Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, harper said:

 

Sa stanovista javnog zdravlja i borbe protiv korone to sto si ti uspeo da imas lekarski pregled ne menja nista. Naravno da je to neka korist ali korist se meri po tome kolika je cena za nju placena i koliko je ljudi placa. Drasticne mere su bile neophodne dok nismo imali vakcinu, sada sve napore treba usmeriti da se na ove ili one nacine ubedi sto je moguce veci broj ljudi da se vakcinise sto je pre moguce. Najlakse je reci da ljudi treba da promene svoje ponasanje i da se prilagode novonastalim okolnostima ali to nije realno, govorimo o 7 milijardi ljudi koji su ceo dosadasnji zivot ziveli drugacije od onoga sto se danas od njih zahteva. Stotine miliona njih rade poslove koji zavise od ljudskih kontakata, putovanja, komunikacije s velikim brojem ljudi. To moze da se stavi na cekanje na par meseci ali je u medjuvremenu postalo jasno da mi uopste ne govorimo o par meseci vec o vremenu neizvesne duzine trajanja.

 

kako nesto sto spasava zivote ne menja nista sa stanovista javnog zdravlja? ovde u uk se citava strategija borbe protiv kovida zasniva upravo na tome da se sto vishe zastiti i odrzi funkcionisanje zdravstvenog sistema i oko kovida i mimo kovida. i bas zato imamo i drasticne mere i brzo vakcinisanje evo vec tri meseca - hocu reci, nije ili jedno ili drugo nego oboje jer se na taj nacin smanjuje ne samo broj smrti od kovida nego i broj smrti zbog kovida koji uopste nije zanemarljiv.

 

 

i da dodam jos i mali privatni rant (nevezan za ovo gore nego za raspravu od ranije) - najbolji majndfakmi je kad ljudi koji od mera postuju samo maske u prevozu i maksiju (jer zarazavanje je samo tamo gde bas oni ne idu) nama koji godinu dana nismo otisli ni u kafic ni u shoping ni na koncert ni na bilo kakvo okupljanje nego sedimo kuci i pizdimo, nabacuju da treba da mislimo o njihovom mentalnom zdravlju! :ph34r:

 

Link to comment




Овде на форуму неки имају отклон од реалности па мисле да се затварањем све решава. Да је тако не бисмо прошло лето имали шта смо имали. Било каквим затварањем одлаже се само оно неизбежно а то је или ћемо имунитет стећи кроз заражавање или кроз вакцинисање. Вирус неће нестати. Тако да ништа не значи затварање ако га не прати обавезна вакцинација становништва по етапама.

 
Da se poštuju mere koje su već na snazi. Mada su i one prilično rigorozne kad bi se poštovale. 

Sami sebi odgovarate i uskačete u usta, nigde nije raja navikla da razmišlja "po ceo dan svaki dan" već da ide po liniji zakona. Ako vama teško pada neko noćno zatvaranje, neprekidno nošenje maski i smanjenje socijalnog života onda to неизбежно može da bude galopirajuće. Solidarnost nije samo ekonomska varijanta već i društvena odgovornost, sad je problem da ni1 država nema smisla ni za jedno ni drugo ali o tom potom...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
47 minutes ago, harper said:

 

Za par meseci bi ljudi poludeli od toga.

evo mi smo zatvoreni bas tako puna tri meseca. cak ne sme niko ni u kucu da ti dodje niti kod koga da odes. vidjamo se na zumu, izadjemo sat okokuce da prosetamo i to je to. i jos nismo svi poludeli.

 

neki jesmo al lecicemo i to kad prodje ova frka.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, maharaja said:

Meni je neverovatno da se uopšte spominje zatvaranje škola dok prethodno nije sve ostalo zatvoreno. Škole moraju da se zatvaraju poslednje, kad ništa drugo ne preostane, i moraju prve da se otvaraju.

 

I da, nastavnici moraju biti prioritetna grupa za vakcinaciju.

 

Pa kako ih zatvoriše u novembru (sem vrtića i osnovne od 1-4. razreda), kad ništa drugo nisu zatvorili? Tako i sad treba da urade, deca od 5. osnovne mogu i sama da budu kod kuće. 

Kao što sam već pisao, školarci najmanje poštuju mere, i virus prenose na roditelje i dalje... uostalom, svuda u Evropi gde su ponovo otvorene škole je za par nedelja porastao broj zaraženih. Nije to samo što se ide u škole, nego deca idu i po prevozu, neretko baz maske... 

Link to comment
14 minutes ago, adam said:

evo mi smo zatvoreni bas tako puna tri meseca. cak ne sme niko ni u kucu da ti dodje niti kod koga da odes. vidjamo se na zumu, izadjemo sat okokuce da prosetamo i to je to. i jos nismo svi poludeli.

 

neki jesmo al lecicemo i to kad prodje ova frka.

 

Covece, pricamo o lockdownu. Ni meni niko od prijatelja i poznanika nije usao u kucu ne pamtim otkad, kakve to veze ima s bilo cim.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Michael Krueger said:

 

Pa kako ih zatvoriše u novembru (sem vrtića i osnovne od 1-4. razreda), kad ništa drugo nisu zatvorili? 

Upravo sam i naglasio vrtiće i niže razrede. Kada su niži razredi u pitanju, problem je i to što deca ne mogu samostalno da prate nastavu, a ne samo da budu sama. Kod male dece definitivno je problem da budu sama.

Deca se mnogo disciplinovanije ponašaju u školi nego van nje, posebno kad su maske u pitanju. Što se tiče broja dece koja su zajedno, nikad se u školi ne komuniciraju sva deca međusobno, već po nekoliko njih. Išli ste valjda u školu. Sad ih je desetak po odeljenju.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, harper said:

 

Covece, pricamo o lockdownu. Ni meni niko od prijatelja i poznanika nije usao u kucu ne pamtim otkad, kakve to veze ima s bilo cim.

druze, i ja pricam o lokdaunu. mi smo u lokdaunu od 6og decembra. ne radi nista osim osnovnih potreba. deca ne idu u skolu (osim dece radnika koji moraju na posao, drzava izdala listu ko mora). ne rade shoping centri, kafane, pabovi, klubovi, teretane, frizeri, noktarnice, ne rade otvoreni tereni ni za sta - sve je zatvoreno. mozes da izadjes iz kuce da prosetas do sat vremena, da odes u nabavku, da odes kod lekara i na posao ako si tzv keyworker. nema okupljanja. mozes da se vidis s jednom osobom van ukucana i to na otvorenom i na dva metra razmaka. ne smes nikog da primis u kucu niti ko tebe osim majstora i to za hitne opravke tipa pukla cev pa poplava, nema krecenje i slicno. ne da odlucis da ti niko ne dolazi nego je zabranjeno.

Link to comment
3 minutes ago, adam said:

druze, i ja pricam o lokdaunu. mi smo u lokdaunu od 6og decembra. ne radi nista osim osnovnih potreba. deca ne idu u skolu (osim dece radnika koji moraju na posao, drzava izdala listu ko mora). ne rade shoping centri, kafane, pabovi, klubovi, teretane, frizeri, noktarnice, ne rade otvoreni tereni ni za sta - sve je zatvoreno. mozes da izadjes iz kuce da prosetas do sat vremena, da odes u nabavku, da odes kod lekara i na posao ako si tzv keyworker. nema okupljanja. mozes da se vidis s jednom osobom van ukucana i to na otvorenom i na dva metra razmaka. ne smes nikog da primis u kucu niti ko tebe osim majstora i to za hitne opravke tipa pukla cev pa poplava, nema krecenje i slicno. ne da odlucis da ti niko ne dolazi nego je zabranjeno.

Ужасно и непотребно.

Link to comment

a sto ne bi pitao one kojima je to spasilo zivot da li je bilo nepotrebno? oko cega sve ovo zajebavanje poslenjih godinu dana oupste po tebi?

Edited by Joe D
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Хетерија said:

Ужасно и непотребно.

Onako, da stoji sa strane dok donosiš procene

Porast umrlih u decembru 2020 u odnosu na prosečan decembar:

UK - 25%

Srbija - 97%

Link to comment
11 minutes ago, adam said:

druze, i ja pricam o lokdaunu. mi smo u lokdaunu od 6og decembra. ne radi nista osim osnovnih potreba. deca ne idu u skolu (osim dece radnika koji moraju na posao, drzava izdala listu ko mora). ne rade shoping centri, kafane, pabovi, klubovi, teretane, frizeri, noktarnice, ne rade otvoreni tereni ni za sta - sve je zatvoreno. mozes da izadjes iz kuce da prosetas do sat vremena, da odes u nabavku, da odes kod lekara i na posao ako si tzv keyworker. nema okupljanja. mozes da se vidis s jednom osobom van ukucana i to na otvorenom i na dva metra razmaka. ne smes nikog da primis u kucu niti ko tebe osim majstora i to za hitne opravke tipa pukla cev pa poplava, nema krecenje i slicno. ne da odlucis da ti niko ne dolazi nego je zabranjeno.

 

Jebo te. Neka, hvala. I sa tim imate izmedju 5 i 10 hiljada novozarazenih dnevno, sad sam pogledao statistiku.

 

edit: Plus vam je pik od skoro 60 hiljada bio u januaru, mesec dana nakon zatvaranja.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Jebo te. Neka, hvala. I sa tim imate izmedju 5 i 10 hiljada novozarazenih dnevno, sad sam pogledao statistiku.

 

edit: Plus vam je pik od skoro 60 hiljada bio u januaru, mesec dana nakon zatvaranja.

Суштина свега.

  • +1 1
Link to comment

ajde da zanemarimo na trenutak sitnicu da britanija ima 10 puta vise stanovnika i da im brojke zapravo padaju, a ne rastu kao ko nas. onda da, to je upravo sustina.

Edited by Joe D
  • Hvala 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...