Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

27 minutes ago, decak Kejt said:

 

i bukvalno sam u fazonu - jbt, sad ako fasujem, to mi kao da sam poginula u maju 1945.

 

 

 

Samo sto je ovo kao da nije stalo 45 vec su se pickarali po ostrvima do 50te i onda bum eto koreje, nedo bog da spojimo i vijetnam i raspad sfrj

  • Haha 2
Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

ljudi su i dalje po planinama, to nece prestati, ceo februar i mart se vade deca iz shkole da bi se zimovalo, to je tako i pre korone i bez korone. nije shkola vazna nikad, samo im ovih godinu dana remeti lichne planove (hajde da izuzmem skroz malu decu). ali sedmaci su na planini. kad se vrate pa se zatvore shkole, onda ce da se skichi da je nechovechno da se gubi obrazovanje i krnje mladi zivoti. nemojte da zaboravite s kim imamo posla po beogradu i gradovima.

sent from bubamoto
 

 

U Paracinu upravo objavljeno da se prelazi na onlajn nastavu

 

 

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

U pravu si, odoh ja sa ove teme da ne bih izgubio zivce. Kuku necemo nikad biti vakcinisani, kuku kad cemo da budemo vakcinisani, kuku ja nisam vakcinisan, kuku ja sam vakcinisan, kuku da li radi vakcina, kuku koja vakcina bolje radi, kuku sto sam primio ovu a ne onu, kuku sto sam je uopste primio, kuku kad cu da primim sledecu, kuku stigao mi samo SMS a nije i mejl, kuku stigao mi mejl a nije SMS, kuku nije mi stiglo nijedno, kuku stigla mi oba, kuku hoce li me vakcinisati nesto me grebucka grlo, kuku grebucka me grlo od vakcine, kuku izasla mi modrica, kuku nije mi izasla modrica, kuku imam antitela, kuku nemam antitela a juce sam primio vakcinu, kuku _______________ (popuni citko stampanim slovima)...

 

Jos jedan krug kukanja oko mera moze i bez mene da prodje.

 

Šteta. Dešifrovao si nam samo Britaniju. Nije ni to za baciti, ali da si ostao još samo 2 minuta i potrošio ih na gledanje grafikona, pa da nam rastumačiš sve uzroke i sve posledice svega vezanog za koronu.

 

Koja je poenta takvog pisanja? u Evropi skoro svuda rastu brojevi, a samo u UK i još par dražava brojevi i dalje naglo opadaju. Ali jok, ti si za 20 sekundi gledanja grafikona sve bitne činjenice pohvatao. I znaš da je to tako zbog vakcinacije. npr UK su primili 3x manje vakcina od Izraela. a npr u tom Izraelu brojevi ipak trenutno stagniraju/blago rastu

 

 

 

 

Link to comment
56 minutes ago, Joe D said:

a sto ne bi pitao one kojima je to spasilo zivot da li je bilo nepotrebno? oko cega sve ovo zajebavanje poslenjih godinu dana oupste po tebi?

Ne pada ti na pamet da bi taj tip zaključavanja u Srbiji značilo itekako mnogo izgubljenih života. Imate li vi blagu predstavu koji procenat ljudi u Srbiji može da radi od kuće? Zatvaranje kafića i noćni policijski je jedno. Zatvaranje svega sem hitnih službi je nešto sasvim drugo.

Sem toga, zatvaranje utiče i na zdravlje. Zatvaranje vakcinisanih po danu definitivno više života odnosi, nego što sačuva.

Link to comment
12 minutes ago, duma said:

Ne pada ti na pamet da bi taj tip zaključavanja u Srbiji značilo itekako mnogo izgubljenih života. Imate li vi blagu predstavu koji procenat ljudi u Srbiji može da radi od kuće? Zatvaranje kafića i noćni policijski je jedno. Zatvaranje svega sem hitnih službi je nešto sasvim drugo.

Sem toga, zatvaranje utiče i na zdravlje. Zatvaranje vakcinisanih po danu definitivno više života odnosi, nego što sačuva.

ne pada mi na pamet, zato sto je sviranje kurcu. kako utice na zdravlje ovo sto nam se desava od jesenas? spasi ove koje boli kurac, baci pod autobus ove sto su ugrozeni. zajebite me s tim pricama, sve smo vec videli u ovih godinu dana. 

Edited by Joe D
Link to comment

Jebi ga nekom je peak u lockdownu ipak neka pozitiva, drugi ne nauči da gleda dalje iza sledeće dve nedelje... ima nešto i u tome da je B117 zarazniji i da kad se uđe u peak onda će pričati ko iz njega izađe. Novembarskih 8000 je bila posledica kombinacije većeg kretanja stanovništva tokom letnjeg opuštanja i otvaranja škola u septembru, oktobarskog širenja po fabrikama, preduzećima, prodavnicama, kafićima, apotekama... Posle se još neko pita odakle je ta smrtnost u decembru? Neko to želi da prođe opet u maju? Stavite se u kožu medicinara ili prosto uđite na par sati u plastične bele skafandere.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

Mogao bih da se zakunem da je malopre na sajtu B92 bila vest da je zaraženo više od 4500, sad vidim da su smanjili na 3866. :mellow:

 

4508 je ukupan broj umrlih ispisan većim fontom na covid.rs. Možda je neko zabrljao pri prepisivanju, tim pre što ne nalazim da je iko od drugih medija preneo taj broj.

 

eb8DElu.png

Link to comment
5 hours ago, omiljeni said:

 

Šteta. Dešifrovao si nam samo Britaniju. Nije ni to za baciti, ali da si ostao još samo 2 minuta i potrošio ih na gledanje grafikona, pa da nam rastumačiš sve uzroke i sve posledice svega vezanog za koronu.

 

Koja je poenta takvog pisanja? u Evropi skoro svuda rastu brojevi, a samo u UK i još par dražava brojevi i dalje naglo opadaju. Ali jok, ti si za 20 sekundi gledanja grafikona sve bitne činjenice pohvatao. I znaš da je to tako zbog vakcinacije. npr UK su primili 3x manje vakcina od Izraela. a npr u tom Izraelu brojevi ipak trenutno stagniraju/blago rastu

 

 

Zamisli, restriktivne mere vremenom smanjuju broj zarazenih. Sokantno. Kako mi samo to ranije nije palo na pamet? I sta predlazes? Da sledimo svetli primer autora nova dva soja, britanskog i skotskog, pa da sledeca (najmanje) tri meseca zavrsimo u lockdown-u i to tako sto cemo tek posle mesec dana poceti polako da silazimo s brojevima? To je nerealno i nece se desiti u Srbiji. I ne treba da se desi. Na koju foru mislis da mozes da ubedis stanovnistvo Srbije da ih se zatvori na neodredjeno vreme a da efekte toga osete tek posle mesec dana? Mi smo letos imali demonstracije na najavu da ce se mozda Vucic odluciti da nas zatvori za jedan vikend, zamisli sta bi se desilo da sada neko izadje i najavi zatvaranje svega s neogranicenim trajanjem.

 

 

Link to comment

E, ovako se smisljaju i sprovode mere u Srbiji. Sve cemo zaista da zatvorimo a sve ce da radi do 18 casova. Kompromis, bato.

 

Kompromis bi se ogledao u tome da se za vikend pred nama zaista zatvori sve osim prodavnica prehrambene robe, apoteka i pumpi, dok bi se radno vreme ugostiteljskih i drugih objekata ograničilo na 18 časova.

  • Haha 1
Link to comment

Mali bizzar iz života kišnih glista: naš top menadžment danas odlučio da od ponedeljka SVI dolazimo na posao (do sada je bilo pola pola, rotacija da u open spejsu bude što manje ljudi).

:lolol:

Razmišljam da uzmem neplanirani godišnji odmor na dve nedelje, dok astrozeka ne proradi... 

Edited by pt 2.0
  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...