Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Primedba od juče: preminula osoba od Covid19 za manje od 24h nakon prijema u bolnicu. Do prijema gotovo bez ikakve teške slike. Sin preminule osobe pozitivan, testiran na sopstveno insistiranje jer nema simptome.

 

Izgleda da cirkuliše neka galopirajuća varijacija.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Braća Strugacki said:

jednostavno je

 

kina ima nešto više stanovnika od srbije, a broj slučajeva je malo manji

 

sad lepo prodaju vakcine od 100usd+ po komadu, samo zato što su sačuvali ekonomiju zatvaranjem

 

izbor je vrlo lak, ili ćeš sam zatvoriti ili će te zatvoriti korona, a znatno je skuplje ovo drugo

 

To od 100 i kusur dolara je sviranje, prodaju je za reda 30 dolara.

 

Quote

China’s Sinopharm vaccine, which the European Medicines Agency (EMA) has yet to approve or even review, will reportedly cost 30 US dollars per dose, but could even reach 145 dollars when purchased in smaller quantities, DK group spokesman Zoltán Varga told an online press conference on Wednesday.

https://hungarytoday.hu/coronavirus-dk-chinese-vaccine-sinopharm-price/

 

Quote

Leading Chinese COVID-19 vaccine producers including Sinopharm and Sinovac will charge the government 200 yuan ($30.57) per dose...

https://www.globaltimes.cn/content/1210093.shtml

Link to comment
8 hours ago, Tsai said:

jbt sta je u glavi tim mentolima.. :isuse: sta

 

Na fejsu se u komentarima ispod vesti o pandemiji to najbolje vidi.

 

Mnogo vise antimaskerskih besmislica i "ljudi imaju pravo na svoje misljenje" debilarija nego glasova razuma. Jos ako objave vest o pola porodice koja je umrla od kovida, nalepi se ispod smajlija koliko i idiota u Srbiji.

 

Nocas u centru Zemuna grmi vatromet, mislim se evo neka slusaju oni nesrecnici koji se u bolnici 200 metara dalje bore za vazduh ispod maske pod pritiskom kako neko slavi rodjendan. Lekovito je i dize moral.

 

Treba imati razumevanja za ljude jbg, zeljni su ZIVOTA, ne treba histerisati.

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, renne said:

Ovi mentoli noćas opet pravili žurku, do tri sata su drndali i drali se kao manijaci

 iskreno, na bih imao ništa protiv da u ovakvim slučajevima interventna uleće i da ih sve polomi kao pičke.....mislim pre no što ih pohapsi i podnese prekršajne i krivične prijave

 

član 248. KZ

Ko za vreme epidemije kakve opasne zarazne bolesti ne postupa po propisima, odlukama ili naredbama kojima se određuju mere za njeno suzbijanje ili sprečavanje,
kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

 

sudovi bi ovde trebalo da zauzmu jedinstvenu praksu i da organizatora promptno šalju u zatvor na tri godine, a učesnike na godinu dana. ništa uslov, ništa novčana kazna, boli me kurac što ranije nisi osuđivan, što si otac maloletnog deteta (to bih uzeo kao otežavajuću okolnost), porodičan čovek isl.

 

 

Edited by Ted
  • +1 6
  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, Braća Strugacki said:

 

biće ineteresantno kada isplivaju fakture i kada se otvore tajni ugovori, ko je čima platio da dođe preko reda do vakcina

Tomo Nikolić uplatio avans pre otprilike godinu dana.

  • Haha 2
Link to comment

ja nemam ništa protiv, kad je nestašica, cena ode u nebo

 

po tom pitanju ne zameram ništa, koliko god da je plaćeno i čak iako je to urađeno iz pogrešnih razloga, opet ok

Link to comment
8 hours ago, Braća Strugacki said:

jednostavno je

kina ima nešto više stanovnika od srbije, a broj slučajeva je malo manji

sad lepo prodaju vakcine od 100usd+ po komadu, samo zato što su sačuvali ekonomiju zatvaranjem

 

izbor je vrlo lak, ili ćeš sam zatvoriti ili će te zatvoriti korona, a znatno je skuplje ovo drugo

Kad je Kina zatvorila ekonomiju? Zatvorili 1% države na par meseci. Mogla bi i Srbija bez većih problema da zatvori grad od 50.000 ljudi. Kina ima i mnoooogo jaču ekonomiju, pa je poređenje besmisleno.  

Nije mi jasno da neko ne shvata suštinsku razliku između Kine, Australije, Novog Zelanda i Srbije. Kina je zatvorena zemlja, a ove dve su izolovane, a sad i zatvorene. Ekonomski dobro stoje. Kod njih je zatvaranje izvodljivo i tehnički i ekonomski. 

Srbije ne može da se zatvori. Čak i da zabranimo ulazak državljanima koji imaju prebivalište u inostranstvu (i donose velike pare), Srbija ima veliki procenat ljudi zarađuje pare u inostranstvu, a ovde su im porodice i prebilavište. Neko misli da je za smanjenje nezaposlenosti zaslužniji fantastičan rast naše privrede, nego to što more ljudi radi u inostranstvu? Zatvaranje kafića za sva vremena je ekonomki neuporedivo manji problem od zatvaranja granica na par meseci.

  • +1 2
Link to comment

Kina je sve samo nije zatvorena zemlja.

Ne moraju s3 granice zatvarati na duže, dovoljno je ograničiti da niko ne može ućiu zemlju bez pcr testa ili potvrde o vakcini.

Da se ovde (u Srbiji, i Evropi) na vreme reagovalo i zatvorilo kako treba, svega ovoga ne bi bilo, i ekonomska šteta bi u mnogome bila manja nego sada.

 

  • +1 2
Link to comment

Ne znam kako je sada, ali do skoro je sigurno bilo da kada kreneš u Kinu treba ti mesec dana da stigneš gde si pošao. Prvo 14 dana karantin pri ulasku u državu, pa još 14 dana pri ulasku u provinciju. Sve o tvom trošku. Plus čas posla zaključaju grad na neko vreme, čim se pojave neki sluajevi. E sad da li su sa ovim analnim testovima popustili mere ne znam. Ovo je info od prijatelja koji je jesenas išao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...