Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Evo to je ono što sam govorio oko kzš sa doktorimaemoji769.png, to je ovo što je Kon rekao "Nas ako pitate mi smo za to da prestane svako kretanje ljudi ali ne pitamo se samo mi".
Dakle u krajnjoj liniji on i njegovo mišljznje nije konačno...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Nigde nije. Epidemiolozi su fokusirani na zarazu, oni koji donose odluke moraju da gledaju tu cuvenu siru sliku kako bi obezbedili minimum funkcionisanja drustva u ovim okolnostima. I Kon kad bi se vratio uvece kuci i shvatio da nema struje, vode i grejanja razumeo bi da je "prestanak svakog kretanja ljudi" samo akademska fraza.

Link to comment
ne pratim rad doticnog ali mu je stav poprilicno kretenski a pitanja idiotska
Gde god se pojavi napravi urnebes, nevezano za temu kzn. Bitna je samopromocija
Link to comment
4 minutes ago, cartman said:

ne pratim rad doticnog ali mu je stav poprilicno kretenski a pitanja idiotska

+1 Đorđe David među novinarima.

Veoma mi se sviđa kako lekari odgovaraju na pitanja novinara, iako nisu prošli nikakve škole javnog nastupa kao npr. političari. Možda Kon zbog godina i prethodnih pozicija ima praktičnog iskustva.

Edited by halloween
Link to comment




Veoma mi se sviđa kako lekari odgovaraju na pitanja novinara, iako nisu prošli nikakve škole javnog nastupa kao npr. političari. Možda Kon zbog godina i prethodnih pozicija ima praktičnog iskustva.

+1
Odlični

Link to comment
19 minutes ago, ZerrorR said:

Znači, ako ja imam osobu od poverenja koja poznaje moje dete (blagi autizam) ja ipak treba da ga dam državi na čuvanje?! 

Biće mrtvih. 

 

Ja i dalje mislim da će se u takvim situacijama naći bolje rešenje i da neće biti idioti. Mislim da se ovo odnosi na nezaraženu decu (a u malom broju slučajeva su roditelji +, a deca -) i to za one koji nemaju baš nikoga mlađeg od 65 ko bi mogao da ih pričuva.


(lupam i nisam sigurna da će to biti baš tako, više je nada da će to biti što humanije i bezbolnije, koliko je moguće u datim uslovima) 

Link to comment

Nisam ukacio jel Sapcanin osma ili deveta zrtva.

Koliko Darija rece, oni za Sapcanina uopste nemaju potvrdu (iako je covek umro pre dva dana).

Link to comment
 
Nigde nije. Epidemiolozi su fokusirani na zarazu, oni koji donose odluke moraju da gledaju tu cuvenu siru sliku kako bi obezbedili minimum funkcionisanja drustva u ovim okolnostima. I Kon kad bi se vratio uvece kuci i shvatio da nema struje, vode i grejanja razumeo bi da je "prestanak svakog kretanja ljudi" samo akademska fraza.
Pa da ali onda nema potrebe svaki dan da oni budu na kzš.
Konu se vidi da je mnogo umoran i da ga sve ovo iscrpljuje.
Kisićka je na "tv drogama" i nju ovo vozi...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
1 hour ago, BraveMargot said:

pa cekaj slow, to nisu isti podaci. valjda se ovde prica o tome koliko dana posto je osoba zarazena pocinje da ispoljava simptome i/ili ostavlja doze virusa za sobom.

 

pritom, ako treba opisivati neku distribuciju te vrste, imas srednju vrednost, neku meru disperzije, kao i kolicinu skewness/kurtosisa, i to ti je to.

 

nema nikakvog izgovora za potenciranje bilo kakvih outliera kao bitnih parametara distribucije, jer se u slucaju malog broja outliera pre radi o gresci u merenju ili o minornoj heterogenoj populaciji koja se tu ugnezdila.

 

Koliko sam razumeo  Slow-a, ako je rec o prenosu zaraze, onda moras da se obezbedis da nema kontakata u makimalnom broju dana. Ako se olabavi karantin ranije od tih 25 dana, makar ima 10 ljudi  koji su outlier-i, opet mogu da zapocnu zarazu.

 

Vememah je u pravu da se Gligiceva nije precizno izjasnila (koristeci rec vecina a ne maksimum), ali meni imo logike u ovome sto pise Slow.

Link to comment
6 minutes ago, Orle Zmajević said:

Nisam ukacio jel Sapcanin osma ili deveta zrtva.

Koliko Darija rece, oni za Sapcanina uopste nemaju potvrdu (iako je covek umro pre dva dana).

 

Preminuo je u noci izmedju srede i cetvrtka, danas i jutros je valjda radjen test. Trebalo bi da je osma zrtva.

Link to comment
4 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa da ali onda nema potrebe svaki dan da oni budu na kzš.
Konu se vidi da je mnogo umoran i da ga sve ovo iscrpljuje.
Kisićka je na "tv drogama" i nju ovo vozi...



... Shiit has hit the fan...
 

 

To vec ne znam jer nisam u timu pa ne znam u kakvim su obavezama. Ova jedna svaki dan dolazi s novom frizurom, ne bih ni primetio da moja supruga, koja je tezak spiclov za takve stvari, nije primetila. Ako ima vremena da sedi i da joj sredjuju frizuru svaki dan onda svakako nije u prevelikim obavezama.

Link to comment
8 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Ja i dalje mislim da će se u takvim situacijama naći bolje rešenje i da neće biti idioti. Mislim da se ovo odnosi na nezaraženu decu (a u malom broju slučajeva su roditelji +, a deca -) i to za one koji nemaju baš nikoga mlađeg od 65 ko bi mogao da ih pričuva.


(lupam i nisam sigurna da će to biti baš tako, više je nada da će to biti što humanije i bezbolnije, koliko je moguće u datim uslovima) 

Da li si ikada imala kontakata sa Centrom za socijalni rad u vezi dece? Ja jesam, i baš nemam nameru da dozvolim da se država "brine" za moju decu. Manji im je životni rizik da budu sa mnom bolesnim, nego da se država "pobrine" za njih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...