Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Direktor Infektivne klinike dr Goran Stevanović nakon sastanka direktora kovid bolnica sa ministarom zdravlja Zlatiborom Lončarom:

Quote

Doktor Goran Stevanović je u izjavi nakon sastanka naveo da su bolnička mesta na granici popunjenosti za kovid pacijente.

"Drugim rečima, imamo obezbeđena mesta za 24 sata i nešto više, iza toga moraju da se otvaraju novi kapaciteti", rekao je Stevanović.

Ukazao je da se priliv pacijenata danima ne smanjuje i da je dalje veliki priliv pacijenata koji zahtevaju ozbiljnu terapiju, hitan prijem i primenu velikih količina kiseonika, kao i da raste broj prijema u jedinice intenzivne nege.

"Sve zajedno govori u prilog situaciji koja je na granici koju može da izdrži zdravstveni sistem", poručio je Stevanović.

Naglasio je da je primetan veliki broj sve mlađih pacijenata sa težim kliničkim slikama.

"I dalje jedan broj njih dolazi nakon sedam, osam ili čak deset dana samolečenja u kućnim uslovima", naglasio je Stevanović.
...
Naglasio je da su svi rukovodioci kovid bolnica na sastanku zaključili da treba da se uputi apel i pokrene inicijativa da vakcina protiv kovida postane obavezna za zdravstvene radnike.

"Time bismo prvo zaštitili same zdravstvene radnike, zatim bismo povećali stepen zaštite samih pacijenata i onih koji se leče od kovida i onih koji ne leče od kovida, a dali i jedan dopunski zamah daljoj vakcinaciji stanovništva", naveo je Stevanović.

Na pitanje koje bolnice će sledeće ući u kovid sistem, budući da su skoro popunjeni postojeći bolnički kapaciteti, Stevanović kaže da se "Selters" priprema da uđe u kovid režim.

"Mi smo na granici popunjenosti kapaciteta intenzivnih nega, 'Selters' se priprema da uđe u sistem kovida najbrže moguće, odnosno kada bude bila potreba. To će najkasnije da se desi u petak. Ostale bolnice, Čačak, Novi Pazar, već imaju pripremljene kapacitete koji su u spremnosti da se odmah startuju kako bude rastao broj prijema", rekao je Stevanović.

Ukazao je da svaka od regionalnih bolnica ima još neko odeljenje ili dopunskih kapaciteta koji su spremni.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4314257/stevanovic-kovid-bolnice-sastanak.html

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

 

Ja evo mesecima unazad, zapravo godinu dana unazad, vidjam vrlo mlade ljude sa maskama na ulici cak i u ona vremena pauza u epidemiji kada (cak) ni ja nisam nosio masku na otvorenom. Dakle ima savesnih (u smislu da vrv. paze na nekog hronicnog bolesnika kojeg imaju u domacinstvu. Vidjam i roditelje a decom po ulici, svi pod maskama. Dakle tacno je, mnogo mladi su govna™ jer vecinu zabole dupe za uzrocno-posledicne veze, znaju da niece da im bude nista ako zakace - ali ima i mladih koji su svesni situacije, poseduju empatiju i razum, stite druge od sebe.

 

Sa druge strane, vidjam i matore koje zabole za sve, sede po kaficima i nadvikuju se sa ispisnicima, jer misle da imaju superiornu genetiku i bole ih djordje za medicinare kojima ce pasti na teret.

 

Ljudi su govna, realno, neki ljudi su sjajni i dobri takodje, pozrtvovani - diversiti na delu sto bi se reklo. Pa ajde da zivimo svi u istom loncu, i govna i dobrice. Ono, nije da je prvi put, to mesanje valjda krece kada se covek rodi.

 

Ima i mladog sveta koji ima neku boleštinu, na primer astmu, to je često kod dece. Ćerka moje drugarice, maturantkinja religiozno nosi masku iz tog razloga.

  • +1 1
Link to comment

Jbte, tu je potpuno nestala sramota.
Kao da 5 puta nisu objavljivali pobedu...
A šta su mislili da će se dogoditi...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Pa eno, lepo kaže reklama, naučili smo da jedan dobijen  rat ne znači da smo pobedili u ratu. :fantom:
reklama posle n dobijenih ratova i punih godinu dana ne znachi da dobijen rat? pa kako srbininu u zavrzlamu da nagurash uglavu :unsure:

ovaj hobit kuka, ali koga to ineresuje :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

S oproštenjem, ko hobita šljivi i ko mu opšti s materom. Oni posle godinu dana i dalje nešto kukaju i apeluju. Ako do sad nisu uvideli da ih niko ne zarezuje od onih koji donose odluke, onda jbg.

Lepo, nek svi daju ostavke pa nek narod lepo igra kolce, ide na utakmice i pocrka, za bolje i nije.

 

Link to comment

taj visak energije, koji ta raspevana i razigrana mladjarija se mora po kratkom postupku sankcionasati drustveno-korisnim radom u kovid bolnicama. 

mislim, imaju energije, vremena, a korona im ne moze nista. dakle...

Edited by Ros
  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Aaa to ona ekipa zbog koje ne mozes da spavas leti?
Ti si blizu Studenjaka?
Postavila sam bila negde taj partybreaker, ovo valjda
 

 


Ne znam kakva je to vrsta "bunta" i sta je u glavama njihovim.
 

 

da, mi smo odmah pored studenjaka, sa tom ekipom se vodi pravi rat

Link to comment

Juče su bili ispod 50. Kao i za sva druga manja mesta pitanje je da li postoji kontinuirano obrađivanje rezultata ili se ono odvija u naletima.

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...