Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, Svarog said:

Iiiii... Eto nama ekipice koja preko veze nabavlja a zatim i povoljno valja potvrde o vakcinaciji. 

evo sad sam čula na vestima da su uhapsili još jednog volontera na istom mestu kao i prošli put, pravio lažne potvrde o vakcinaciji. ko zna koliko ih je neprovaljenih...

 

sinoć sam prošla gradom, od 10 do ponoći, od dorćola do vuka, pa bulevarom do terazija. srela sam tri ljudska bića, tri psa i jednu mačku. bilo je kao u onoj pesmi kud idijota. ne mogu da kažem da mi nije prijalo. možda su po vikendicama...

 

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, slepa živana said:

evo sad sam čula na vestima da su uhapsili još jednog volontera na istom mestu kao i prošli put, pravio lažne potvrde o vakcinaciji. ko zna koliko ih je neprovaljenih...

 

sinoć sam prošla gradom, od 10 do ponoći, od dorćola do vuka, pa bulevarom do terazija. srela sam tri ljudska bića, tri psa i jednu mačku. bilo je kao u onoj pesmi kud idijota. ne mogu da kažem da mi nije prijalo. možda su po vikendicama...

 

 

34 minutes ago, Sammael said:

Meni je jezivo kad uveče ne vidim nikoga na ulicama, to prosto nije moj Beograd.

beograd ko cirih. postali smo svet. :D

  • Haha 1
Link to comment
7 hours ago, Misko said:

Pametan čovek pogleda GSP prevoz u Beogradu i ne treba da gleda ni Kopaonik, ni Ugostiteljske objekte. Koliko god Vesićev apeg bi neiskren i sa ko zna kakvim namerama, isti ima osnova. Problem je što ga iznosi čovek koji je direktno odgovoran za organizaciju javnog prevoza u BGD koje je mesto najdirektnijeg kontakta velikog broja ljudi u malom zatvorenom prostoru na period od 60-90 minuta koliko je potrebno da se pređe jedna autobuska linija, i tako po više puta dnevno, u svim delovima grada. Pa vi izračunajte koliko broj ljudi dođe u kontakt sa virusom i koliko puta u toku dana. 

 

kopipejstovao sam komentar, ima i u ovome itekako istine..da ne pricam o Jurama i drugim fabrikama..zato treba zatvoriti sve..neposteo je i neeticno istresati se iskljucivo na ugostitelje, kao da su oni glavni, ili cak jedini izvor zaraze..da ne pricam o objektima koji postuju mere, a ima ih, i em gube zaradu bas jer oni medju retkima to rade, em ih ztvaraju, normalno da pizde...

 

Vrhunska ideja, mada imam jednostavniju, pobiti sve i onako se svodi na isto, ali da malo skratimo muke od umiranja od gladi.

Link to comment

Dobor,a sta bi  onda, nemoj mi samo reci kako su ugostitelji glavni problem, a Jura npr nije..sta,kao ugostitleji nece gladovati?

Edited by Misko
Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Vrhunska ideja, mada imam jednostavniju, pobiti sve i onako se svodi na isto, ali da malo skratimo muke od umiranja od gladi.

 

Juce i danas je u Zari u Knez Mihajlovoj ulici i ispred nje bila veca guzva nego sto sam video u bilo kojem lokalu otkako je korona pocela. Ovo sto Misko pise ima smisla, osim ako ne mozes da isporucis neko istrazivanje koje jasno pokazuje da je zarazavanje vece u restoranima i kaficima nego na svim ovim mestima koja su uredno otvorena. Naravno, bilo bi zaista previse traziti od vlasti da je uopste narucila, kamoli da ima bilo kakvo istrazivanje koje bi se bavilo time gde su u Srbiji najvece tacke prenosa virusa i u kolikim procentima ucestvuju u zarazavanju. Ovako se sve svodi na otvori-zatvori-otvori-zatvori, zatvaraj sve, ne zatvaraj nista, otvori ko se buni, zatvori za koga me boli kurac. I tako u krug.

 

Naravno da ce svako da se buni za sebe jer od maja meseca prosle godine drzava ne pokazuje ni minimalne znake logike u borbi sa koronom na koju bismo mogli da se oslonimo i da poverujemo da smo svi zajedno u nekom sistemu gde svako od nas mora i treba da doprinese.

  • +1 3
Link to comment
Just now, harper said:

 

Juce i danas je u Zari u Knez Mihajlovoj ulici i ispred nje bila veca guzva nego sto sam video u bilo kojem lokalu otkako je korona pocela. Ovo sto Misko pise ima smisla, osim ako ne mozes da isporucis neko istrazivanje koje jasno pokazuje da je zarazavanje vece u restoranima i kaficima nego na svim ovim mestima koja su uredno otvorena. Naravno, bilo bi zaista previse traziti od vlasti da je uopste narucila, kamoli da ima bilo kakvo istrazivanje koje bi se bavilo time gde su u Srbiji najvece tacke prenosa virusa i u kolikim procentima ucestvuju u zarazavanju. Ovako se sve svodi na otvori-zatvori-otvori-zatvori, zatvaraj sve, ne zatvaraj nista, otvori ko se buni, zatvori za koga me boli kurac. I tako u krug.

 

Naravno da ce svako da se buni za sebe jer od maja meseca prosle godine drzava ne pokazuje ni minimalne znake logike u borbi sa koronom na koju bismo mogli da se oslonimo i da poverujemo da smo svi zajedno u nekom sistemu gde svako od nas mora i treba da doprinese.

 

Ajde po hiljaditi put: trebalo bi da radi ono što mora da radi da bismo preživeli, znači privreda i propratne aktivnosti kao što je javni transport, uz sve rizike koje to donosi i koji su nužni. Kafići, Zara, teretane, kockarnice, butici, Kopaonik, Zlatibor ne podpadaju pod to o čemu pišem, njima država treba da pomogne da prežive od novca koji će doneti privreda. Normalno, kad imamo idiotske mere gde radi sve osim kafića je da će oni da se bune i ja bih se bunio.

 

 

Link to comment
7 minutes ago, harper said:

Naravno da ce svako da se buni za sebe jer od maja meseca prosle godine drzava ne pokazuje ni minimalne znake logike u borbi sa koronom na koju bismo mogli da se oslonimo i da poverujemo da smo svi zajedno u nekom sistemu gde svako od nas mora i treba da doprinese.

Upravo je to i jedini problem kod nas. Logika u donošenju i primeni mera, kakve god one bile, ima za rezultat i logičnije ponašanje druge (jebene) strane. Znaće šta da poštuju ili protiv čega da se bune. Ovako su svi (pa i ovde na forumu) nakurčeni i svako je svakom vuk. Za vlast imam opravdanje: oni ne znaju šta da rade, limitirani su u svakom smislu. Narod je pametniji, jedino pravi grešku što se inati na svoju štetu jer ovo je stvar zdravlja, ne politike.

Link to comment
7 minutes ago, Anonymous said:

Normalno, kad imamo idiotske mere gde radi sve osim kafića je da će oni da se bune i ja bih se bunio.

 

 

 

Upravo o tome se i radi, to je Misko i napisao ili sam ga bar ja tako razumeo. Dolazi lepo vreme, vec za ovaj vikend guzve u centru grada su bile nenormalne s kaficima i bez njih. Mislim, znamo svi vec mesecima sta bi bilo pametno i normalno da se uradi i nikom nista, samo se vrtimo u krug i prskamo od besa i nemoci. Ponovicu ono sto sam napisao pre godinu dana i ponovio toliko puta da sam sam sebi odavno dosadio - samo u se i u svoje kljuse, voditi racuna o sebi, izbegavati sve sto moze da se izbegne i ponasati se kao da se sve ovo sto se desava desava negde drugde, koliko god je to moguce. Sve ostalo je samo gubljenje vremena.

  • +1 1
Link to comment
Just now, harper said:

 

Upravo o tome se i radi, to je Misko i napisao ili sam ga bar ja tako razumeo. Dolazi lepo vreme, vec za ovaj vikend guzve u centru grada su bile nenormalne s kaficima i bez njih. Mislim, znamo svi vec mesecima sta bi bilo pametno i normalno da se uradi i nikom nista, samo se vrtimo u krug i prskamo od besa i nemoci. Ponovicu ono sto sam napisao pre godinu dana i ponovio toliko puta da sam sam sebi odavno dosadio - samo u se i u svoje kljuse, voditi racuna o sebi, izbegavati sve sto moze da se izbegne i ponasati se kao da se sve ovo sto se desava desava negde drugde, koliko god je to moguce. Sve ostalo je samo gubljenje vremena.

 

Misko je napisao da treba zatvoriti sve, pa sam se ja bunio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...