imamo u konpaniji i mere zaštite i sve to... 

Link to comment
48 minutes ago, BarryWhite said:

Čuprija 41. Jel to sve poteklo od onog sto je došao iz Švedske pa se šetao po gradu 7 dana iako je trebao da bude u izolaciji pa posle objavio na Facebook-u da je zaražen?

 

Nije, taj je iz Paraćina (koji je doduše skoro spojen sa Ćuprijom)

 

Navodno su neki dvojca lokalnih likova bili u Italiji poslovno i tamo fasovali. Kako sam već napisao ovde, leglo je neka privatna balon hala gde ekipica igra tenis.

Naravno da ima i ovih "uvezenih". 

Od sutra vojska čuva bolnicu i dom zdravlja. 

Trenutno imaju preko 100 kreveta u delu bolnice dodeljenom za inficirane. Po informaciji od srede nisu imali testove i zaštitnu opremu, samo jedan skafander.

Link to comment
58 minutes ago, BarryWhite said:

Čuprija 41. Jel to sve poteklo od onog sto je došao iz Švedske pa se šetao po gradu 7 dana iako je trebao da bude u izolaciji pa posle objavio na Facebook-u da je zaražen?

 

Ima na netu na par mesta priča o momku što je iz Švedske stigao 11. u Paraćin, niko mu nije rekao za izolaciju, sam se izolovao i prijavio lekarima u Ćupriji kad je osetio simptome. Čini mi se da u celoj priči nema ništa od bahatog pristupa, više vuče na grešku zbog našeg "najsmešniji virus" pristupa. 

 

Edit; tek sad vidim post iznad

Edited by Frile
Link to comment

U Zrenjaninu su juče uhapsili 2 ljudi, e sad ko nije iz ZR ne znače im imena ništa, ali je saopšteno samo da su uhapšeni jer su ušli u zgradu opštine a da nisu pazi sad primenili sredstva dezinfekcije. I tako je prvo objavljena vest na većini medija. Ali, ne lezi vraže ispostavi se da su to u stvari Danijel Radić i njegov kamerman. Danijelova mama je u gradu poznatija kao kiss Dana, vlasnica KTV televzije koja je izrazito anti naprednjačka. Pravili su im haos oko celog slučaja sa vodom i pustili su u javnost 2 privatna snimka posle koga su usledila hapšenja u vezi sa ovom epskom prevarom ( u pitanju je fabrika vode), sa tim da naravno najodgovorniji nisu ni uhapšeni ni smenjeni. Naravno u Zrenjaninu ne sme muva da prdne a da se Goran Knežević mister 10% ne ugradi ili da on ne odobri. I gle čuda, sad kad je vanredno stanje, 2 ljudi koje hapse su ovo dvoje. Razlog još jači. Inače je u momentu hapšenja u opštini bila održana javna licitacija zemljišta, tu tek kad bi krenulo da se kopa, ne zna se šta bi bilo verovatno. E sad, moram da kažem da dotični Radić je teško iritantan lik meni i verovatno većini normalnih ljudi, znači jedan je od onih dosadnih, bahatih jer mu je mama imućna klipana što misli da može da radi sve što hoće ali mi je opet ovaj slučaj prilično zanimljiv. Hoću reći, ne sumnjam da je Radić debil, ali opet... Inače, dotični je nekako izabran u skupštinu vojvodine na listi SRS, a ubeđen sam, tj znam da je više blizak demokratama, koja je tu priča, to tek ne znam. 

 

Takođe, prvi lik koga su uhapsili od kad je počelo vandredno stanje je jedan dečko koga poznajem koji je držao kafić otvorenim posle 20h. Ne branim lika ali mi nekako sumnjivo da baš njega pokupiše od svih živih, a u pitanju je još jedan lik koji je otvoreno anti naprednjački i anti Vučić nastrojen. Navodno je dao izjavu kad su ga priveli da je držao kafić otvorenim da narod čuje obraćanje predsednika :D

Edited by theanswer
Link to comment
3 minutes ago, Frile said:

 

Ima na netu na par mesta priča o momku što je iz Švedske stigao 11. u Paraćin, niko mu nije rekao za izolaciju, sam se izolovao i prijavio lekarima u Ćupriji kad je osetio simptome. Čini mi se da u celoj priči nema ništa od bahatog pristupa, više vuče na grešku zbog našeg "najsmešniji virus" pristupa. 

 

Edit; tek sad vidim post iznad

masovno ljude hapse, a niko nije dobio papir o izolaciji, eno post iznad

Link to comment
11 minutes ago, renne said:

 

ovo je upravo situaciija o kojoj sam pisao ranije danas. obaveze građana u vanrednom stanju nisu uređene, a za nepoštovanje tako neuređene obaveze, bez ikakvog rešenja sanitarnog inspektora ili bilo kog organa, preti krivična odgovornost.

 

pred sudom ovo ne bi smelo da prođe nikako, ako činjenično stanje ovakvo kao što je navedeno. to što ne bi smelo ne znači i da neće, ako se sudi po komandi, na džojstik i putem skajpa

 

 

Edited by Ted
Link to comment
1 minute ago, Ted said:

ovo je upravo situaciija o kojoj sam pisao ranije danas. obaveze građana u vanrednom stanju nisu uređene, a za nepoštovanje tako neuređene obaveze, bez ikakvog rešenja sanitarnog inspektora ili bilo kog organa, preti krivinčna odgovornost.

 

pred sudom ovo ne bi smelo da prođe nikako, ako činjenično stanje ovakvo kao što je navedeno. to što ne bi smelo ne znači i da neće, ako se sudi po komandi, na džojstik i skajp

 

 

pa žena i ja nismo dobili nikakav papir, pa nas posle zvali i jurili da li smo kući

pa se oko toga napravio cirkus ovde na forumu

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...