Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

svi mi koji radimo u javnom sektoru znamo da se dosad nisu potezani naprednjaci da moraju a oni su u grupaciji da nisu ni strogo protiv nego prosto nece jer ne moraju

 

vrv ce doci do neke 'preporuke' clanstvu da moraju pa ce se broj vakcinisanih skoro udvostruciti

nadam se, kad ih vec uprezu za svoje interese nek bar 1 bude i za javno dobro (iako ce  i to da pretvore u sopstveni uspeh/interes al to sad nije bitno)

  • +1 4
Link to comment
23 minutes ago, maharaja said:

Ne znam, nigde nisam pronašao neko ozbiljno objašnjenje, sem da ljudi ne veruju u virus dok ne završe u bolnici.

https://www.slobodnaevropa.org/a/covid-19-ceska-drasticni-rast/31123129.html

 

Prvi talas Česi nisu ni imali, fabrike rade (npr. Škoda). Ti si bio tamo tokom početka pandemije prošle godine?

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Zato su Cesi i uzgojili ceski soj virusa, koji moze a i ne mora biti zajeban, nikad se ne zna. Normalno kad se virus siri medju populacijom jbg... tako ce se desiti i srpski soj, koji valjda nece nauciti da zaobidje odbranu kod nas vakcinisanih. Ako se misli da se vakcinacijom prestigne virus onda mora sve da se zatvori i vakcinise, tako su sve normalne zemlje uradile

 

  • +1 1
Link to comment

Dokle god ne bude u celom svetu dovoljan broj vakcina i ljudi koji će se vakcinisati u kratkom roku ovo sranje će biti tu i mutirati i maltretirati.

Kada će se  ovo desiti, verovatno ne još koju godinu.

  • +1 3
Link to comment
59 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa raste uvek posle uvođenja lockdowna. To samo kod nas u četvrtak uvedu neke nove mjere tipa prodavnica ne radi do 20h već do 19h, a već u subotu bude "opop zaravnjaliTM smo" i zaključi se da bi to bilo to, da nema potrebe da se više bilo šta radi osim da je korona još jednom pobeđena. Ali zato ćemo biti u top5 država sveta koje su najgore prošle u pandemiji.

 

 

O tome ti govorim. Nasi pricaju o lockdown-u za vikend ili u duzini trajanja od sedam dana, niko cak ni ne razmislja o necemu drasticnijem i duzem. To je mera eventualno za odlaganje i pomeranje, nije mera za resavanje. Jedini lockdown koji bi imao stvarnog smisla je onaj ko bi bio pracen munjevitom masovnom vakcinacijom, poceo odmah i zavrsio se desetak dana nakon sto je vakcinisano nekih 50-60% populacije. Koliko je to realno proceni sam.

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

Mali bizzar iz života kišnih glista: naš top menadžment danas odlučio da od ponedeljka SVI dolazimo na posao (do sada je bilo pola pola, rotacija da u open spejsu bude što manje ljudi).

:lolol:

Razmišljam da uzmem neplanirani godišnji odmor na dve nedelje, dok astrozeka ne proradi... 

 

Nemoj se razmišljati, uradi to. Ne postoji šansa da ne bude nekoliko zaraznih među kolegama.

 

3 hours ago, mlatko said:

moja skvo rezervisala u apoteci i posle par sati uradila za 20€, rezultat za 15 minuta

ili preko doktora, pa rezervišeš i (možda) džabe uradiš za par dana



priznaćeš da je tako nešto nemoguće pa čak i kontraproduktivno, do leta bar...

 

Koja zemlja?

Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

stvarno ne želim da vas ispizdim, ali čisto orijentacije radi:

 

:lolol: 

 

E taj tip bizarne priče sam pominjao, zapravo isto to samo drugo mesto. Nisam verovao da to može biti obrazac, mislio sam da je slučaj iznimne gluposti i obesti koji se ne ponavlja.

 

EDIT A taman pomislih da sam se dosta isfascinirao za jedan dan... Da je to to.

Edited by Hermetico
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...