Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Quote

 

U Vojvodini je u prethodna 24 časa registrovano 736 novoobolelih od koronavirusa, a samo u Novom Sadu 228, saopštio je Institut za javno zdravlje Vojvodine.

 

To je drastičan porast novoobolelih u odnosu na 28. februar, kada je u Vojvodini registrovano 408 novih slučajeva infekcije.

 

 

Link to comment
Ja mislim da je ovo, ona varijanta, "ja ne bih, ali eto dobri Kon kaže"...
 
Videćamo...
 
Iskreno, zatvaranje svega možda i ima smisla, ali da uvode policijski čas 24/7, nema smisla, osim ako nije našto drugo u pitanju što nema veze sa koronom...
Niko (normalan) ne želi/traži 24 sata, odavno je trebao noćno ograničenje da bude kao i skoro svugde u evropi. Od 21-22 pa do 5 najrazumnije, da se malo ograniči druženje/pijanke/navijanje po kućama. Bar toliko može da se uzdrži...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
19 minutes ago, steins said:

Lokdaun, pogotovo kad su blesavi srbi u pitanju, ima mnogo mnogo smisla.
Pitanje je kako će se taj lokdaun sprovoditi, mada kakogod da se sprovodi, negde će usporiti zaražavanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

kakva je situacija u bolnicama? stvarno je na rubu pucanja sve, kao prosle godine?

Link to comment

Ma gde bre pucanje, evo ga najavio izgradnju još jedne, jeste da ni u ovima nema ko da radi.

 

"Ono što je važno i što jeste nova ideja o kojoj smo razgovarali, zamoliću Vladu Srbije, premijerku Anu Brnabić i ministra finansija Sinušu Malog da izgradimo još jedno kovid bolnicu na severu Srbije, u okolini Novog Sada - rekao je Vučić u Sarajevu."

Link to comment

Ogromna, nepopravljiva šteta je napravljena onim divljačkim zatvaranjem prošlog proleća. Sad se kod gomile ljudi razvio instiktivni otpor ka samoj ideji bilo kakvog lockdowna i teško da bi se to promenilo sve i da ljudi padaju na ulici kao muve. Stvarno ne vidim kako bi se izvelo bez masovne represije, a to ne bi prošlo bez posledica.

Drugo, čak ni ovom sluđenom stadu od naroda ne možeš tek tako da prodaš priču da je na 8000 zaraženih i 60 umrlih dnevno sve OK i spremamo se za turističku sezonu, a na 3 puta manjem brojevima "pucamo kao zvečka". Dakle, verovatno se opet prikriva stvarno stanje, laž može da prođe milion puta, ali milion i prvi neće, čak ni u Srbiji. Jedino što se postiže je da krizni štab gubi i onu mrvicu preostalog kredibiliteta.

A ako im je nekakav "plan" da dizanjem panike ubrzaju vakcinaciju, bojim se da će samo postići suprotan efekat.

 

Sve u svemu, mislim da će opet biti nekakvog balansiranja i smuti-pa-prospi rešenja, koja će se opet menjati u hodu, dok verovatno svi ne dignu ruke od svega.

  • +1 4
Link to comment
7 minutes ago, Djuro said:

 

kakva je situacija u bolnicama? stvarno je na rubu pucanja sve, kao prosle godine?

Nije još, ali ide na gore.

Moja sestra uzela odmor, prvi posle 2019. posle cele godine rada u crvenoj zoni 4 kovid bolnice (Batajnica included). Onda je zvali da ipak dođe i odradi još nedelju dana u Bataji, jer otvaraju još četiri jedinice (mislim sa po 20 kreveta).

Rekla im da će otići na odmor, makar dala otkaz i klinički centar je ne video nikada više. Onda su je pustili ali da dođe ne od ponedeljka, nego dežurstva dan ranije (znači nema ni dva vikenda u tom nazovi odmoru).

Kad sam pitala "Zar nema neki raspored, rešenje,  napismeno da te upućuju na rad tamo i tamo, od kad do kad..." pa da se zna unapred- Nema! Zazvoni telefon i neki načelnik ti kaže, narednih mesec dana ideš u covid, brojke rastu, mora se, nema ko itd.

  • +1 1
  • Hvala 4
  • Tužno 2
Link to comment
3 hours ago, dùda said:

ono što rade lekari na vakcinaciji je smešno

eto im prilika da povuku sve sa biroa, a da one koji su stvarno lekari, pošalju gde treba

 

Moj "pregled" pred vakcinaciju:

"Temperaturu nemate". U formi konstatacije, ne pitanja. Bukvalno samo to, 10 sekundi, pečat, potpis, gotovo. Bukvalno je bilo ko mogao da glumi lekara za tu priliku.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
41 minutes ago, Caligula said:

Rade li skole po Evropi?

I mene to zanima.  

Znam da su u nekom trenutku u Fra zatvorili sve,  a ostavili vrtice i skole (mozda ne starije uzraste).  

U Grckoj su pustili skole nesto malo,  bile su zatvorene krajem godine,  isli malo,  i opet su online.  

Link to comment

  Stvarno ne razumem zašto ne zatvore škole, em je ova školska godina, realno, fijasko sam po sebi, em će u nekoj meri ublažiti porast zaražavanja, em im takva odluka ne može doneti nikakvu štetu, ni materijalnu ni po rejting.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Caligula said:

Rade li skole po Evropi?

U DK su radile škole za najmlađe. Uskoro otvaraju za ostale uz pojačano testiranje, da li će škole raditi odlućiće po rezultatima testiranja.

Edit: od ponedeljka pojedine školske ustanove u nekim regionima ponovo rade normalno.

Edited by maheem
Link to comment

I nakon 1 godine uzasa, mrtvih bliznjih, ponizenih, izmrcvarenih, pitam se jel stvarno nemoguce, u teoriji prvo, osmisliti planetarni plan zatvaranja na 14 dana, sa dobavljacima hrane, lekova i gudre u skafanderima, otkljucanim kablovskim i da se sa svim tim zavrsi za 15 dana, da virus nema gde. 

 

Nije humano jel, a ovo drkanje, mucenje i strahovanje bez kraja je humano?  nema tu kraja, jos par godina ce ovako, sad pricam s drugaricom kojoj zdrav kum umro od korone a zet jeeedva pretekao, pitam jel se vakcinisala kaze nije, mrzi je..oko mene retko ko hoce vakcinu..

 

 

 

  • +1 9
Link to comment

Nije moguće. Pre x vremena sam naveo koje sve službe i ljudi MORAJU da rade, to je bar 40% radne populacije. Nema ništa ni od kakvog planetarnog zaključavanja.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...