Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

chisto statistichki ima razloga zashto ljudi odlaze u penziju. pa onda nekog ima smisla i da pitash neshto, a cheshce da ne. a doba je takvo da svako mora biti eksploatisan svojih vorholovskih 15 minuta dry.png

plus kod nas stari ljudi chesto ni nemaju s kim ni da progovore. ali to treba da mislimo mi zamalo stari ljudi hihi.gif

mislim to je kao da sad mog oca intervijuishu na temu kopanja u jadru i raspada kolubare, chuli bismo tonu odlichnih tehnoloshkih informacija, od kojih su neke opshti principi, neke praistorija, a ostalo bi i sam morao dobro da se obavesti. nesreca je shto taj pogadja sve stavke o kopovima i jalovini i zagadjenju, jer su idioti koji vode sistem bezvremene neznalice, mogu da useru sistem sada, isto kao shto su mogli 1962, da ih je neko pustio. mislim, zashto li nije :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

ojebemti vishe kad je dosta :isuse: :ph34r:

 

nije bila zdrava, niko nije zdrav, ta pricha o zdravim ljudima kojima se nishta nece desiti nas koshta preskupo, trebalo je da chuvamo sve, da bi sachuvali slabe :sad:

 

mi ne znamo ko je slab :dry:

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
Moze neko da mi kaze da li postoje neke posebne kovid odredbe za ulazak u Srbiju za gradzane EU (vakcinisane)?
Hvala
ako ideš kolima nema

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

MSD je naziv koji Merck koristi van SAD i Kanade, dakle u pitanju je pilula molnupiravir, koja po finalnim rezultatima ispitivanja smanjuje rizik od hospitalizacije ili smrti za 30%.

Link to comment
23 hours ago, gospa buba said:

nije bila zdrava, niko nije zdrav, ta pricha o zdravim ljudima kojima se nishta nece desiti nas koshta preskupo

Fazon nema zdravih, samo nedovoljno ispitanih.

Link to comment

Dok nam se ne rasiri omikron, cini se da opada ovaj talas. 

Bas sam razmisljala da od svih nevakcinisanih koje znam samo jedna osoba se nije deltom zarazila. Sve sam premotala po glavi. Jednu jedinu nevakcinisanu znam da je preskocila korona 

Link to comment

Kod mene skroz drugacije, veliku vecinu ih je obislo a otkako sam ja izasao iz izolacije pre skoro mesec dana, kao da je sve stalo i ne znam bukvalno nijedan novi slucaj zarazavanja od poznatih mi ljudi, ni vakcinisanih ni nevakcinisanih. Jeste Mitrovica mala ali kao da sam ja zakljucao koronu ovamo, daj Boze da tako i ostane.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

Ljudi kako je zvanično kod nas,ako si vakcinisan 100% bolovanje, ako nisi 65%. To je zvanična informacija ili samo nešto što poturali po TV-u ?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
20 hours ago, vememah said:

MSD je naziv koji Merck koristi van SAD i Kanade, dakle u pitanju je pilula molnupiravir, koja po finalnim rezultatima ispitivanja smanjuje rizik od hospitalizacije ili smrti za 30%.

 

Postoje dva Mercka:

 

američki Merck (https://www.merck.com/ ) - Merck & Co., Inc. sa sedištem u Kenilworthu, New Jersey, koji van SAD i Kanade koristi naziv MSD; i

nemački Merck (https://www.merckgroup.com/en) - Merck KGaA, sa sedištem u Darmstadtu, Nemačka, koji u SAD i Kanadi koristi naziv EMD ili EMD Chemicals.

 

Američki Merck je izvorno bio ogranak nemačkog Mercka do 1917. godine, kada su ga nacionalizovale SAD. Georg Merck ga je ponovo kupio na aukciji 1919. godine, ali su kompanije ostale razdvojene do danas. Inače, obe kompanije su giganti u farmaceutskoj industriji, s tim da je američki Merck veća kompanija (48 milijardi USD revenue i 74.000 zaposlenih vs 17,5 milijardi USD revenue i 57.000 zaposlenih). Nemački Merck je i jedna od najstarijih kompanija u Nemačkoj, osnovan je 1668. godine, tj. pre 353 godine.

  • Hvala 1
Link to comment
Ljudi kako je zvanično kod nas,ako si vakcinisan 100% bolovanje, ako nisi 65%. To je zvanična informacija ili samo nešto što poturali po TV-u ?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


To je preporuka Vlade.
Uglavnom svi tako urade.
Znam za jednu firmu koja to ne radi, ali vlasnik i bez korone maltretira zaposlene i ranije bio osetljiv[emoji769] na bolovanje zaposlenih.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...