Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Iskreno, ja sam za to, 24/7 na određeni period koliko treba i to je to...
E sad da li smo mi sposobni da to sprovedemo...



... Shiit has hit the fan...
 

Kad bi to uveli, samo zamisli sta bi se dogodilo u marketima npr.Tu bi bio opsti haos.Sve i da bude dozvoljeno da ides do prodavnice, to ne bi sprecilo inicijalni haos koji bi nastao.

Link to comment

Ustvari, mislim da niko normalan nije za tu varijantu 24/7...ali još uvek mislim da se kod nas sve radi stihijski i to je problem. Jedan čovek tako sedne i smišlja...te sajam te policijski čas...te mogu da se šetaju kučići te ne mogu...u i tamo se sete da se pozovu na struku koja je korisna koliko i fikus...

Taj sajam...pa to su mogli da smisle samu Vulin i ekipa...oni su kodirani na vanredno stanje, pa im je ovo sad ostvarenje snova

 

Link to comment

Hoće sigurno ovaj raspad od države da radi svoj posao u slučaju celodnevnog ograničavanja kretanja.

Prosto je neverovatno da Psiho hroničnim bolesnicima nije savetovao da smanje kretanje na minimalno, očigledno mu nisu zanimljivo biračko telo, ne može da zahvati mnogo glasova. Apsolutno su sramotne i nepotrebne njegove konferencije za novinare, red BDP-a, bolja opremljenost od Njujorka, fascinacija respiratorima...

Ayatollah je potpuno u pravu. Oni ne mogu da urede u ovom momentu mnoge aspekte svakodnevnog funkcionisanja, nova striktna ograničenja samo vode do novih problema na drugoj strani.

Ne mogu da sprovedu uručivanje rešenja o izolaciji, već ljudi naknadno saznaju za to. Ukoliko ti se sloši, minimalne su šanse da hitna pomoć dođe po tebe, a tek smo u početnoj fazi borbe protiv epidemije. 

Mere koje vode do socijalne distance su potrebne, samo što nemam ni najmanje poverenja u državu oko sprovođenja istih.

Evo vam primer, uvedu totalno zatvaranje, možeš samo do najbliže prodavnice, a tamo skroz prazni rafovi. 500 metara dalje u većem marketu ima svega, a ti tamo ne možeš. 

 

Link to comment
Quote

Упутство за пацијенте који долазе у карантин на Београдском сајму

Пацијент је обавезан да понесе:

  1. Сву своју медицинску документацију
  2. Лекове које пије као своју редовну терапију

 

Пацијент би требало да понесе:

  1. Ствари потребне за личну хигијену
  2. Пиџаму
  3. Папуче, патике
  4. Тренерку или другу удобну одећу и то за барем 2 пресвлаке
  5. Пешкире
  6. Баде мантил – по жељи
  7. Чаша, најбоље пластична
  8. Тоалет папир и убрусе, по жељи
  9. Постељину – по жељи. Кревети имају постељину и имаће једнократну постељину, али уколико жели, пацијент може да понесе и своју. Иста је ситуација са јастуцима и ћебићима
  10. Пацијенти могу да понесу своје телефоне, лаптоп или таблет рачунаре. Треба понети и пуњаче, мада ће бити на сајму додатних за оне који забораве своје. Није лоше понети и слушалице.

 

Напомене:

  • Хале сајма су под сталним надзором медицинског особља и поседују адекватно опремљене ординације
  • Пацијентима ће на располагању бити и психијатријска подршка
  • Све хале Сајма се греју
  • Пацијентима ће бити обезбеђена исхрана
  • У халама постоје тоалети, а обезбеђени су и додатни тоалети и тушеви
  • Цео сајам покривен је добром wi-fi конекцијом
  • Свака соба у халама има своје прикључке за струју
  • Пацијентима је дозвољено кретање по халама Сајма у оквиру којих је постављен карантин, у складу са својим физичким могућностима, уз молбу да кретање буде умерено јер је то повољније за здравствено стање
  • Пацијентима ће на располагању бити и бројни телевизори, књиге, часописи, друштвене игре, компјутери

https://covid19.rs/упутство-за-пацијенте-који-долазе-у-ка/

Link to comment
21 minutes ago, JozoMujica said:

Ne vredi, hajp je vec toliki da ogroman broj ljudi tripuje da ce ako se zakaslje kroz dva dana umreti.

 

Mogu da kažem, na svu sreću, ako je tako.

Strah je jedina mjera discipline koja donosi rezultate, a to nije samo specifično za Srbiju. Jedna od stvari gdje je psiho potpuno omanuo je priča o virusu koji napada samo penzionere, pa su u jednom trenutku svi mislili da je dovoljno zaključati njih u svoja četiri zida a u isto vrijeme nastaviti sa normalnim životom kao da se ništa ne dešava.

Link to comment

A šta ima u "bolnici velikog kapaciteta"?  Otprilike sve moraš da poneses. Prvo skoknes do apoteke da kupiš terapiju za mesec dana, a onda krenes na sajam... 

Link to comment

Zdravstveni sistem mora što pre da se organizuje i unormali između ostalog i zato što će naposletku mnogo ljudi pomreti ili im se stanje pogoršati usled ostavljanja po strani svih specijalističkih pregleda, dijagnostike i rehabilitacije. U neposrednom okruženju imam bliske osobe koje su ovim direktno pogođene, a i one koje rade u zdravstvu a rečeno im je da su dobili plaćeno odsustvo i da budu u pripravnosti dok se ustanova privede novoj nameni. Sistem je ionako bio preopterećen, a sad je gotovo blokiran zbog korone. I oni se mrtvi ladni na konferencijama gotovo hvale time da se svi pregledi odlažu do daljnjeg ako nisu neophodni, kao da neko ide kod doktora iz zajebancije.

Link to comment
2 minutes ago, maharaja said:

8. Тоалет папир и убрусе, по жељи

:ajde:

 

Mislim da su svi oni koji su se uopšte premišljali da li da idu prelomili kada su videli da je obezbeđena ishrana i da neće badava nositi ubruse. 

Link to comment

Na pijaci broj tezgi prepolovljen, mušterija takođe. U univeru kao i pošti čovek stoji na vratima i reguliše saobraćaj. Jedan izađe drugi uđe. 

Edited by čekmeže
Link to comment

Жељко Митровић себе представља на сопственој телевизији као проналазача :laugh: система за дезинфекцију који је инсталирао на улазу у Пинк. Сунђери за ципеле, УВ зрачење за косу, сушачи за руке, пвц визири за новинаре (који се замагле у року од одмах :laugh:)...

Link to comment
2 hours ago, BlackGeorge said:

Kad pročitam šta pišete dolazim do zaključka da ja i sada primenjujem na sebi strogo ograničenu izlaznost 24/7. Idem samo do prodavnice koja mi je najbliža i pekare koja mi je bukvalno pred nosom.

 

Ja u pekaru ne idem vec desetak dana i jace. Inace ne kupujem nista sto ne moze da se opere.

 

Kupio par puta u samoposluzi hleb iz celofana, kuci ga istresao iz celofana a celofan bacio. Na meru sta uzmemo od voca i povrca peremo sapunom. Nekako me ovo trpljenje izolacije obvezuje da makar smanjim rizik na minimum. Jedino ako sam se zarazio po Zemunu do proslog utorka, od tada smo se stavili u izolaciju, sa mozda tri cetiri setnje do keja. Poslednjih pet dana samo u donje privatno dvoriste gde ljudi ne cirkulisu.

 

Ne bih bio u frci da nemam aritmije (koje nisam uspeo da ispitam, 10 000 preskoka za 24 sata imao na holteru, bilo pre tri godine)... uz to sam se ugojio kao malo slatko prase, dakle zanemario sam zdravlje skroz. Jedini sam izvor zarade u kuci. Zena u super kondiciji vec mesec dana, pocela da vezba a inace je sportski tip. Dete ima fala bobu dobar imunitet vazda. Ne bih ovo da fasujem ako bas ne moram.

 

1 hour ago, JozoMujica said:

Plus beskonačno.

Ne znam zašto ovi što priželjkuju policije jako čas 24/7 ne počnu odmah to da primenjuju na sebi. 

Na veliko će sranje ovo da izađe, ne zbog virusa.

 

Slozio bih se sa ovim da smo oni nordijci sa kritske plaze™ koji citaju knjige u tisini. Ali nismo jebiga, mi smo vrlo specificna stoka koja menja misljenje u tri broja informera od "smesan virus" do "SVI CE DUMREMO!"

 

Dakle neka je u Srbiji 60% normalnih (preterujem naravno, ima ih mnogo manje) onih 40% nenormalnih napravice haos svakako ako nema neke batine nad njihovom glavom. Zato mi se dopada 24/7 izolacija (Kina, Italija) jer drugacije ne ide ni sa ovim virusom ni sa narodom.

 

Rekoh gore, ja sam sa porodicom vec desetak dana u tom tipu izolacije, subjektivno isti mi je djavol sta se napolju dogadja. Opet, bitno mi je i objektivno stanje, a to je da se ovo sranje sto pre zavrsi. A nece se zavrsiti sve dok ima sebicnih skotova koji su svesni sveCke zavere i minnimiziraju opasnost od virusa, evo gledam kroz prozor neki se bukvalno shepure bez maske, nogu  pred nogu, prilaze, pricaju na pola metra, najpametniji uSvet.

 

Sto je najgore, to je svetski trend.

Link to comment
2 hours ago, Ayatollah said:

 

 

 

Da li ste baš tako sigurni? Recimo mom ocu koji ne živi sa mnom, a ima više od 65 godina, nešto zatreba, i ja ne mogu da mu pomognem nikako jer mi na ulazu u zgradu stoji vojnik koji me usmerava gde da idem i šta da radim. Ili mi recimo crkne veš mašina/bojler, a ja niti mogu da idem da je kupim, niti majstor može da dođe da mi je popravi, jer i njega neki vojnik negde usmerava. Ili mi crkne mobilni sa aplikacijom za elektronsko plaćanje bez koje ne mogu da potvrdim elektornsku uplatu, pa onda nit mogu da idem da kupim nov mobilni, niti mogu da idem do banke da mi aktiviraju novoinstaliranu aplikaciju.

 

Zabrana 24/7 ne rešava apsolutno ništa, osim u vlažnim snovima političara, bilo srpskih, bilo inostranih. Isključivo stvara dodatne probleme o kojima niko ne brine.

sve si u pravu i sve stoji, ali što reče @SNARC u teoriji bi oni morali da misle o tome

a pošto znaju da su nesposobni, do tog 24/7 zatvaranja neće ni doći

Kao i sada za ljude koji su u samoizolovanom karantinu, dolaze da vide da li si tu, ali te niko ne pita imaš li leba da jedeš i da ti neko donese isti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...