Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, steins said:

Evo ga, ocekivani pad. Sutra predvidjam oko 3000, taman koliko treba da budemo na zelenoj grani


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

U cemu je caka?

 

Evo sad cuo neki roditelji iz skole oboje u bolnici, bili na Kopaoniku. Danas sam cuo a da nisam trazio za gomilu zarazenih poznanika.

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Hajd ovako da crtam:

 

Niko ne ide u kafić, ergo kafić se zatvori. Gazda mafijaš ostane bez zarade, ali ostanu i svi zaposleni koji u kafiću rade. Kako tačno rešavaš taj socijalni problem? Država svima da minimalac? Šta koj kurac neko u Beogradu ko iznajmljuje stan da radi s minimalcem, da se ubije? Da ne jede par meseci dok ovo ne prođe?

da se zadržim samo na ovome kada bi taj mafijaš gazda skontao da ne mora da ostane bez zarade i personal bez posla ako bi:

striktno i bez pardona poštovao ograničeno radno vreme, broj gostiju u lokalu, zaštitne mere, distancu među gostima što bi uključivalo da nema ljubakanja i svađama sa pljuvanjem u facu ne bi bilo problema da kafići i mogli da rade do nekog RAZUMNOG vremena. pod nerazumnim, u ovim okolnostima smatram radno vreme posle 22.

 

no, gazda mafijaš, smatra da je doakao kontroli ako zatvori lokal na vreme i otvori ga pola sata kasnije, ako misli da je dovoljno da se potplate kontrolori pa da zažmure i štošta drugo. 

 

zato, prijatelju, onaj kafedžija u resniku sa pet stolova(pomenu ga vesić) je kolateralna štete zbog onog na tašu.

 

da za bilo koju odluku bilo koje i bilo kakve vlasti uvek će se naći neki komentar / primer kako će neko da najebe zbog toga. i srce mi puca što će neki koji su spali na rad u kladionici, njihove perinovac gazde i dokoni klipai koji nemaju pametnija posla da ostanu na suvom.

 

šipak subprivreda kafići, restorani, kladionice i teretane.

Link to comment
2 minutes ago, Caligula said:

 

U cemu je caka?

 

Evo sad cuo neki roditelji iz skole oboje u bolnici, bili na Kopaoniku. Danas sam cuo a da nisam trazio za gomilu zarazenih poznanika.

Kod nas su neka deca sad na Kopu i doći će nazad na časove čim se vrate. 

Link to comment
1 minute ago, Joe D said:

ajde da zanemarimo na trenutak sitnicu da britanija ima 10 puta vise stanovnika i da im brojke zapravo padaju, a ne rastu kao ko nas. onda da, to je upravo sustina.

 

Kakve veze koliko vise stanovnika imaju? Padaju im brojke kad i svima, od druge polovine januara, sad ce se verovatno spasiti novog rasta ne zbog lockdown-a vec zbog toga sto su veoma uspesni u vakcinaciji. A i zasto bismo koristili bas britanski primer? Da nisu mozda nesto bili uspesni u apsolutnim brojkama pa da pratimo njihov svetli primer?

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, renne said:

a što ne bi mogli da izdrže?

Šta da je sad recimo vani neki minus od -30, pa da se ne može nigde, jer sve je zavejano

kako bi onda izdržali?

Ili da je neki rat, da meci fijuču sa svih strana, da nema sttruje, vode, ničega, kako bi onda izdržali

Sve se može, ali se neće

 

Teacher calling.

 

Al smo se mi cangrizavi matorci ostrvili na studenta Milosicu. Naravno da je socijalizacija vaznija kada si mlad nego sredovecan, energija, hormoni... 

 

I ne razumem analogiju sa zimom i ratom.

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

U cemu je caka?

 

Evo sad cuo neki roditelji iz skole oboje u bolnici, bili na Kopaoniku. Danas sam cuo a da nisam trazio za gomilu zarazenih poznanika.


i ja danas izbombardovana vestima o pozitivnima, troje iz vrlo bliskog kruga, i još ohoho kolega, poznanika itede

 

i bukvalno sam u fazonu - jbt, sad ako fasujem, to mi kao da sam poginula u maju 1945.

 

 

  • +1 5
Link to comment
Mogao bih da se zakunem da je malopre na sajtu B92 bila vest da je zaraženo više od 4500, sad vidim da su smanjili na 3866. :mellow:

Jeste. Ali je izmenjeno.
Mora da se napravi trend™


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
 
U cemu je caka?
 
Evo sad cuo neki roditelji iz skole oboje u bolnici, bili na Kopaoniku. Danas sam cuo a da nisam trazio za gomilu zarazenih poznanika.

Caka je da se smanji broj da bi sr izbegle dodatne mere, kakve god


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

 

Kakve veze koliko vise stanovnika imaju? Padaju im brojke kad i svima, od druge polovine januara, sad ce se verovatno spasiti novog rasta ne zbog lockdown-a vec zbog toga sto su veoma uspesni u vakcinaciji. A i zasto bismo koristili bas britanski primer? Da nisu mozda nesto bili uspesni u apsolutnim brojkama pa da pratimo njihov svetli primer?

 

ma daj bre nemoj pričati svašta :D

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Halvard said:

Mogao bih da se zakunem da je malopre na sajtu B92 bila vest da je zaraženo više od 4500, sad vidim da su smanjili na 3866. :mellow:

 

Nisi pažljivo slušao.

 

"Zaraženih u proteklih 24h moglo je biti 4500, ali zahvaljujući naporima Predsednika Vučića, ima ih samo 3866. Hvala Predsedniče!!!"

Edited by Dankan Ajdaho
  • +1 2
Link to comment

mislimm da je jedino rešenje d se uzdamo u se i u svoje kljuse. da ništa ne očekujemo od ove đubre-vlasti. da se samoizolujemo koliko možemo a ostalo svedemo uz maksimalan oprez.

žao mi je medicinara što moraju da istrpe želju za socijalnim kontaktima, adrenalin..........na svojim leđima.

Link to comment
2 minutes ago, djordje geprat said:

mislimm da je jedino rešenje d se uzdamo u se i u svoje kljuse.

 

 

Ma ovo vazi od pocetka.

 

Ali to je samo smanjivanje rizika, ne i eliminisanje ili makar svodjenje na mali rizik. O kasirkama, apotekarima i apotekarkama, medicinarima, vozacima gradskog prevoza i ostalima koji su neminovno izlozeni da ne govorim.

Link to comment
 
U cemu je caka?
 
Evo sad cuo neki roditelji iz skole oboje u bolnici, bili na Kopaoniku. Danas sam cuo a da nisam trazio za gomilu zarazenih poznanika.
ljudi su i dalje po planinama, to nece prestati, ceo februar i mart se vade deca iz shkole da bi se zimovalo, to je tako i pre korone i bez korone. nije shkola vazna nikad, samo im ovih godinu dana remeti lichne planove (hajde da izuzmem skroz malu decu). ali sedmaci su na planini. kad se vrate pa se zatvore shkole, onda ce da se skichi da je nechovechno da se gubi obrazovanje i krnje mladi zivoti. nemojte da zaboravite s kim imamo posla po beogradu i gradovima.

sent from bubamoto

  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...