Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

24/7 sa odredjivanjem kojim adresama je koja apoteka i koja prodavnica referentna i rasporedima kada ko ide u nabavku. 

 

Tipa..ulaz taj i taj ili ulica od tog do tog broja ide u odredjeni Maxi utorkom i subotom izmedju 9:30 i 10. Prodavnice rade do podneva, rade sve kase..nema guzve i nema guranja. 

Link to comment
7 hours ago, Dankan Ajdaho said:

  

Ja sam ušao iz Hr 15tog u 5 ujutru. Na granici me nisu pogledali, nisu mi ni pečat udarili u pasoš. A kamoli da su mi prozborili nešto ili dali bilo kakvo uputstvo o bilo čemu.

 

MUP Voždovac me je nazvao 25.03. u podne da me pita da li mi je uručeno Rešenje o samoizolaciji.

 

Zvali su me na mob, odakle im broj ne znam. Moguće je da su preko matičnog broja došli do mog broja preko ugovora kod Telekoma, ne vidim drugi način.

 

Do dana današnjeg niko me nije obišao, doduše od 25tog zovu svaki dan po jednom da pitaju jesam li kući.

Napravili su veliku grešku ne obaveštavajući ljude na ulazu, pa su se posle osam do deset dana doetili da bi morali da ih jure i trpaju u zatvore

Link to comment
2 minutes ago, Milosh76 said:

Mozes, al postoji cika pandur/vojnik koji ce te spreciti u tome... i zbog "krsenja samoizolacije" moze i zatvor da se zaglavi

 

Sto bi me sprecio, zar nismo rekli da moze do prodavnice? 

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Iskreno, ja sam za to, 24/7 na određeni period koliko treba i to je to...
E sad da li smo mi sposobni da to sprovedemo...



... Shiit has hit the fan...
 

i ja sam

Link to comment
4 minutes ago, MocaVukotic said:

Sto bi me sprecio, zar nismo rekli da moze do prodavnice? 

 

Ti zajebavas gosn Vukoticu :D   nije igra, vanredno je stanje

 

A i SNARC je lepo objasnio kako to moze da se resi

Link to comment

Kad pročitam šta pišete dolazim do zaključka da ja i sada primenjujem na sebi strogo ograničenu izlaznost 24/7. Idem samo do prodavnice koja mi je najbliža i pekare koja mi je bukvalno pred nosom.

U apoteku ne idem jer mi žena radi u apoteci.

Osim toga idem svaki treći dan autom do tasta i tašte do centra i odnosim im hranu odnosno potrepštine. Samo da mi to dozvole i dalje.

 

Link to comment
11 minutes ago, SNARC said:

24/7 sa odredjivanjem kojim adresama je koja apoteka i koja prodavnica referentna i rasporedima kada ko ide u nabavku. 

 

Tipa..ulaz taj i taj ili ulica od tog do tog broja ide u odredjeni Maxi utorkom i subotom izmedju 9:30 i 10. Prodavnice rade do podneva, rade sve kase..nema guzve i nema guranja. 

 

Ne bi oni bili u stanju to da organizuju.

 

A nije mi uopšte jasno ni zašto bi se težilo tome u kontekstu zaravnavanja™ krive.

 

Da li ti znači da smo pre bliži kritičnoj tački nego početnoj pobedi?

Link to comment
9 minutes ago, Milosh76 said:

 

Ti zajebavas gosn Vukoticu :D   nije igra, vanredno je stanje

 

A i SNARC je lepo objasnio kako to moze da se resi

Da, ali ljudi se i dalje zajebavaju, svi koriste rupe u pravilima za sta god im trebe, mozemo videti da neke ni prisustvo vojske i policije ne odvraca od toga. Zato i kazem 24/7, bez "osim" ili to onda nije to. 

Link to comment

Kakvo 24/7 kad sve kineske i ine fabrike nemaju nameru da prekinu rad

Bar da zatvore ustanove kulture, ionako su zatvorene za posete a ide se na posao 

Link to comment
2 minutes ago, BlackGeorge said:

Kad pročitam šta pišete dolazim do zaključka da ja i sada primenjujem na sebi strogo ograničenu izlaznost 24/7. Idem samo do prodavnice koja mi je najbliža i pekare koja mi je bukvalno pred nosom.

U apoteku ne idem jer mi žena radi u apoteci.

Osim toga idem svaki treći dan autom do tasta i tašte do centra i odnosim im hranu odnosno potrepštine. Samo da mi to dozvole i dalje.

 

 

 

Bukvalno isto... kola koristim da odem do caletovog doma da odnesem sta treba, a i to su redukovali i do stana da provetrim 2 puta nedeljno. sve ostalo se svodi na apoteku i prodavnicu i to ne svaki dan.

 

Juce sam napravio celih 4000 koraka, jer su me iscimali da dodjem na posao, kao HITNO, a ustvari zajebancija koju sam mogao i daljinski da uradim.

Zena baksuz radi do 17h pa ne mozemo ni pola sata da izadjemo iz kuce

Link to comment
54 minutes ago, renne said:

Napravili su veliku grešku ne obaveštavajući ljude na ulazu, pa su se posle osam do deset dana doetili da bi morali da ih jure i trpaju u zatvore

 

Dovoljno je pogledati na šta liče granični prelazi i da se stekne tačan utisak kako tamo vlada teška kurcobolja.

Link to comment
46 minutes ago, Malvo said:

 

Ne bi oni bili u stanju to da organizuju.

 

A nije mi uopšte jasno ni zašto bi se težilo tome u kontekstu zaravnavanja™ krive.

 

Da li ti znači da smo pre bliži kritičnoj tački nego početnoj pobedi?

 

Verovatno ne bi bili u stanju da organizuju..zajedno sa kretenima koje su proizveli u profesionalne upravnike a koji bi sada mogli da budu od koristi.

 

A to oko zaravnjavanja krive..to ozbiljnije mogu da planiraju ozbiljnije drzave, koje imaju neke resurse, uslove i opremu. Kod nas je sve to vise "stapa i kanapa" pogotovu sa svim ovim najavljenim respiratorima na koje, kako vidimo, ne moramo da racunamo sve dok nisu montirani kod nas jerbo svako svakog dribla danas na tom trzistu, kako nam je predsednik juce objasnio. 

 

Od ove drzave u grupe ljude koja je uredjuje ne bih ocekivao i ne ocekujem nista dobro ni u mirnodopskim uslovima a jos manje sada, kad je frka.

 

Da sedimo gajbi i nadamo se najboljem..kakve krive i kakvi qrci sa ovakvim rukovodstvom i narodom koji se u najvecem delu vremena ponasa kao raspustena banda.

 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Zabrana izlaska iz kuca 24/7 osim do prodavnice koje rade do 12h, apoteke koje rade do 14h ili lekara.

I svi problemi "reseni"

 

 

48 minutes ago, Frank Pembleton said:

Iskreno, ja sam za to, 24/7 na određeni period koliko treba i to je to...
E sad da li smo mi sposobni da to sprovedemo...
... Shiit has hit the fan...

 

40 minutes ago, renne said:

i ja sam

 

Da li ste baš tako sigurni? Recimo mom ocu koji ne živi sa mnom, a ima više od 65 godina, nešto zatreba, i ja ne mogu da mu pomognem nikako jer mi na ulazu u zgradu stoji vojnik koji me usmerava gde da idem i šta da radim. Ili mi recimo crkne veš mašina/bojler, a ja niti mogu da idem da je kupim, niti majstor može da dođe da mi je popravi, jer i njega neki vojnik negde usmerava. Ili mi crkne mobilni sa aplikacijom za elektronsko plaćanje bez koje ne mogu da potvrdim elektornsku uplatu, pa onda nit mogu da idem da kupim nov mobilni, niti mogu da idem do banke da mi aktiviraju novoinstaliranu aplikaciju.

 

Zabrana 24/7 ne rešava apsolutno ništa, osim u vlažnim snovima političara, bilo srpskih, bilo inostranih. Isključivo stvara dodatne probleme o kojima niko ne brine.

Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

 

 

 

Da li ste baš tako sigurni? Recimo mom ocu koji ne živi sa mnom, a ima više od 65 godina, nešto zatreba, i ja ne mogu da mu pomognem nikako jer mi na ulazu u zgradu stoji vojnik koji me usmerava gde da idem i šta da radim. Ili mi recimo crkne veš mašina/bojler, a ja niti mogu da idem da je kupim, niti majstor može da dođe da mi je popravi, jer i njega neki vojnik negde usmerava. Ili mi crkne mobilni sa aplikacijom za elektronsko plaćanje bez koje ne mogu da potvrdim elektornsku uplatu, pa onda nit mogu da idem da kupim nov mobilni, niti mogu da idem do banke da mi aktiviraju novoinstaliranu aplikaciju.

 

Zabrana 24/7 ne rešava apsolutno ništa, osim u vlažnim snovima političara, bilo srpskih, bilo inostranih. Isključivo stvara dodatne probleme o kojima niko ne brine.

 

U teoriji..o tome ne bi trebalo da vodis racuna ti..nego onaj ko takvu zabranu uvodi. Dakle, paketi za starije sugradjane, o trosku drzave, koje ce dopremati policija, vojska ili volonteri. Te pakete mogu da odbiju od penzija kasnije.

 

Ako mogu da popisuju glasove i sve kuce i sva dvorista, mogli bi i ovo ako bi zeleli..jebo sam im mater.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...