Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ovde umene se kretanje prilično ograničilo evo već 3-4 meseca i praćenje zaraženih organizuju lakše pa zatvaraju, smanjuju, podižu kad se parametri menjaju. Neki bazni orijentir je 50 zaraženih na 100.000 (Sardegna je 3 nedelje zaredom ispod tog broja i izašli su na belu zonu) dok se preko 250 zaraženih na 100.000 stanovnika prvo opštine pa onda regija ulazi automatski u crvenu zonu i škole obustavljaju rad. Uveli su neka 4 scenarija rizika koje računaju i procenjuju svake nedelje, komplikovano ali su se pomerili bar od prošlogodišnjeg nacionalnog zatvaranja. Inače (ako nije crvena zona) deca starija od 12 godina na max 50% jedna nedelja u školu, jedna kući što je polemično jer kako neki s razlogom kažu nema smisla držati zatvorene škole ako su šoping centri otvoreni radnim danima... kretanje dece preko dana ne možeš ograničiti a kad se smore pola dana u kući logično je da će hteti izaći negde da se sretnu, ispričaju a roditelji odahnu...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

Rade li skole po Evropi?

 

1 hour ago, Sandradjer said:

I mene to zanima.  

Znam da su u nekom trenutku u Fra zatvorili sve,  a ostavili vrtice i skole (mozda ne starije uzraste).  

U Grckoj su pustili skole nesto malo,  bile su zatvorene krajem godine,  isli malo,  i opet su online.  

 

Ovdje u francuskoj su skole otvorene, vrtici, osnovne i srednje skole. Visoke skole kao i inzenjerske su isto tako otvorene dok su fakulteti zatvoreni (on line nastava). Obavezna je maska za sve. 

  • Hvala 1
Link to comment
42 minutes ago, InvisibleLight said:

I nakon 1 godine uzasa, mrtvih bliznjih, ponizenih, izmrcvarenih, pitam se jel stvarno nemoguce, u teoriji prvo, osmisliti planetarni plan zatvaranja na 14 dana, sa dobavljacima hrane, lekova i gudre u skafanderima, otkljucanim kablovskim i da se sa svim tim zavrsi za 15 dana, da virus nema gde. 

 

Nije humano jel, a ovo drkanje, mucenje i strahovanje bez kraja je humano?  nema tu kraja, jos par godina ce ovako, sad pricam s drugaricom kojoj zdrav kum umro od korone a zet jeeedva pretekao, pitam jel se vakcinisala kaze nije, mrzi je..oko mene retko ko hoce vakcinu..

 

 

Problem s tim je što da čak i nekim čudom uspeš da izvedaš takav logistički poduhvat, posle toga nema dalje. Moraš da budeš apsolutno, 100% siguran da virusa više nema i neće ga biti, jer nakon takvih drastičnih mera, svaki sledeći pokušaj bilo kakvog zaključavanja dovodi do građanskog rata, bukvalno.

Uopšte ne sumnjam da se Vučić svojevremeno zaista nosio tom mišlju, kad je čak i on odustao, jasno je koliko je to teško sprovesti. 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, InvisibleLight said:

sad pricam s drugaricom kojoj zdrav kum umro od korone a zet jeeedva pretekao, pitam jel se vakcinisala kaze nije, mrzi je..oko mene retko ko hoce vakcinu..

Fenomenalno je to, moj drug planira svadbu i jedino što ih sprečava u tome su mere za koje se još nadaju da će se promeniti do zakazanog termina u maju.

Ma da im je samo palo na pamet kako nije pametno sad okupljati ljude i izlagati ih riziku, sve i da je dozvoljeno, jok. Sutra bi, samo da im dozvole.

Vakcinu naravno ne misle da prime ni on ni buduća žena, a ni familije im...

  • Tužno 2
Link to comment
9 minutes ago, Halvard said:

 

Problem s tim je što da čak i nekim čudom uspeš da izvedaš takav logistički poduhvat, posle toga nema dalje. Moraš da budeš apsolutno, 100% siguran da virusa više nema i neće ga biti, jer nakon takvih drastičnih mera, svaki sledeći pokušaj bilo kakvog zaključavanja dovodi do građanskog rata, bukvalno.

Uopšte ne sumnjam da se Vučić svojevremeno zaista nosio tom mišlju, kad je čak i on odustao, jasno je koliko je to teško sprovesti. 

Pa smisla nema uraditi to ako nije na nivou cele planete i da su ljudi unapred pripremljeni i obuceni za takav scenario ako jednom zatreba, da ne vezuju to ni za ijednu vladu i zadnje misli iste

Al ok, ima ljydi koji ne bi pristali, meni uvek bolje istrpeti 10x gori intenzitet sranja al da brzo prodje nego razvlaciti nesto manje frustrirajyce mesecima, godinama

Link to comment

Нама треба обавезна вакцинација. После сваког затварања следи отварање и раст броја заражених тако да ћемо се вртети у круг.

  • +1 4
Link to comment

 Baš me zanima koliko sad ima dnevno prijavljenih za registraciju na eUpravi. Smeo bih da se kladim da se ne dobacuje do trocifrenih brojeva, sve računajući one koji menjaju prijavu čekajući Godoa poziv.

Super je inače što nikako ne može da se uvede obavezna vakcinacija, a ne tako davno je moglo da se veliki deo populacija zaključa u kuću na mesec dana. 

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Halvard said:

 Baš me zanima koliko sad ima dnevno prijavljenih za registraciju na eUpravi. Smeo bih da se kladim da se ne dobacuje do trocifrenih brojeva, sve računajući one koji menjaju prijavu čekajući Godoa poziv.

Super je inače što nikako ne može da se uvede obavezna vakcinacija, a ne tako davno je moglo da se veliki deo populacija zaključa u kuću na mesec dana. 

Kod nas i hali danas duva promaja, nigde nikog, neudomnjene zeke skacu i cekaju 

Link to comment
35 minutes ago, Halvard said:

 

Problem s tim je što da čak i nekim čudom uspeš da izvedaš takav logistički poduhvat, posle toga nema dalje. Moraš da budeš apsolutno, 100% siguran da virusa više nema i neće ga biti, jer nakon takvih drastičnih mera, svaki sledeći pokušaj bilo kakvog zaključavanja dovodi do građanskog rata, bukvalno.

Uopšte ne sumnjam da se Vučić svojevremeno zaista nosio tom mišlju, kad je čak i on odustao, jasno je koliko je to teško sprovesti. 

 

Nije ni prosli pokusaj bio daleko od toga. Svi znamo koji je problem s merama i stvarno ne znam zasto vise uopste raspravljamo o tome. Od prvog jebenog dana nijedna mera nije doneta s obrazlozenjem koji je vezan za pandemiju, sve su donete zato sto On brine, On odlucuje, On preti, On strahuje, On zahteva, On razmislja, On sece, On se prenemaze i svira kurcu. Jos od leta prosle godine i one zurke koja je spontano napravljena kao reakcija na njegovo bahacenje, u ovoj zemlji vise niko ne veruje da se jedna jedina odluka u vezi s koronom donosi na osnovu kretanja epidemioloske situacije. A i zasto bi kad se ne donosi? A i ako se donosi, ono sto do nas dolazi kao informacija je da je On nesto mislio pa je smislio i naumio da sprovodi. Vucic je samog sebe doveo u poziciju da ce sad svaka rigorozna mera koja se donese da bude protumacena kao njegovo licno izdrkavanje i ne pada mu na pamet da uradi bilo sta sto njegove famozne fokus grupe budu signalizirale kao mogucnost za pad rejtinga.

 

Dakle, vakcinisite se i proverite antitela. Ako ih imate, super. Ako ih nemate, vakcinisite se ponovo. Nista drugo vise nije moguce uraditi jer je stvar ispustena iz ruku jos letos. Jasno je da ce lekari da najebu, jasno je da ce i poneki neduzni da najebe, strasno je sto je tako ali se tu vise nista ne moze uraditi. Ovo drustvo je razbijeno na proste cinioce, svakom od nas koordinantni sistem dobacuje samo do bliznjih a sve preko toga je terra incognita. U zemlji u kojoj ne postoji koncept javnog interesa ne postoji ni koncept javne organizacije. Dakle, u se i u ono svoje poslovicno kljuse.

  • +1 1
Link to comment
29 minutes ago, Хетерија said:

Нама треба обавезна вакцинација. После сваког затварања следи отварање и раст броја заражених тако да ћемо се вртети у круг.

 

Obavezna vakcinacija je nemoguca. Ono sto mislim da bi moglo da se izvede, mada i oko toga treba konsultovati pravnike, je da se nadje nacin da zdravstveno osiguranje ne pokriva lecenje od korone ukoliko je pacijent odbio da se vakcinise, nije se prijavio ili se prijavio ali se najmanje dva puta nije odazvao na vakcinaciju bez obrazlozenja. Naravno, to ne bi vazilo za sve kategorije koje ne mogu da se vakcinisu iz zdravstvenih razloga. Pa se ti kurci koliko hoces ali ako zavrsis u bolnici lepo ti se naplati arcenje bolnickih resursa, maltretiranje i dovodjenje lekara u zivotnu opasnost jer si odbio da se lecis.

Edited by harper
  • +1 3
Link to comment

A to sve može kad bude dovoljno vakcina za sve, a mi, ma koliko stojali dobro, nismo dobacili do dovoljno doza ni za 1/5 stanovništva.

Edited by yabadaba
Link to comment

Biće vakcinacija na kraju obavezna, samo sačekajte. Neće biti obavezna u smislu toga da ti država naredi da se vakcinišeš ali kada velike firme, čuveni strani investitori budu rekli ima da se vakcinišeš ili ne možeš da radiš, to će biti to. 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...