Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Malvo said:

 

Ne bi oni bili u stanju to da organizuju.

 

 

+1

24/7  bi pretpostavljalo postojanje ozbiljne države, koja zna šta radi. Takva mera morala bi biti praćena čitavim nizom mera koje bi uredile, na neko određeno vreme funkcionisanje svega oko nas...dakle ko radi, šta, kad kako...Sad imaš situaciju da se firme organizuju interno i ostavljen si na milost i nemilost gazde/menadžera/kompanije (omiljena premijerkina reč) da li ćeš da dolaziš na posao ili ne u nekim skoz non essential delatnostima...Sa druge strane, i to mogu da shvatim do određene mere jer država još uvek nije donela bukvalno nikakvu olakšicu za privatni sektor... Još uvek je ovo sve damo šminka...tupe o zaštiti najstarijih jer im je to primarno glasačko telo, za ostale i zabole... Realno, oni su i dalje u kampanji...Kampanja covid edition

 

Edited by Tasha_B
Link to comment

Pa ništa, da lepo svi živimo i radimo najnormalnije i da nam se slučajno nijedna životna rutina ne iskomplikuje dok napolju hara globalna pandemija. Država je dokazano nesposobna za bilo šta, svaka mera koju uvede je sramotna i samo izaziva kontraefekat, ergo država neka se sakrije u mišju rupu a građani neka sami ovo reše, svako u skladu sa sopstvenim rutinama, okolnostima i potrebama. What could go wrong...

Link to comment
Kad pročitam šta pišete dolazim do zaključka da ja i sada primenjujem na sebi strogo ograničenu izlaznost 24/7. Idem samo do prodavnice koja mi je najbliža i pekare koja mi je bukvalno pred nosom.

U apoteku ne idem jer mi žena radi u apoteci.

Osim toga idem svaki treći dan autom do tasta i tašte do centra i odnosim im hranu odnosno potrepštine. Samo da mi to dozvole i dalje.

 

otprilike.

 

osim apoteke, ali u apoteku ne moramo mesec dana, ako bash mora.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
28 minutes ago, Ayatollah said:

 

 

 

Da li ste baš tako sigurni? Recimo mom ocu koji ne živi sa mnom, a ima više od 65 godina, nešto zatreba, i ja ne mogu da mu pomognem nikako jer mi na ulazu u zgradu stoji vojnik koji me usmerava gde da idem i šta da radim. Ili mi recimo crkne veš mašina/bojler, a ja niti mogu da idem da je kupim, niti majstor može da dođe da mi je popravi, jer i njega neki vojnik negde usmerava. Ili mi crkne mobilni sa aplikacijom za elektronsko plaćanje bez koje ne mogu da potvrdim elektornsku uplatu, pa onda nit mogu da idem da kupim nov mobilni, niti mogu da idem do banke da mi aktiviraju novoinstaliranu aplikaciju.

 

Zabrana 24/7 ne rešava apsolutno ništa, osim u vlažnim snovima političara, bilo srpskih, bilo inostranih. Isključivo stvara dodatne probleme o kojima niko ne brine.

+1

Link to comment
19 minutes ago, maharaja said:

+meleon

 

Zabrinjavajuća je ta želja ljudi da im se uskraćuju slobode i prenosi odgovornost na neke vojnike, policajce i SNS partijce.

 

I ona mera zabrana izlaska za +65 u Srbiji je sramotna

To sa +65 je idiotluk...postoji razlika između ograničavanja i potpunog uskraćivanja...Besmisleno je jer je većina ostaliha građana više manje ,,bačena pod voz,,...

Možda smo ovde skloni da kad pričamo o državi na momente izgubimo iz vida da je to kod nas ustvari tata šizoje i ekipa...pa se svako uplitanje države u jedan više manje deregulisan sistem kakva je naša država ustvar isvede na uskraćivanje sloboda a ne na neku smislenu reakciju odgovorne države u Evropi...

Edited by Tasha_B
Link to comment
1 minute ago, Redoran said:

Pa ništa, da lepo svi živimo i radimo najnormalnije i da nam se slučajno nijedna životna rutina ne iskomplikuje dok napolju hara globalna pandemija. Država je dokazano nesposobna za bilo šta, svaka mera koju uvede je sramotna i samo izaziva kontraefekat, ergo država neka se sakrije u mišju rupu a građani neka sami ovo reše, svako u skladu sa sopstvenim rutinama, okolnostima i potrebama. What could go wrong...

Ne, bolje je da se naredna tri meseca kupam hladnom vodom ili perem veš na ruke, i da mi na vratima stoji naoružani vojnik koji će da mi određuje gde ću da idem i šta ću da radim, zbog virusa koji je do sada potvrđeno zarazio manje od 0,01% čovečanstva. 

 

Niko ne spori da su određene mere neophodne - ograničenje putovanja, sportskih događaja, zatvaranje kafića, tržišnih centara, nošenje maski i rukavica, itd. Ne i da se ide u drugu krajnost i da se ruinira sve ostalo zbog pandemije, i da nas sprovode naokolo kao po nekakvom logoru.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Ne, bolje je da se naredna tri meseca kupam hladnom vodom ili perem veš na ruke, i da mi na vratima stoji naoružani vojnik koji će da mi određuje gde ću da idem i šta ću da radim, zbog virusa koji je do sada potvrđeno zarazio manje od 0,01% čovečanstva. 

 

Niko ne spori da su određene mere neophodne - ograničenje putovanja, sportskih događaja, zatvaranje kafića, tržišnih centara, nošenje maski i rukavica, itd. Ne i da se ide u drugu krajnost i da se ruinira sve ostalo zbog pandemije, i da nas sprovode naokolo kao po nekakvom logoru.

Plus beskonačno.

Ne znam zašto ovi što priželjkuju policije jako čas 24/7 ne počnu odmah to da primenjuju na sebi. 

Na veliko će sranje ovo da izađe, ne zbog virusa.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Ne, bolje je da se naredna tri meseca kupam hladnom vodom ili perem veš na ruke, i da mi na vratima stoji naoružani vojnik koji će da mi određuje gde ću da idem i šta ću da radim, zbog virusa koji je do sada potvrđeno zarazio manje od 0,01% čovečanstva. 

 

Niko ne spori da su određene mere neophodne - ograničenje putovanja, sportskih događaja, zatvaranje kafića, tržišnih centara, nošenje maski i rukavica, itd. Ne i da se ide u drugu krajnost i da se ruinira sve ostalo zbog pandemije, i da nas sprovode naokolo kao po nekakvom logoru.

 

Rasprava oko 24/7 je bezpredmetna jer smo odavno ustanovili da tako nešto samo Kina može da sprovede i to na ograničenoj teritoriji a ne na nivou države. Ceo taj scenario koji opisuješ u prvom pasusu se nikada neće dogoditi. Čak i da budala dobije neki napad ludila i uvede 24/7 ti nećeš dobiti svog vojnika na vratima jer nema ni približno dovoljno vojnika za tako nešto. Juče je to faktički i priznao na KZŠ, hteo bi on kao Kinezi ali nema ni resurse ni mozak tako da će se zadržati u domenu mogućeg.

 

Ja sam reagovao na tvoj post jer kakve god mere država da uvede, makar i ove lagane kakve pominješ u drugom pasusu, to posle mesec dana može da ti napravi isti problem sa bojlerom, telefonom ili nabavkom kao i famozna 24/7 zabrana. Ozbiljni poremećaji su neminovni, sve i da se država zavali u fotelju i ne uradi apsolutno ništa.

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Rasprava oko 24/7 je bezpredmetna jer smo odavno ustanovili da tako nešto samo Kina može da sprovede i to na ograničenoj teritoriji a ne na nivou države. Ceo taj scenario koji opisuješ u prvom pasusu se nikada neće dogoditi. Čak i da budala dobije neki napad ludila i uvede 24/7 ti nećeš dobiti svog vojnika na vratima jer nema ni približno dovoljno vojnika za tako nešto. Juče je to faktički i priznao na KZŠ, hteo bi on kao Kinezi ali nema ni resurse ni mozak tako da će se zadržati u domenu mogućeg.

 

Ja sam reagovao na tvoj post jer kakve god mere država da uvede, makar i ove lagane kakve pominješ u drugom pasusu, to posle mesec dana može da ti napravi isti problem sa bojlerom, telefonom ili nabavkom kao i famozna 24/7 zabrana. Ozbiljni poremećaji su neminovni, sve i da se država zavali u fotelju i ne uradi apsolutno ništa.

Možda ludak nema resurse da mi stavi naoružanog vojnika na vrata, ali je dovoljno da uvede takvu meru, pa bi svaki izlazak na ulicu povlačio rizik od prekršajne/krivične odgovornosti. To je dovoljno da se proizvede posledica koju sam opisao. Šta misliš, da li bih ja uspeo da se neopaženo provučem od Vračara do ćaleta u Zemunu, ili da li bi majstor rizikovao da ga uhapse da bi došao da mi popravi veš mašinu. Mislim da je odgovor na ovo pitanje jasan.

 

A što se budućih poremećaja - mi sad ne znamo ka čemu se tačno krećemo, i do ovakvih poremećaja zbog virusa će možda doći, a možda i neće. Čak mislim da je verovatnije da neće, jer je sva prilika da će barem 80% populacije kroz ovo proći bez da i jednog trenutka budu onesposobljena za obavljanje redovnih aktivnosti, a to je i više nego dovoljno da društvo redovno funkcioniše. Sa druge strane strane se nudi da takve posledice budu izvesne, trenutne i sa neodređenim trajanjem, i da značajno otežaju život velikom broju ljudi, od kojih su mnogima već nametnuta bitna ograničenja.

 

Ponavljam, saglasan sam sa svim razumnim merama  predstrožnosti i zaštite koje su potrebne i dovoljne da se ova kriza uspešno hendluje i prebrodi sa najmanjim mogućim žrtvama, ali ne i sa paničarskim merama koje će naneti neuporedivo više štete nego koristi. 24/7 je upravo takva štetna paničarska overkill mera u odnosu na COVID - 19, u odnosu na neku drugu zarazu (npr. da imamo virus zaraznosti korone, a smrtnosti kao kod ebole) možda bi bio sasvim adekvatan.

Link to comment
20 minutes ago, gone fishing said:

struje i vode će biti, zaboga barem u tim preduzećima imamo veliki višak zaposlenih :D

Mislis da zaposljena sns omladina zna nesto da uradi popitanju struje, vode, bilo cega.

 

Edited by banksport
edit
Link to comment
2 minutes ago, Ayatollah said:

Ponavljam, saglasan sam sa svim razumnim merama  predstrožnosti i zaštite koje su potrebne i dovoljne da se ova kriza uspešno hendluje i prebrodi sa najmanjim mogućim žrtvama, ali ne i sa paničarskim merama koje će naneti neuporedivo više štete nego koristi. 24/7 je upravo takva štetna paničarska overkill mera u odnosu na COVID - 19, u odnosu na neku drugu zarazu (npr. da imamo virus zaraznosti korone, a smrtnosti kao kod ebole) možda bi bio sasvim adekvatan.

Ne vredi, hajp je vec toliki da ogroman broj ljudi tripuje da ce ako se zakaslje kroz dva dana umreti.

Niko normalan ne smatra da ovo sranje treba ignorisati, ali ovo sto (nam) se desava prevazilazi sve granice, nije da je moglo drugacije sa ovim olosem na vlasti i narodom koji se krije od pomracenja Sunca.

Link to comment
Quote

 "Evo na primer, meni je jedan doktor pisao iz Južne Koreje, ne znam gde me je našao, dao mi je predlog za neki lek koji se koristi u druge svrhe, a ima efekte u borbi protiv korona virusa", istakao je Nestorović.

 

Ово превазилази и случај "Бешка" :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...