Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Stavljam ovde jer je vezano za upravljanje situacijom oko korone.
https://vojvodina.gov.rs/vesti/mirovic-odluka-skupstine-vo%D1%98vodine-o?id=104988&s=09

Наведеном одлуком је прекршен Закон о здравственој заштити и Статут АПВ и тиме унета конфузија у организацију дела здравственог система и то у најважнијој установи – Клиничком центру. Одлука је донета са нескривеним циљем да се изврши притисак на управу УКЦВ да сакрије незаконитости уочене у раду Клинике за инфективне болести, која је примала ковид пацијенте и након отварања нове болнице на Мишелуку, иако то није смела према здравственим прописима и упутствима.

Последица тога је, на основу стручног надзора, један број новооболелих пацијената који су били у контакту са леченима мимо упутстава, а да то нису знали, нити је знао део запослених јер није била означена тзв. црвена зона и нису примењивана друга епидемиолошка правила.

... Shiit has hit the fan

Link to comment

Koliko pratim vesti, ovaj omikron se kod nas ignorise poprilicno. To me plasi, jer nista ne rade po pitanju toga i zabole ih. Nije neko iznenadjenje ali svaka izjava tipa Nista strasno ce biti debelo placena zivotima ako krene lose sa ovom mutacijom 

  • +1 2
Link to comment

:covid19:

Celokupan stav naroda™ prema kovidu vec evo sad ce trecu godinu... me podseca na jednu anegdotu koju mi je cale pricao, jos iz sezdesetih.

Imali nekog lika u razredu koji se tek doselio sa sela, i odgovara geografiju... pita ga uciteljica - Jovice, kad je na nasoj polulopti leto, koje je godisnje doba na juznoj?

'Ta zdra'o ja znam, to tamo kod nji'.'

Edited by Plajvi
  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
5. dan uzastopno broj na respiratoru raste

Логично..
Повећава се број слободних респиратора, па сад добијају шансу и они који је не би добили ономад кад је била гужва..
Ко је пажљиво пратио бројке, могао је да примети да је број пацијената на респираторима једно два месеца био 270-280..
Очигледно је то цифра коју је здравствени систем зацртао као плафон, односно преко које се није хтело ићи..
Link to comment

Za respiratore, lepo je rekao anesteziolog Udovicic sa VMA, to sto se kao navodi broj u medijima, to racunaju bas intubirane, a broj drugih koji zahtevaju druge forme mehanicke ventilacije se ne da ni izbrojati

 

Npr full face maska, to je korak ispod respiratora, a tog broja nigde nema.. niti realno ko bi se pa bavio time 

  • +1 2
Link to comment

Još na početku korone, meni je ona bila sumnjiva[emoji769] po pitanju iključenosti u trenutna kretanja u nauci.
Par izjava je govorilo da je tako.
Pa je imala onu priču kako je preležala koronu, a dobila je kako ona misli, od dece koja joj se igraju pod prozorom ili terasom..







... Shiit has hit the fan

Link to comment
2 hours ago, Sammael said:

https://rs.n1info.com/vesti/gligic-ptice-su-inkubatori-za-koronavirus/

 

1) ZAŠTO neko nju uopšte bilo šta više pita?

2) U pare da će sad neko da krene da truje ptice.

 

Pritom širenje virusa među pticama uopšte nije zabeleženo.

 

Quote

 

Animals reported infected include:

- Companion animals, including pet cats, dogs, and ferrets.
- Animals in zoos and sanctuaries, including several types of big cats, otters, non-human primates, a binturong, a coatimundi, a fishing cat, and hyenas.
- Mink on mink farms.
- Wild white-tailed deer in several U.S. states.

 

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/animals.html

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Frank Pembleton said:

Još na početku korone, meni je ona bila sumnjivaemoji769.png po pitanju iključenosti u trenutna kretanja u nauci.
Par izjava je govorilo da je tako.
Pa je imala onu priču kako je preležala koronu, a dobila je kako ona misli, od dece koja joj se igraju pod prozorom ili terasom..







... Shiit has hit the fan
 

 

Pa da, prvi onaj njen intervju na N1 je bio baš čudan.

A zapamtio sam i kad je u avgustu nipodaštavala deltu:

(Danas) Gligić: Četvrti talas neće biti teži od prethodnog, ne treba nam treća doza

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...