Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Forest said:

 

Zato što je ovo jak indikator onoga što Teofil Pančić zove dekadentna faza vlasti - faza kada je toliko toga prošlo bez posledica da verovatno misle da sve može da prođe bez posledica. I tada se prave sve veće i veće greške, i otprilike tu dolazi do raspada sistema koji do tog trenutka deluje monolitno.

 

 

Druze, oni su u tu fazu dosli onog trenutka kad su shvatili da im je prosla Hercegovacka. Ako budemo cekali da se zbog toga raspadnu nacekacemo se toliko da cemo prespavati i dolazak Godoa. Ovo je vlast koja je najverovatnije naredila likvidaciju politickog protivnika s pet metaka u ledja usred bela dana a glavnog osumnjicenog oslobodila sumnje jer je navodno na poligrafu rekao "majke mi rodjene, nisam ga ubio", tiho na uvce Neshi Slini da niko drugi ne cuje, pa nam je Nesha to posle prepricao. Zasto mislis da ce stelovanje podataka o broju umrlih od korone da uznemiri stanovnistvo kojem je i jedna takva svinjarija prosla bez reakcije?

  • +1 2
Link to comment

ne znam, ako ja dobro razumem foresta, ovo je kvalitativno novi nivo - ovde se falsifikuje broj umrlih na nivou drzave, a ne broj umrlih od korone. nisam sigurna koliko ima zemalja koje laziraju bazicne demografske podatke. 

 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Aleksija said:

ne znam, ako ja dobro razumem foresta, ovo je kvalitativno novi nivo - ovde se falsifikuje broj umrlih na nivou drzave, a ne broj umrlih od korone. nisam sigurna koliko ima zemalja koje laziraju bazicne demografske podatke. 

 

 

Ma, oni su odavno presli na taj nivo, ono o cemu ja govorim je taj raspad sistema koji Forest priziva. Doci ce sigurno i taj trenutak kad dodje ta cuvena kap koja prelije casu ali sumnjam da ce se to desiti zbog bilo kojeg iz mora morbidnih poteza koje prave pojedinacno, niti da tu postoji neka posebna progresija koja se moze izracunati. Mi nikada nismo videli ovakvu vlast i tesko je proceniti kakva ce biti njena buducnost. Oni bukvalno zive u bablu sopstvene realnosti i veruju da su sve brojke i svi egzaktni podaci koji se ne uklapaju s njihovim zeljama samo smetnja tim zeljama koja ce se ukloniti njihovim falsifikovanjem. Sto se nas tice, mi zivimo licnu patologiju jednog odavno od bolesti raspalog coveka i gomile njegovih udjiguza od kojih niko ne sme da mu kaze da je neophodno da bude hospitalizovan sto je pre moguce ili ima neku svoju racunicu u toj patologiji. Meni je odavno jasno da cemo nasu kucu graditi na zgaristu prethodne, to je vec dobrih 6-7 godina unazad postalo neizbezno.

 

To da li je neka drzava nekada radila nesto slicno onome sto ovi rade ili nije bojim se da je irelevantno. Ne postoji nista sto Vucic nece uraditi ako zeli jer sve sto se radi posledica je ciste arbitrarnosti njegovog uma. A taj um je odavno skrenuo juzno.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Ja ne vidim kako bi to prosečnog Srbina pogodila vest o falsifikovanju broja umrlih. Onog što ide na skijanje na Zlatibor, visi u kafićima i obožava Nestorovića. Nije njegova bulja u pitanju.

  • +1 4
Link to comment

prosečan srbin nema predstavu o falsifikovanju broja preminulih, nešto mu se ne poklapa al mu nije ni na kraj pameti da je u decembru dnevni bilans bio +-150, a u januaru 55.

 

načuo je da su ih navatali za ono u junu, pa mu ovih 15 do 20 i nešto koliko se objavljuje od decembra deluje realno

Link to comment

Par mojih poznanika koji uopšte nisu na relaciji antivaksera/maskera i  teoretičara zavera po pitanju korone je ubedjeno da se broj umrlih još uvećava ne bi li vlast za to izvukla neke pare od EU ili koga već...

Primila se prilično ta debilna priča kako za umrle od nekih drugih bolesti pišu da je korona. :frust:

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Aleksija said:

ovakvi falsifikati se nece ni trunku odraziti na javno mnenje u srbiji, to je sasvim jasno, nemojte da trosimo reci na ocigledno.

ono sto se ovde pojavljuje, kroz sve vise sitnijih ili krupnijih primera, jeste jedno polagano, ali dosledno  iskliznuce iz medjunarodnih kodeksa i pravila, koje nije bas uobicajeno ni za autoritarne rezime.

to mozda nece ubrzati pad vucica, ali ce vrlo odrediti nasu sudbinu, kao zemlje i njenih gradjana. 

 

Koji isklizavaju i sami od sebe u poslednjih par decenija prilicno brzo i nezadrzivo. Ni tu se ne nadam nesto preterano.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Aleksija said:

ovakvi falsifikati se nece ni trunku odraziti na javno mnenje u srbiji

Previse apstraktno za nas :).  Javno mnjenje se ne uzbudjuje zbog kvaliteta vazduha i kvaliteta hrane

Edited by Sandradjer
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...