Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

Infektolog, profesor Dragan Delić izjavio je da se pokazalo da je pet puta češća reinfekcija novim omikron sojem koronavirusa, a da su iskustva iz Velike Britanije pokazala i da nije isključena smrtnost kod obolelih od ovog soja koji u javnosti važi za blaži oblik korone.

Dr Delić je u Novom danu N1 rekao da će se tek zaključiti kakvu kliničku sliku daje omikron soj i da jeste realno očekivati da svaki naredni soj virusa daje blažu sliku, jer virusu ne odgovara teška klinička slika sa smrtnim ishodom, jer „time seče granu na koji sedi“.

I pored toga što se očekuje da klinička slika omikrona bude blaža u odnosu na prethodne varijante, on nosi opasnost zbog obilaženja postvakcinalne zaštite i moguće reinfekcije – da ste preležali delta soj, na primer, a ponovo obolite od novog soja.

 

Delić je rekao i da se efikasnost vakcina realno smanjuje i da je za Fajzer na početku ona bila 90 posto, a da je u slučaju delta soja pala na 70 odsto. Efikasnost vakcina se, kako se pojavljuju novi sojevi smanjuje, i to je očekivano, rekao je dr Delić i dodao da je zato prisutna stalna trka da de se naprave nove vakcine.

„U toku je trka vakcine i virusa, a u ovom trenutku virus pobeđuje“, rekao je dr Delić.

 

Link to comment

Juče sam gledala mog osmogodišnjeg bratanca  kako se sam testira brzim testom . Naučili su ih u školi u Nemačkoj da to rade, testiraju ih svaki dan . Čim je jedno dete bilo pozitivno na testu poslali sve kući na 5 dana pa pošto ide Božić , eto raspusta ranije za sve.  I našeg  sa testovima u Bg . Ne uspevam da zamislim scenario da to ovde rade ni odrasli ljudi ni kad bi kuga vladala. Opet, , ako je verovati izveštajima virus se tamo širi  i pored svih mera i testiranja. E da, dete nije imalo nikakav simptom  koje je pozitivno, ni tih sledećih 5 dana :)  Kod nas  bukiranje novih godina ide ko po loju

 

  • +1 3
Link to comment

Mislim da su minimalne sanse da mi opet ne nagrabusimo ma koliko omikron bio "laksa klinicka slika". Da li zaista u zivim zivot spadaju proslave NG nakon godine u kojoj smo sahranili ceo grad ljudi. 

Naravno, sve oko pandemije je tesko i svi zelimo normalan zivot, ali da li je normalno apsolutno nemati neke granice u ponasanju. Jadni smo mnogo. Srljamo u NG sa planom da sahranimo jos jedan grad. Ako se sad ne uradi nesto, a nece, samo nas cudo moze spasiti

 

  • +1 1
Link to comment
Juče sam gledala mog osmogodišnjeg bratanca  kako se sam testira brzim testom . Naučili su ih u školi u Nemačkoj da to rade, testiraju ih svaki dan . Čim je jedno dete bilo pozitivno na testu poslali sve kući na 5 dana pa pošto ide Božić , eto raspusta ranije za sve.  I našeg  sa testovima u Bg . Ne uspevam da zamislim scenario da to ovde rade ni odrasli ljudi ni kad bi kuga vladala. Opet, , ako je verovati izveštajima virus se tamo širi  i pored svih mera i testiranja. E da, dete nije imalo nikakav simptom  koje je pozitivno, ni tih sledećih 5 dana [emoji4]  Kod nas  bukiranje novih godina ide ko po loju
 
Ja bio poneo u Srbiju 20 brzih testova, što da se mi proverimo jer smo bili u kontaktu sa osobom koja ide na zračenje, pa just in case. Ostale da ostavimo da bliža rodbina ima, za prvu pomoć. Ostalo oko 12, bukvalno niko nije hteo ni da proba da se testira, zajebavanja radi. Svi vakcinisani, svi "normalni" ali "zajebi me da guram to u nos". A moje dete ih gleda i čudi se što se plaše.
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Gylfi said:

 


Antivakseri će na ovo da odgovore da su eto u bolnicama blokirani svi kapaciteti za negu za lečenje od kovida pa ljudi umiru od toga što nemaju redovnu bolničku negu :rolleyes: 

Link to comment

Antivakseri će na ovo da odgovore da su eto u bolnicama blokirani svi kapaciteti za negu za lečenje od kovida pa ljudi umiru od toga što nemaju redovnu bolničku negu rolleyes.gif 
boze pa kako nikom nije palo na pamet, mogli smo da uvedemo neke mere, neka se zovu mere, da ne zakrichimo bolnice, pa da redovno bolesni ljudi imaju redovnu negu. prosto neverovatno kako se niko nije setio, istorija ce uchiti o nama oh wait dry.png

avaksi kao magare izmedju ona dva sena, shtrpnu jedno shtrpnu drugo s_w.gif


edip. glede chuda koje treba da nas spase, drzim se onoga shto sam rekla pre delte, idemo na to da ja greshim. nije mi problem da ne budem u pravu, ako bi moglo da se desi da mi se uchini takva usluga :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.




  • +1 2
Link to comment
15 hours ago, gospa buba said:


edip. glede chuda koje treba da nas spase, drzim se onoga shto sam rekla pre delte, idemo na to da ja greshim. nije mi problem da ne budem u pravu, ako bi moglo da se desi da mi se uchini takva usluga :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



 

Sta da radimo, sve isto. Mozemo samo da se nadamo. 

Pogledala sam komentare na b92 na tekst o novoj vakcini. Makaki bi bili mudriji sa iskustvom koje imamo 

  • Haha 1
Link to comment

Danas praktično isti broj zaraženih kao juče, što obično ne biva, pošto je utorak tradicionalno najgori dan u nedelji po broju zaraženih. Takođe je udeo pozitivnih veći nego juče, što se na prelazu utorak-sreda nije desilo zadnja dva puta.

 

Lako je moguće da se uticaj omikrona već oseća i da će porast biti jasno vidljiv već za koji dan.

 

Na to ukazuje i činjenica da je u Crnoj Gori danas 308 novozaraženih, što je najveći broj slučajeva još od 27. novembra. Takođe je i udeo pozitivnih (14,1%) najveći u zadnjih 15-ak dana.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

mi o omikronu ne znamo zato shto shta? ne verujem da laboratorije ne sekvenciraju, to je nemoguce. a da neshto ima u crnoj gori i okolo, a nema kod nas, koliko je to moguce, imajuci u vidu da nismo bash bastion mera i opreznosti :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

mi o omikronu ne znamo zato shto shta? ne verujem da laboratorije ne sekvenciraju, to je nemoguce. a da neshto ima u crnoj gori i okolo, a nema kod nas, koliko je to moguce, imajuci u vidu da nismo bash bastion mera i opreznosti :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

nemoj biti nestrpljiva. sad ce sokacki bozic, eto omija 

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

mi o omikronu ne znamo zato shto shta? ne verujem da laboratorije ne sekvenciraju, to je nemoguce. a da neshto ima u crnoj gori i okolo, a nema kod nas, koliko je to moguce, imajuci u vidu da nismo bash bastion mera i opreznosti :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

 

A gde sad da otkrivamo omikron kad je frka i oko struje..i Vucica opet neki ubijaju..i Gorana Markovica napadaju..i onaj jutjuber uhapsen..a i Bugari treba da naidju.

 

Ce ga otkrivamo tamo negde..posle Sv. Jovana

  • +1 1
Link to comment
 
nemoj biti nestrpljiva. sad ce sokacki bozic, eto omija 
a nisam nestrpljiva, chisto profesionalno gledam, ako nechega ima i moze da se izmeri, ja obichno i izmerim unsure.gif

ne verujem da sede i chekaju. ako ne sede i ne chekaju, dosad su ga i nashli..


edip@snarc. pa jeste, ranije su nam se i palile stvari po drzavi jednom dnevno, a sad vec dva puta nadan :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...