Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

45 minutes ago, Ayatollah said:

Da li si ikada imala kontakata sa Centrom za socijalni rad u vezi dece? Ja jesam, i baš nemam nameru da dozvolim da se država "brine" za moju decu. Manji im je životni rizik da budu sa mnom bolesnim, nego da se država "pobrine" za njih.

+1

 

Delimo isti problem. 

Link to comment
53 minutes ago, Ayatollah said:

Da li si ikada imala kontakata sa Centrom za socijalni rad u vezi dece? Ja jesam, i baš nemam nameru da dozvolim da se država "brine" za moju decu. Manji im je životni rizik da budu sa mnom bolesnim, nego da se država "pobrine" za njih.

Ovo je, na žalost, apsolutno tačno.

 

Dvostruki je problem ovde. Prvo, uvođenjem vanrednog stanja nastupile su brojne situacije koje propisima uopšte nisu uređene. Što znači, ako pitaš pravnike, za dosta situacija možeš da dobiješ odgovor da naprosto nisu uređene. Od boljeg pravnika možeš da dobiješ i neku analizu pravne praznine i kako bi je mogao popuniti nekom metodom tumačenja prava. Problem je što ovo nije pravna država (ovde se ne poštuju ni odredbe koje su eksplicitne, jasne, nedvosmislene i ne zahtevaju tumačenje) i niko sa vrha neće ni konsultovati bilo kakvog pravnika niti će gledati da postupa u skladu sa čuvenim "duhom zakona". Ovo je samo dodatni stimulans da se, sveopšti osećaj nevezanosti bilo kakvim pravilom, dovede do vrhunca, jer vanredno stanje ukida i one (doduše tanane) barijere koji sprečavaju otvoreno bezakonje i teror. Na primer, Vlada je de facto raspustila skupštinu zabranom okupljanja više od xy ljudi na jednom mestu, što je verovatno nezabeleženo u istoriji moderne ustavnosti (pri čemu sama Vlada održava sednice). Samim tim i uvođenje vanrednog stanja je učinjeno protivustavno, a posledično su i sve docnije mere zahvaćene istom ovom boljkom. Neki bi rekli da sliči državnom udaru. Problem sa celom ovom situacijom je opet u tome što niti većinska javnost (suštinski) očekuje od političara da se ponašaju uskladu sa ustavom i zakonom, niti političari imaju nameru da to rade sve da se od njih to i očekuje u nekoj meri. Tako da će sve ovo proći bez ikakvih posledica. Ako pitate za Ustavni sud, pa on će se o ovome  izjasnisti blagovremeno, dakle 2037. godine najranije.

 

Drugi problem je što i institucije koje postoje, tipa centara za socijalni rad, imaju značaj samo na papiru. Što je potvrđeno u praksi nebrojeno puta. Zato je i većinski stav ljudi da bi se radije susreli sa Fredijem i Džejsnom u mračnom sokaku u sred noći, nego sa službom socijalnog rada.

Edited by Ted
Link to comment
35 minutes ago, Sammael said:

Zar rentgen može da bude... na galeriji?

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

 

nikakav rendgen ne sme da ide NIGDE gde nije izrađen detaljan projekat mera  radijacione sigurnosti i bezbednosti koji se tiče njegovog smeštanja, testiranja i upotrebe, sa sve proračunom štita i dozimetrijskim merenjem u okolini (evt. rasejano zračenje i ostalo), uz prateću dokumentaciju koja pokriva konkretan opis aktivnosti,  papire za angažovana profesionalno izložena lica itd. odnosno potvrđuje da je po zakonu regulisana data radijaciona delatnost (rendgen dijagnostika) na datom mestu.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, pt 2.0 said:

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

 

nikakav rendgen ne sme da ide NIGDE gde nije izrađen detaljan projekat mera  radijacione sigurnosti i bezbednosti koji se tiče njegovog smeštanja, testiranja i upotrebe, sa sve proračunom štita i dozimetrijskim merenjem u okolini (evt. rasejano zračenje i ostalo), uz prateću dokumentaciju koja pokriva konkretan opis aktivnosti,  papire za angažovana profesionalno izložena lica itd. odnosno potvrđuje da je po zakonu regulisana data radijaciona delatnost (rendgen dijagnostika) na datom mestu.

 

 

+1

Link to comment
6 minutes ago, pt 2.0 said:

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

 

nikakav rendgen ne sme da ide NIGDE gde nije izrađen detaljan projekat mera  radijacione sigurnosti i bezbednosti koji se tiče njegovog smeštanja, testiranja i upotrebe, sa sve proračunom štita i dozimetrijskim merenjem u okolini (evt. rasejano zračenje i ostalo), uz prateću dokumentaciju koja pokriva konkretan opis aktivnosti,  papire za angažovana profesionalno izložena lica itd. odnosno potvrđuje da je po zakonu regulisana data radijaciona delatnost (rendgen dijagnostika) na datom mestu.

 

 

Na sajmu u Bergamu slican sistem kao u Bg sa sve rendgenom, gledao juce kako montiraju olovne ploce oko jednog od boxova gde ce ga smestiti unutar hale.

Link to comment
6 minutes ago, lo zingaro said:

Na sajmu u Bergamu slican sistem kao u Bg sa sve rendgenom, gledao juce kako montiraju olovne ploce oko jednog od boxova gde ce ga smestiti unutar hale.

italijanske prilike zaista ne znam, ali naše u ovoj oblasti poznajem u solidnoj meri.

 

p.s. nadam se da nije na galeriji...

Link to comment
16 minutes ago, pt 2.0 said:

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

 

nikakav rendgen ne sme da ide NIGDE gde nije izrađen detaljan projekat mera  radijacione sigurnosti i bezbednosti koji se tiče njegovog smeštanja, testiranja i upotrebe, sa sve proračunom štita i dozimetrijskim merenjem u okolini (evt. rasejano zračenje i ostalo), uz prateću dokumentaciju koja pokriva konkretan opis aktivnosti,  papire za angažovana profesionalno izložena lica itd. odnosno potvrđuje da je po zakonu regulisana data radijaciona delatnost (rendgen dijagnostika) na datom mestu.

 

 

 

Ne znam da li da se smejem ili placem zbog ovog posta, toliko odudara od uobicajenih praksi u drzavama poput Srbije.

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

To vec ne znam jer nisam u timu pa ne znam u kakvim su obavezama. Ova jedna svaki dan dolazi s novom frizurom, ne bih ni primetio da moja supruga, koja je tezak spiclov za takve stvari, nije primetila. Ako ima vremena da sedi i da joj sredjuju frizuru svaki dan onda svakako nije u prevelikim obavezama.

da oproste momci chije devojke su lekarke i/ili specijalistkinje, sve koje ne moraju da operishu su napirlitane kao da im zivot zavisi od toga :hihi: razlika je otprilike kao izmedju fizicharke i hemicharke, u vizuelnu korist hemicharke. da ne bude da ne shvatam sushtinu :lolol:

nisam protiv, da se razumemo  :lolol:

 

 

1 hour ago, maharaja said:

ja ovo skroz razumem, iako znam dosta ljudi koji rade u centrima. Samo ću reći da oni stvarno često daju maksimum (1), ali je sistem RAZVALJEN. Bukvalno je zadnje plansko ulaganje u sisteme socijalne zaštite urađeno pre 30 godina. To je sad snalaženje, krpljenje, i za mnoge starije štićenike nekako odlaganje umiranja.

 

(1) da se ogradim, i tamo u zadnjih 10 godina ima svega i svačega, posebno kadra koji nema ni nužne kvalifikacije za poslove na kojima su zaposleni. Ali i dalje ima ljudi koji se svaki dan ubijaju da urade maksimum

odnos drzave prema socijalnom radu ogleda se u zgradi socijalnog rada novi beograd toshin bunar 148. kad ovo prodje, hajde da svi ponaosob odemo, svako po jednom, udjemo unutra do pola i kazemo chiki na vratima jao pogreshili smo, a onda napishemo pismo drzavi, koliko god treba pisama, novinama, vladama, govnima kojim god. kako ce za milog boga neko da te ceni kad radish u shupi,  propadash kroz stepenice i ispadash kroz prozor, shta god da treba da radish? a treba da organizujesh neko staranje da se ljudi osecaju sigurno i zashticeno.

 

21 minutes ago, pt 2.0 said:

kakav crni rendgen na galeriji sajma? :ohmy:

imate li ikakav pouzdan izvor za ovo??? :ph34r:

 

nikakav rendgen ne sme da ide NIGDE gde nije izrađen detaljan projekat mera  radijacione sigurnosti i bezbednosti koji se tiče njegovog smeštanja, testiranja i upotrebe, sa sve proračunom štita i dozimetrijskim merenjem u okolini (evt. rasejano zračenje i ostalo), uz prateću dokumentaciju koja pokriva konkretan opis aktivnosti,  papire za angažovana profesionalno izložena lica itd. odnosno potvrđuje da je po zakonu regulisana data radijaciona delatnost (rendgen dijagnostika) na datom mestu.

 

 

gledam te kako vec danima ne dash ljudima da se zabavljalju i sve ne verujem. ali ovo ti je prevrshilo svaku meru :lolol:

 

(govori ti osoba koju je uvazeni marinkovic optuzio da je na vezbama ukrala radioaktivno zlato, a posle ga nashao ispod klupe u coshku :rolf: :isuse: )

Edited by gospa buba
Link to comment
5 minutes ago, harper said:

Ne znam da li da se smejem ili placem zbog ovog posta, toliko odudara od uobicajenih praksi u drzavama poput Srbije.

ja nemam izbor osim da u ovome budem ozbiljna, pa ću dodati:

sve što u dlaku odstupa od onoga što sam napisala gore podložno je tužbi čak i u državi Srbiji, a moralo bi biti i predmet interesovanja ozbiljnih novinara.

bez odgovarajućeg papira (kojem prethodi projektovanje i dokumentovanje zaštite) ne smeju da rade dijagnostiku u haletini.

odgovarajućem papiru prethodi sve što sam napisala, samo sa više detalja, naravno.

 

edit. @gospa buba party pooperka, što ovde što u RL. ako me uhapse, nemoj se začuditi. jebeni retardi do samog vrha.

Edited by pt 2.0
Link to comment
22 minutes ago, JozoMujica said:

To na tvom rendgenu iz '46. :D

Valjda ce da stave neki noviji tamo?

Reče jedan da je montirana mobilna mašina, poprilično moderna.

Ovo što pt priča besite mačku o rep, to se ne poštuje ni u svim redovnim zdravstvenim ustanovama.

Link to comment
1 minute ago, desboj said:

Ovo što pt priča besite mačku o rep,

to se ne poštuje ni u svim redovnim zdravstvenim ustanovama.

imaš 1x da pogađaš zašto znam da tužbe rade posao čak i u Srbiji.

 

kažem, da sam novinar, zakucala bih na vrata regulatornog tela

da pitam imaju li gospoda licencu za rad.

loše projektovana ili nepostojeća zaštita obije se o glavu pre svega rendgen tehničarima ili nekim nesrećnim higijeničarkama.

takođe, zna se koliko sati oni dnevno rade i koliko snimanja obavljaju... ako pričamo o hali sa nekoliko hiljada ljudi kojima treba snimiti pluća...

idem da jedem nutelu, ne mogu više da se nerviram.

za danas sam ispunila kvotu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...