Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

 

Ići će jer se znamo ceo život, ima 41 godinu, slažemo se bukvalno u 99% tema, stavova, viđenja. To samo pokazuje koliko čovek može da se zaludi kad "odluči" sam šta je istina šta nije i kad istražuje samo ono što želi da je istina, zanemarujući očigledno. 

 

Jednostavno neće ići.

 

Danas "ne verovati u koronu" u prevodu znači "ne posedovati sposobnost logičkog rasuđivanja". Ergo, glup.

  • +1 3
Link to comment

Pisalo se vec onoliko o Hajdegeru koji je podrzavao Hitlera zato sto ima lepe shake, o Hamsunu koji je svoju Nobelovu nagradu poklonio Geringu jer je bio impresioniran njegovom pojavom, moru vrhunskih umetnika i naucnika koji su stradavali od raznih oblika zavisnosti ili na neki drugi nisu uspevali da kontrolisu nagone. Inteligencija je mutna stvar, obrazovanje jos mutnija, mnogi koji se visoko kotiraju u obe "discipline" veoma cesto po nekom izdvojenom pitanju umeju da se pokazu kao kompletne budale. To ne samo da nije nemoguce, nije ni previse retko.

Edited by harper
  • +1 7
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

Ove sedmice ukupno 22.619 novozaraženih, prošle 15.761. Povećanje od 43,5%.

Danas 3912 hospitalizovanih, u prošlu nedelju 3569. Povećanje od 10%.

Danas 162 na respiratoru, u prošlu nedelju 151. Povećanje od 7,3%.

Logično je da kasni za nedelju, dve. Mislim da ne nameštaju broj novozaraženih da bi ljude nekako prizvali pameti i iskontrolisali broj umrlih. Sem toga,  sad im odgovara da bude što više zainteresovanih za vakcinu. Smanjenke broja novozaraženih im sad ne odgovara. Za broj umrlih nisam siguran.

Edited by duma
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jel to dolazi ispraćaj balaševića na naplatu?

 

Ne znam, malo mi je pet dana da prođe inkubacija, razviju se simptomi i dogura do stanja za hospitalizovanje. Ali verujem da će u narednih nekoliko dana da se pogorša stanje u NS-u.

 

 

Bezveze bi bilo da Balašević otputuje sam. :fantom:

  • +1 1
Link to comment

A da nisu Novosađani dominirali zimskim centrima uz Beograđane. I da nije generalno talas u celoj Srbiji i u gradovima koji nisu imali masivne ispraćaje Balaševića.

Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jel to dolazi ispraćaj balaševića na naplatu?

 

 treba to posmatrati iz drugog ugla....dolazi na naplatu stav "ne može nam niko ništa" i "mi znamo najbolje".....evo već 30 godina dolazi na naplatu....u ratama i sa kamatom

  • +1 4
Link to comment

Ako dobro razumem saopštenje KCV, ukupan broj pacijenata na bolničkom lečenju je 146, pri čemu je tokom noći primljeno 10% više pacijenata na bolničko lečenje od prethodnog dana.

 

Šta ovde znači povećanje od 10% kad su u pitanju tako mali brojevi? 10 i 11 pacijenata? Ne znam zašto nisu dali broj pacijenata nego porast prikazuju procentualno.

Edited by Velocipede
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...