Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, Ayatollah said:

Ja sam uveren da su oni mislili da će slike vojnika kako ređaju krevete na Sajmu po vojnički da deluju pozitivno da javno mnjenje, po sistemu da se ljudi lože na te vojničke fazone, a dobili su potpuni kontraefekat, jer nisu ukapirali da je to vreme odavno prošlo. Uostalom, treba samo pogledati vesti na RTS, kao Filmski žurnal iz 1965. godine, samo još da se odnekud pojave Tito i Stane Dolanc. Državni aparat ove zemlje još uvek nije mentalno izašao iz sedamdesetih i osamdesetih.

Čuj, sedamdesetih i osamdesetih. Oni nisu mentalno izašli iz predškolskog doba.

Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

pa izvor je premijerka srbije koja je to rekla danas u intervjuu na sajmu kad je išla da proveri kako teku pripreme. doduše, kad je izgovorila reč rendgen delovalo je kao da je drugi put čuje.

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

pa izvor je premijerka srbije koja je to rekla danas u intervjuu na sajmu kad je išla da proveri kako teku pripreme. doduše, kad je izgovorila reč rendgen delovalo je kao da je drugi put čuje.

hvala, žile.

proveriću sve u vezi sa tim.

Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

pa izvor je premijerka srbije koja je to rekla danas u intervjuu na sajmu kad je išla da proveri kako teku pripreme. doduše, kad je izgovorila reč rendgen delovalo je kao da je drugi put čuje.

E. A zena joj radiolog

Link to comment

Ako sam dobro razumeo, predsednik je rekao da preminula osoba u Šapcu nije imala korona virus.

 

Evo šta je danas izjavila načelnica Centra za prevenciju i kontrolu bolesti šabačkog Zavoda za javno zdravlje, doktorka Dragana Radojičić.

 

Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

E. A zena joj radiolog

:lol: ona i inače ne govori baš sa lakoćom, ali ovde je malo zamucnula, pa sam se nadala da je možda nešto pobrkala. a i nije mi bilo logično, ako će tu da budu lakši slučajevi koji će da pikaju ping pong i stoni fudbal, valjda ima neka druga metoda da se izdvoje oni kojima se stanje pogorša pa da ih vode u pravu bolnicu.

 

Link to comment
6 minutes ago, klimt said:

Ako sam dobro razumeo, predsednik je rekao da preminula osoba u Šapcu nije imala korona virus.

 

Evo šta je danas izjavila načelnica Centra za prevenciju i kontrolu bolesti šabačkog Zavoda za javno zdravlje, doktorka Dragana Radojičić.

predsednik je praktično rekao da ne priznaje medije koji su to objavili, a novinarka rts nije znala da navede izvore.

Edited by slepa živana
Link to comment
7 minutes ago, slepa živana said:

predsednik je praktično rekao da ne priznaje medije koji su to objavili, a novinarka rts nije znala da navede izvore.

E to, kad neko umre, oni njemu nose na sto izveštaj, a onda on štiklira šta priznaje a šta ne priznaje da je od korona virusa.:D

Link to comment
4 hours ago, Budja said:

 

Koliko sam razumeo  Slow-a, ako je rec o prenosu zaraze, onda moras da se obezbedis da nema kontakata u makimalnom broju dana. Ako se olabavi karantin ranije od tih 25 dana, makar ima 10 ljudi  koji su outlier-i, opet mogu da zapocnu zarazu.

 

Vememah je u pravu da se Gligiceva nije precizno izjasnila (koristeci rec vecina a ne maksimum), ali meni imo logike u ovome sto pise Slow.

 

alo, to nije maksimalan broj dana vec vrlo verovatno outlier a pritom gligicka o tome nije ni pricala nego je to navodila u jednom drugom smislu.

 

a te price koje pokreces o tome kako savremena nauka samo kenja, muka mi je od toga. idi pa se leci metodama od pre 30 godina ako ti je ta ekspertiza plafon. ja npr znam da neki meni bliski ljudi npr ne bi bili zivi da nisu pronadjeni novi lekovi za leukemiju, za metastaze na kostima, za transplantaciju delova jezika, tako da mani me se s time da naucnici ne umeju da komuniciraju i da ih zato treba ignorisati.

 

kapiram da komunikacija sa novinarima izgleda ovako:

novinari (histericno): STA NAUKA RADI DA SE OVO NE BI DESILO I ZASTO SE TO UOPSTE DESILO KAD TOLIKE PARE TROSE SE NA NAUKU?????

naucnici: pa, eto, radimo sve sto mozemo, to traje, potrebno je vreme...

novinari (i dalje histericno): RADITE? STA RADITE? NAVEDITE KONKRETNO?

naucnici: pa, ne bismo, to je u procesu...

NOVINARI(TOTALNO POHISTERISALI): U PROCESU? DAKLE NE RADITE NISTA! KAKO NEMA NISTA!? KAKO NEMATE ODGOVORA?! CEMU UOPSTE SLUZI NAUKA!?

 

i onda posle toga naucnici obicno krecu s nekim pricama tipa, pa eto gledamo neke postojece lekove, gledamo ovo ili ono, sto zatim novinari i politicari izmuzu, krivci za to sto se desilo u americi gde se dvoje nesretnih ljudi otrovalo nisu naucnici vec politicari koji su te price servirali. a tvoj stav je vrlo u stilu majkla gova, we've had enough of experts. pa super, da se oslonimo onda na biznismene, fudbalere i pop zvezde da nas spasu od pandemije, makar oni imaju dovoljno kinte za to za razliku od naucnika koji se cesto dovijaju gde ce dobiti sredstva, posebno za projekte koji nisu u stanju da obrnu dovoljnu kintu big pharmi.

Link to comment
16 minutes ago, slepa živana said:

:lol: ona i inače ne govori baš sa lakoćom, ali ovde je malo zamucnula, pa sam se nadala da je možda nešto pobrkala. a i nije mi bilo logično, ako će tu da budu lakši slučajevi koji će da pikaju ping pong i stoni fudbal, valjda ima neka druga metoda da se izdvoje oni kojima se stanje pogorša pa da ih vode u pravu bolnicu.

 

Ma jok, radikali to zamisljaju verovatno tako da svi posle dorucka idu na slikanje da se proveri kako su im pluca. :laugh:

Link to comment
7 minutes ago, Tresko said:

E to, kad neko umre, oni njemu nose na sto izveštaj, a onda on štiklira šta priznaje a šta ne priznaje da je od korona virusa.:D

moguće. a moguće i da šabac ne računa u srbiju.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...