Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

procedura na ulazu u bih je bila da se usmeno saopsti licu da odmah ode u kucnu izolaciju. uzimani su im licni podaci i adresa na kojoj ce boraviti u izolaciji. potom su ti podaci prosljedjivani opstinskim i gradskim komunalnim policijama koje su vrsile provjere da li su ljudi na tim adresama.

 

 

Link to comment
3 minutes ago, BWA said:

procedura na ulazu u bih je bila da se usmeno saopsti licu da odmah ode u kucnu izolaciju. uzimani su im licni podaci i adresa na kojoj ce boraviti u izolaciji. potom su ti podaci prosljedjivani opstinskim i gradskim komunalnim policijama koje su vrsile provjere da li su ljudi na tim adresama.

 

 

što je ok procedura kao reakcija na iznenadnu situaciju tipa ogroman priliv domaćih državljana koji žive i rade u inostranstvu u tim žarišnim područjima. ista situacija je bila i u Srbiji samo se licitira sa brojem tih ulazaka i koje došao da ostane a koje bio u tranzitu.

 

dalja logična procedura bi bil da kada policija proveri da li su ljudi na adresama i na zatekne ih tamo, da ih pronađe i nekakvo rešenje ili nalog (ako već to nije bilo moguće na samoj granici).

 

dalja procedura bi bila da onaj koi ima rešenje ili nalog a ne postupa po njemu, odgovara krivično/prekršajno.

Link to comment
20 minutes ago, maharaja said:

a odakle njima brojevi telefona? Jesu to uzimali na pasoškoj kontroli ili?

 

Njima su rekli da su spisak dobili od Zavoda za javno zdravlje, a na granici im nisu uzimali brojeve, dakle, naknadno su po tom spisku tražili ljude i zvali. 

Link to comment
2 hours ago, BraveMargot said:

 

alo, to nije maksimalan broj dana vec vrlo verovatno outlier a pritom gligicka o tome nije ni pricala nego je to navodila u jednom drugom smislu.

 

a te price koje pokreces o tome kako savremena nauka samo kenja, muka mi je od toga. idi pa se leci metodama od pre 30 godina ako ti je ta ekspertiza plafon. ja npr znam da neki meni bliski ljudi npr ne bi bili zivi da nisu pronadjeni novi lekovi za leukemiju, za metastaze na kostima, za transplantaciju delova jezika, tako da mani me se s time da naucnici ne umeju da komuniciraju i da ih zato treba ignorisati.

 

kapiram da komunikacija sa novinarima izgleda ovako:

novinari (histericno): STA NAUKA RADI DA SE OVO NE BI DESILO I ZASTO SE TO UOPSTE DESILO KAD TOLIKE PARE TROSE SE NA NAUKU?????

naucnici: pa, eto, radimo sve sto mozemo, to traje, potrebno je vreme...

novinari (i dalje histericno): RADITE? STA RADITE? NAVEDITE KONKRETNO?

naucnici: pa, ne bismo, to je u procesu...

NOVINARI(TOTALNO POHISTERISALI): U PROCESU? DAKLE NE RADITE NISTA! KAKO NEMA NISTA!? KAKO NEMATE ODGOVORA?! CEMU UOPSTE SLUZI NAUKA!?

 

i onda posle toga naucnici obicno krecu s nekim pricama tipa, pa eto gledamo neke postojece lekove, gledamo ovo ili ono, sto zatim novinari i politicari izmuzu, krivci za to sto se desilo u americi gde se dvoje nesretnih ljudi otrovalo nisu naucnici vec politicari koji su te price servirali. a tvoj stav je vrlo u stilu majkla gova, we've had enough of experts. pa super, da se oslonimo onda na biznismene, fudbalere i pop zvezde da nas spasu od pandemije, makar oni imaju dovoljno kinte za to za razliku od naucnika koji se cesto dovijaju gde ce dobiti sredstva, posebno za projekte koji nisu u stanju da obrnu dovoljnu kintu big pharmi.

 

Upravo suprotno.

Majklu Govu pogoduje raznovsrnost naslova po novinama i, cesto, kontradiktornost izjava i naslova, pa kada ti kazes ekspert a on pita "Which one?" (I Nestorovic je, kao, neki ekspert.). Nista struci™ ne bi falilo da ne mora bas svaki univerzitet iz svake drzave da ima svoj naslov zasnovan na nekim vrlo preliminarnim rezultatima. Krosek je, tu, imao poentu - transparento je reci "ne znamo".


Sto se tice savremene nauke kao takve, sasvim se slazem sa tobom, napredak u medicini je vidljiv golim okom.

Edited by Budja
Link to comment

Novi službeni glasnik izašao, i novo uputstvo

 

УПУТСТВО

о начину и месту спровођења појачаног здравственог надзора у објектима за здравствено сигуран смештај

"Службени гласник РС", број 43 од 27. марта 2020.

1. Одређује се да ће се превентивне мере појачаног здравственог надзора, ради спречавања ширења и сузбијања заразне болести COVID-19 изазване вирусом SARS-CoV-2, спроводити, у складу са епидемиолошком ситуацијом, у објектима за здравствено сигуран смештај становништва, и то у:

1) Специјалној болници за рехабилитацију „Бујановачка Бања” – за улазак у Републику Србију из Републике Северне Македоније и са југа;

2) Омладинском кампу „Караташ”, Кладово – за улазак у Републику Србију из Републике Бугарске и Румуније;

3) – Установи студентских одмаралишта „Палић”, Палић

– Студентском центру „Суботица”, и то: Студентском дому „Боса Павићевић” и Студентском дому „Иво Лола Рибар”

за улазак у Републику Србију из Републике Хрватске и Мађарске;

4) Студентском одмаралишту „Ратко Митровић – Златибор”, Златибор – за улазак у Републику Србију из Босне и Херцеговине и Црне Горе;

5) – Студентском дому „Кошутњак”,

– Студентском дому „Краљ Александар” и

– Ученичком дому „Патријарх Павле”,

за улазак у Републику Србију преко Аеродрома „Никола Тесла”, Београд.

Мере из става 1. ове тачке примењују се на све путнике који у међународном саобраћају или у саобраћају посебног режима улазе у Републику Србију, а у објектима из става 1. ове тачке или, сагласно расположивим смештајним капацитетима, у другим објектима.

2. Ово упутство ступа на снaгу даном објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

Link to comment

U CG je sada izolacija 28 dana. Ili karantin 14 dana i posle toga si jos 14 dana u kucnoj izolaciji. Ovima sto su u karantinu i izolaciji automatski produzeno na jos 14 dana.

Edited by MiddleClass
Link to comment

  

7 hours ago, pt 2.0 said:

imaš 1x da pogađaš zašto znam da tužbe rade posao čak i u Srbiji.

 

kažem, da sam novinar, zakucala bih na vrata regulatornog tela

da pitam imaju li gospoda licencu za rad.

loše projektovana ili nepostojeća zaštita obije se o glavu pre svega rendgen tehničarima ili nekim nesrećnim higijeničarkama.

takođe, zna se koliko sati oni dnevno rade i koliko snimanja obavljaju... ako pričamo o hali sa nekoliko hiljada ljudi kojima treba snimiti pluća...

idem da jedem nutelu, ne mogu više da se nerviram.

za danas sam ispunila kvotu.

 

Zar oni po zakonu ne moraju da imaju prikačene dozimetre na sebi?

 

2 hours ago, BWA said:

procedura na ulazu u bih je bila da se usmeno saopsti licu da odmah ode u kucnu izolaciju. uzimani su im licni podaci i adresa na kojoj ce boraviti u izolaciji. potom su ti podaci prosljedjivani opstinskim i gradskim komunalnim policijama koje su vrsile provjere da li su ljudi na tim adresama.

 

 

 

Ja sam ušao iz Hr 15tog u 5 ujutru. Na granici me nisu pogledali, nisu mi ni pečat udarili u pasoš. A kamoli da su mi prozborili nešto ili dali bilo kakvo uputstvo o bilo čemu.

 

MUP Voždovac me je nazvao 25.03. u podne da me pita da li mi je uručeno Rešenje o samoizolaciji.

 

Zvali su me na mob, odakle im broj ne znam. Moguće je da su preko matičnog broja došli do mog broja preko ugovora kod Telekoma, ne vidim drugi način.

 

Do dana današnjeg niko me nije obišao, doduše od 25tog zovu svaki dan po jednom da pitaju jesam li kući.

Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

  

 

Zar oni po zakonu ne moraju da imaju prikačene dozimetre na sebi?

 

 

Ja sam ušao iz Hr 15tog u 5 ujutru. Na granici me nisu pogledali, nisu mi ni pečat udarili u pasoš. A kamoli da su mi prozborili nešto ili dali bilo kakvo uputstvo o bilo čemu.

 

MUP Voždovac me je nazvao 25.03. u podne da me pita da li mi je uručeno Rešenje o samoizolaciji.

 

Zvali su me na mob, odakle im broj ne znam. Moguće je da su preko matičnog broja došli do mog broja preko ugovora kod Telekoma, ne vidim drugi način.

 

Do dana današnjeg niko me nije obišao, doduše od 25tog zovu svaki dan po jednom da pitaju jesam li kući.

to na granici se odnosilo iskljucivo na drzavljane bih.

haos je nastao kad su ih pozvali da se vrate u zemlju u roku od par dana, pa su nastale nenormalne guzve, a granicna sluzba i carina sve propustali bez kontrole.

Link to comment



država je donela preporuku jer formano ne može da zabrani. a u relanosti će naći način da zabrani. ovu preporuku tumačim kao zabranu, samo treba videti kako će to da sprovedu.
 
može po istom principu kao što su ljudima davali preporuke da po ulasku u zemlju budu na adresi, pa ih posle sude kad nisu, iako nikakvog rešenja i formane obaveze nema.


Zabrana izlaska iz kuca 24/7 osim do prodavnice koje rade do 12h, apoteke koje rade do 14h ili lekara.

I svi problemi "reseni"
Link to comment

Pa mora se kupiti hrana i uzeti lekovi... tako je svuda kad je 24/7

 

Austrijanci imaju takav sistem, ako se ne varam

Edited by Milosh76
Link to comment

Iskreno, ja sam za to, 24/7 na određeni period koliko treba i to je to...
E sad da li smo mi sposobni da to sprovedemo...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...